Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Létezik olyasmi hogy egy...

Létezik olyasmi hogy egy álomban tényleg igazi fájdalmat, szenvedést érzünk? Például, ha meghalunk egy álomban érezzük az adott halálnem fájdálmát? Esetleg ébredés után is?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

attól függ miylen mély az álom. Lehet testi érzeteket is érezni egy mélységnél már.

De a halál nem fájdalmas, legfeljebb az oda vezető események.

Ha olyan történne akkor ébredés következik be általában. Károsodás nélkül

2017. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Azt álmodtam pont ma, hogy kibicsaklik a bokám. Nagyon fájt. Felriadtam, és még akkor is fájt! Nem viccelek. Aztán mikor már "tényleg" felkeltem, akkor már nem érezten fájdalmat.
2017. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha éreztél már korábban fájdalmat emlékszel rá és az álmok éppen hogy az információkból épülnek fel, amit az agy feldolgoz. 😏
2017. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Delator jól mondja. Ha már átéltél egy olyan szituációt amibe kiheréltek és ezt újra átéled az álmodba, akkor.... uff :D de ha nem voltál ilyen szituba akkor ha jól tudom olyan érzés fog el amilyennek elképzeled vagy szimplán semmilyen.
2017. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Osztom az előzőket. A fájdalom érzetét az agy állítja elő, védelmi funkciók miatt. Amikor álmokat látunk, azt sem a szemünkkel látjuk, hanem az agyunkkal. Az álmokban átélt fájdalom, nem valódi, hanem csak a fájdalom emléke. Ébredés után ez elhalványul, majd nyom nélkül eltűnik.
2017. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem osztom az előzőket. Sok olyan álmom volt már, amelyben olyan szituációkat éltem át, amelyeket való életben sohasem, és ezek furcsa, szokatlan érzéseket váltottak ki bennem.

Fizikai fájdalmam ébredés után nem volt, de lelki igen - sokáig magyarázni is kellett magamnak, hogy ilyesmi nem történt meg, nagyon nehéz volt elhinni és elfogadni, ugyanakkor még órákig együtt létezni ilyen fojtogató érzésekkel.

2017. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én álmodtam már azt, hogy meglőnek. Fogalmam sincs a való életben milyen érzés, mégis fájdalommal keltem (nyilván pár percen belül elmúlt)
2017. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mondhatom már legalább 5x meghaltam álmomban, de a fájdalom az sosem érezhető. Volt fejbelövés és késszúrás is például, de a nyilvánvalóan ezzel járó fájdalmat magát sosem véltem érezni egyáltalán.
2017. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem az álmod miatt érzel fájdalmat, hanem a fájdalmad jelenik meg álmodban...!
2017. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk csak... többször álmodtam, hogy brutálisan halok meg. Sosem éltem át késszúrást, még is az álmomban konkrétan éreztem, ahogyan belém mártják, pokolian fájt. Lőttek is már le stb. Huh, belegondolva rengeteg álombéli haláltusán vagyok túl :D

Az agy generálhatja, de az elgondolkodtató az esetemben, hogy honnan merítkeztem, hiszen soha életemben nem bántott komolyabban senki sem fizikálisan, illetve komoly balesetem sem volt még.

2017. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!