Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A mai világban ennyire divatos...

Neménvagyokaz kérdése:

A mai világban ennyire divatos szellemet látni?

Figyelt kérdés

Valahogy az utóbbi években mintha sokkal több ember látott szellemet, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt. Csak nekem furcsa?

Jóformán minden 3-dik kérdés az hogy szellemet láttam mit akar?


2010. nov. 6. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De ahhoz nem kell öntudat hogy bonyolult feladatokat el tudj végezni, meg alkalmazkodj a környezetedhez, tanulj. Bináris kapcsolókból, de biokémiaiból se lesz csak úgy öntudat. Működni és élni/létezni két különböző dolog. A létezés, az öntudat, az egy anyagtól független jelenség, ennél természetfelettibb dolgot kitalálni se tudok.


A szellemekre ettől függetlenül lehet természetes magyarázat, azonban elég hihetőt még nem hallottam.

2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azért akarsz annyira hinni abban, hogy léteznek szellemek, vagy hogy létezik lélek, mert attól félsz, hogyha ESETLEG az én verzióm állna közelebb a valósághoz, akkor semmi sem lenne a halál után?
2010. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem, a lélek létezésében nem azért hiszek, mert félek hogy nehogy ne legyen, hanem azért hiszek mert van. Másképpen öntudatnak nevezik.


A szellemek pedig jobb lenne ha nem léteznének mert elég ijesztőek a történetek róluk, dehát ha ez az igazság, nincs mit tenni. (Legalábbis nagyon sok hihető, egybevágó történet van, volt amit olyan ismerősöm élt át személyesen, akiben bízok)

Egyébként meg a szellemekre tudtommal egy vallásnak sincs magyarázata, legalábbis nem térnek ki rájuk, legalábbis ha a mai értelemben vett, kísértet-szellemekről beszélünk.

A "holtak megrekednek a halál kapujában" - dolog inkább ilyen félig tudományos félig babonás spekuláció. Jameg most a kvantum-elmélet megjelenésével kezdik ráfogni a hozzá-nemértők erre is, hogy biztos a gondolathullámok meg hasonlók. De az igazság az hogy nem tudjuk mik ezek, miért van ilyen, de van.


(a drogoztál-elmebeteg vagy dolgok meg azért nem jönnek be, mert a képzelgések nem szoktak látható nyomot hagyni az emberen, meg nem szokott olyan dolgokról képzelődni az ember amiről nem is tudott, de megtörtént mondjuk abban a házban, meg nem szokott több, egymástól független ember ugyanarról képzelődni ugyanazon a helyen, és még van pár érdekesség)


Egyébként meg nem félek a haláltól. Akkor se ha nem lesz utána semmi (hisz akkor miért félnék), akkor se ha lesz. Én csak a haldoklással járó fájdalomtól félek, az lesz mindenképp.

2010. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 :D:D válasza:
ezelott 20 evvel nem volt ennyi hulye ember:)).ez mar csak a fiatalok hibbantsaga:)).15\L
2010. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Doruss válasza:
Én hiszek a szellemekben, de szerintem fölösleges ekkora hűhót csapni körülöttük. Szerintem nem kell miattuk kétségbeesni. Az emberekkel néha az a baj, hogy mindenre próbálnak logikus magyarázatot találni, mindent próbálnak megfejteni. Pedig van, amire nincs magyarázat. Ilyen például ez a szellem-dolog. Akárki akármennyit kutakodik utánuk, nem lesz eredménye, logikus, hihető választ úgysem talál.
2010. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ez szerintem is az internettel fugg ossze egy reszt. Regen nem volt internet, ahol ilyet olvashattunk, lathattunk stb...De ez nem jelenti azt, hogy regen kevesebb eset tortent. Megaztan az a rengeteg szellemkep meg video. 21.szazadot irunk, a photoshop es egyeb barmire kepes.:)
2010. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Léteznek szellemek,és ez a tudományos szöveg,hogy nincs az embernek lelke,egy nagy baromság.
2011. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!