Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha meghalok és átlagos ember...

Ha meghalok és átlagos ember voltam akkor tudok választani, hogy a Mennyországba vagy a Pokolba menjek?

Figyelt kérdés

okt. 5. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Csak ha keresztény vagy:)
okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
mindenkit önmagához mérten fognak megítélni
okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted itt bárki tud válaszolni? Még élünk mindannyian. Honnan tudjuk?
okt. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem
okt. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Krampusz1 ***** válasza:
100%

Az emberek nagyon nagy része átlagos ember, alapvetően jó, de azért kicsit rossz is, tesz jó dolgokat, tesz-gondol rossz dolgokat.

Ezzel nem lehet kilépni innen, és újra és újra visszaszületünk.

Folyamatosan jönnek az új lelkek -akik első életeiket kezdik- és nem távoznak az öregebb lelkek, akik már a sok századik életüket élik.

okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Nos, én csak a keresztény vallás álláspontját tudom ismertetni mert ezt az egyet ismerem igazán.



A keresztény tanok alapján nem lehet választani, ez nem kívánság műsor.

Majd Isten megítél és oda tesz ahová ő jónak látja.

Valamint ha nem fogadod el Krisztus megváltó áldozatát, akkor eleve valószínűtlen, hogy a Mennyországba kerülsz.



"Folyamatosan jönnek az új lelkek -akik első életeiket kezdik- és nem távoznak az öregebb lelkek, akik már a sok századik életüket élik."



A keresztény tanítások alapján mindenki egyszer születik meg. Reinkarnáció nincs.

okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Krampusz1 ***** válasza:
83%

"Amikor Jézus továbbment, meglátott egy születése óta vak embert. Tanítványai megkérdezték tőle: „Mester, ki vétkezett: ez vagy a szülei, hogy vakon született?”"


A keresztény tanítások nem beszélnek mindenről, és sok száz évvel a Názereti távozás után szerkesztették össze.

okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
7: Egyetértek.
okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Nem lesz ilyen gondod, mert nem lesz se kép, se hang.

Újraélesztett betegek nagyjából 10 %-a számol be halálközeli élményekről, ami kulturális alapon testre szabott. Tehát valaki Szent Péterrel találkozik. Aki muszlim, a paradicsomba néz be. Aki hindu, ő Buddha elvtársaival beszéli meg a reinkarnációs teendőket és így tovább.

Mindenki a saját fantáziavilágát hívja elő.

Valakinek meg semmi.

De a végkimenetel egyforma, semmi nem lesz utána, csak leáll a processzor.

Aki nekem nem hisz, ne velem kötekedjen, hanem a fizikával és a realitásokkal.

Az ember nem egy különös entitás, senki nem több ilyen szempontból egy sündisznónál. Vége lesz, mint a botnak.

okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

"A keresztény tanítások nem beszélnek mindenről, és sok száz évvel a Názereti távozás után szerkesztették össze."



A Biblia több helyen is utal arra, hogy az ember csak egyszer születik meg, és ezzel szemben a reinkarnáció nem létezik a keresztény tanítások szerint. Az egyik leggyakrabban idézett igevers ebben a témában a Zsidókhoz írt levél 9:27:


"És amint elvégzett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik"1.


Ez az igevers egyértelműen kijelenti, hogy az emberi élet egyszeri, és a halál után közvetlenül az ítélet következik, nem pedig egy újabb földi élet.


A keresztény tanítások szerint az emberi lélek halhatatlan, de nem tér vissza új testben a földre. Az újjászületés fogalma a kereszténységben inkább spirituális értelemben vett újjászületést jelent, amely a Jézus Krisztusba vetett hit által történik, nem pedig fizikai újjászületést.



A biblia valóban nem mond el mindent de azt elmondja, hogy az ember csak egyszer születik és él itt a Földön.



Egyébként pedig én mondtam, hogy csak a keresztény tanok és teológia nevében tudok beszélni, azt egy szóval sem említettem, hogy ez az egyetlen abszolút igazság. Az is lehet hogy a kereszténység téved. Nem tudom......



"Újraélesztett betegek nagyjából 10 %-a számol be halálközeli élményekről,"


A többiek talán azért nem számolnak be semmiről mert elfelejtették. Hogy erre még nem gondoltál, pedig nem egy atomfizika. xD


"ami kulturális alapon testre szabott."


Igen? És mi van akkor, ha valaki kevert kultúrából származik? Mondjuk ahol jelen van a keresztény és az iszlám vallás is egyszerre és nagy befolyással van az adott ország kultúrájára és az ott élő emberek mindennapjaira.

Akkor mi lesz? Egyszerre Jézus és Allah is megjelenik neki?

Aligha hiszem.


Vagy a Ráelizmus híveinek haláluk után ami ugye köztudottan egy UFO vallás, az Elohim nevű földönkívüli intelligens faj tagjai fognak megjelenni? Vicc xD


Miért pont csak az adott vallások istenei vagy azoknak kulcsfontosságú személyei jelennek meg halál után az embereknek?


De hisz ez pont azt bizonyítja, hogy a teistáknak igaza van, nem pedig azt hogy hamis amiben hisznek.


Egyébként meg ebből a logikából kiindulva, lehet hogy mindegyik vallásnak igaza van. Mi van ha a túlvilág akkora és oly felfoghatatlanul hatalmas, hogy az összes vallás összes túlvilági elképzeléseinek van helye benne.


Mi van ha igazából most választ az ember? Tehát annak a vallásnak az adott túlvilági képe lesz majd halála után amiben még életében hitt.


Még logikus is, hisz az ateisták ezért tapasztalják a semmit haláluk után, mert abban hittek, és kész.


Én nem tudom csak gondolkodom.......

okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!