Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A mai világban ennyire divatos...

Neménvagyokaz kérdése:

A mai világban ennyire divatos szellemet látni?

Figyelt kérdés

Valahogy az utóbbi években mintha sokkal több ember látott szellemet, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt. Csak nekem furcsa?

Jóformán minden 3-dik kérdés az hogy szellemet láttam mit akar?


2010. nov. 6. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
20 éve nem volt weboldal, ahol megoszhatták volna a képzelgéseiket a világgal.
2010. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, eléggé anakronisztikus, hogy egyre fejlettebb a tudomány, és egyre többen hisznek a szellemekben. Én egyáltalán azt sem bírom felfogni, hogy hogyha egyszerűen a tudomány már a közember számára minden elképzelhető élethelyzetre tud logikus magyarázatot adni, akkor minek kell helyette mindenféle varázsdémontól meg ijesztgető szellemtől rettegni?


Nem egyszerűbb elfogadni egy logikus magyarázatot?

Én csak a tudományban "hiszek" és érdekes módon egyszersem történnek velem megmagyarázhatatlan dolgok, nem félek semmitől, magabiztos vagyok és normálisan tudom élni az életemet. Manapság bárki képes lehet erre, nemtudom mire való ez a középkorizmus...

2010. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

"Én egyáltalán azt sem bírom felfogni, hogy hogyha egyszerűen a tudomány már a közember számára minden elképzelhető élethelyzetre tud logikus magyarázatot adni, akkor minek kell helyette mindenféle varázsdémontól meg ijesztgető szellemtől rettegni?"


Pont arra a jelenségre nincs magyarázata a tudománynak, amit szellemeknek hívnak...

Könnyű azt mondani hogy a drogtól stressztől képzelődtél biztos, de ez rosszabb mint rámondani hogy "mert Isten így akarta"...


Örülj neki, hogy még nem láttál szellemet, szerencsére én sem. De ez nem azt jelenti hogy nincsenek.

2010. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez ma divat lett. A neten is írnak ilyenekről, a TV-ben külön műsor van. Egyszerűbb ezekben hinni,mint elgondolkodni a valóságról. Már a falusi öregasszonyok sem hisznek szellemekben,boszorkányokban,rontásban. Sőt,már az 50-es években sem hitt benne senki.
2010. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
november van, köd van, és sok kezeletlen, szemtengelyferdüléses beteg.
2010. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha bele olvasol akár melyik misztikus jelenségről szóló könyvbe akkor meglátod, hogy elég sok jelenésről írnak a régebbi korokból.

Még nem láttam szellemet, de ez nem azt jelenti, h nem léteznek, kolibrit se láttam még, pedig az is létezik:)

Bár én annyira nem hiszek benne, de egy kicsit azért elképzelhetőnek tartom.

Mert a tudomány arra még nem talált magyarázatot, h mi lesz az ember lelkével, ha meghal a teste. Azt valahogy nem tudom elfogadni, hogy a lélek is vele hal:)

2010. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Mert a tudomány arra még nem talált magyarázatot, h mi lesz az ember lelkével, ha meghal a teste."


Az nem jó magyarázat erre, hogy az embernek nincs lelke? Kb. másfél év múlva el fog készülni a "blue brain" vagyis az emberi agy teljes számítógépes szimulációja. Ha ezzel sikerül bebizonyítani, hogy az ember hirtelen jövő cselekedeteit és vágyait az agytörzs adja, a megfontolt döntéseit a nagyagy, az érzelmeit pedig megfelelően időzített hormonlöketek, akkor elhiszed, hogy "lélek" nélkül is tud működni az ember?

2010. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor sem hiszem el:) Tanulok én anatómiát nem is keveset, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy az egész csak hormonok "munkája"
2010. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocs hogy belemegyek az offolásba, de:


"Az nem jó magyarázat erre, hogy az embernek nincs lelke?"

Tehát az öntudatot úgy magyarázod meg, hogy nem létezik? Ha valamit nem tudunk megmagyarázni, fogjuk rá hogy nem létezik! Nagyszerű stratégia.


"Kb. másfél év múlva el fog készülni a "blue brain" vagyis az emberi agy teljes számítógépes szimulációja. Ha ezzel sikerül bebizonyítani, hogy az ember hirtelen jövő cselekedeteit és vágyait az agytörzs adja, a megfontolt döntéseit a nagyagy, az érzelmeit pedig megfelelően időzített hormonlöketek, akkor elhiszed, hogy "lélek" nélkül is tud működni az ember?"


A neurális hálók csak szimulálják az agy működését, semmi egetrengető következménye nem lesz. Már most is lehet írni emberi agyhoz hasonlóan döntést hozó szoftvereket, otthoni PC-kre, neurális háló nélkül. Most akkor ha ugyanúgy köszön nekünk első találkozáskor, akkor ő is lélekkel rendelkező ember? Vagy ha azt írja egy smilera hogy örül neki hogy megnevettetett minket, akkor van lelke tényleg és nem csak azért írja mert ezt tanították neki?

Ugyanez áll a szupercomputerekre és neurális hálókra is.


Ha létrehozok valami emberhez hasonlót azzal nem bizonyítottam semmit. Ugyanis azt úgyse fogod tudni megállapítani hogy most tényleg van-e lelke a gépnek. Azt hogy lelke van e valaminek, azt csak magunkról tudjuk megállapítani. Egyébként csak azt láthatod, hogy a rengeteg input alapján (mert egy neurális hálónak sok input kell) történik valami olyan reakció ami logikus, de a készítője által pontosan nem megjósolható /előrejelezhető.

2010. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Tehát az öntudatot úgy magyarázod meg, hogy nem létezik?"


Nem mondtam, hogy öntudat nem létezik. Az öntudat egy nagyon összetett dolog, de ettől már nem kell egyből a természetfelettihez nyúlni. Szerintem, ha egy logikai rendszer, akár chipekből és tranzisztorokból, akár idegsejtekből áll, de eléggé összetett, akkor képes rá, hogy egy olyan szoftvert futtasson amitől egy test képes életfunkciókat elvégezni és döntéseket hozni. Rengeteg bináris logikai kapcsolóból simán össze lehet hozni az öntudatot, ahogy rengeteg atomból össze lehet hozni egy pohár vizet.

2010. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!