Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a halál után már nem...

Ha a halál után már nem érzünk fájdalmat, és semmit sem, akkor miért félünk a haláltól?

Figyelt kérdés
tegnap 00:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert nem is tudjuk elképzelni, hogy mi van a halál után (félelem az ismeretlentől)

2. Mert ha fájdalmat nem érzünk, akkor valószínűleg a jó dolgokat sem, amiket viszont nem szívesen engedünk el.

3. Mert a halál nem feltétlenül akkor jön el, mikor van valamilyen fájdalmunk, amitől szabadulnánk.

(4. Nem fél mindenki.)

tegnap 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a haláltól félek, hanem a hozzá vezető úttól...
tegnap 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Mert a halál előtt legtöbbször nagy fájdalmat élnek át az emberek, illetve nagyon rosszul érzik magukat. Ezért a halált a fájdalommal, szenvedéssel kapcsolják össze. A halál utáni állapotról nem tudnak, azért is félnek tőle a legtöbben. De van olyan is aki várja, és kíváncsi rá. Na meg ha szép életed vagy, és boldog, sokan szeretnek, nem repesel az örömtől, hogy el kell hagynod őket, és azt az életet, amit szeretsz, és jól érezted magad a bőrödben.
tegnap 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

1. ismeretlen

2. az egó/személyiség megszűnése/feloldódása

3. nincs egy stabil kapaszkodó ami túlél mindent (önvalóra való ráébredés)

tegnap 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt halál-tudatom nem tudtam mi az a szenvedés, boldogtalanság csak az élet és az öröm létezett. Sokszor a nevemet se tudtam, csak voltam. Persze ez az egóval elvész, ideiglenesen.
tegnap 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy vesszük, egész életünkben azt keressük, amit az egó nélkül tapasztalnánk. (boldogság, szeretet, élet, öröm, szabadság, stb.)
tegnap 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem a haláltól félünk, hanem a semmitől. Hogy csak a semmi sem lesz.
tegnap 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

A megszűnéstől, ami valójában az egó megszűnése.

Az egész léte szubjektív mintákon és kötődéseken alapul.

Ez nagyon sokszor átmegy beteges ragaszkodásba, függőségbe.

tegnap 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
86%

Tudattal nem tudod elképzelni, milyen a nemlétezés. Egy sötét szobát látok, feketeséget, ahol ott vagyok - de ez a halál lényege, hogy nem vagyok. Nem tudom elképzelni a nemlétezést.


Most arra gondolok, hogy nem fogok akkor többé karácsonyozni. De miután meghaltam, nem vagyok, nincs agyam, tudatom, hogy realizáljam, hogy "halott vagyok, és nincs több karácsony".


Ez igazából egy felesleges aggódás, de hát próbálj meg racionalizálni az agyaddal, hogy ne rettegjen az elmúlástól.


Én igazából nem a haláltól félek, hanem hogy lemaradok a végéről. Mármint nem látom, mi lesz. Ami megtörtént a születésem előtt, azt meg tudtam tanulni. De hogy mi lesz, arról lemaradok. Ha jövőre becsapódna egy aszteroida, és mindenki meghalna, akkor nem félnék a haláltól, mert mindenki meghalna, nem maradnék le új zenékről, új találmányokról, elméletekről.

tegnap 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
A halál nem fáj. Attol félnek azokkal mi lesz akik itt maradnak.
tegnap 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!