Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció segíthet abban,...

A meditáció segíthet abban, hogy rájöjjek, mit is akarok igazából?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudom.

És ennek az az ára, hogy mindig más akarata szerint sodródom...

Ezt meg már nem bírom...


ma 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jaaaa, te az önismeret alatt skatulyázgatást értesz?

Hát ez full baromság, ilyet csak az aspergeresek cisnálnak, meg itt az oldalon az incelek. Mondjuk a kettő fedi egymást, de az mindegy most.

Nem, az önismeretnek ehhez semmi köze, nem attól fogod ismerni magad, hogy valami kategóriába tuszkolod magad.


Mondhatjuk, hgoy én introvertált vagyok, ha az általános jellemzőket nézzük, ennek ellenére szeretek emberekkel lenni, programokra járni. Az önismeret ott jön a képbe, hgoy tudom mikor mire van szükségem, egyedüllétre, vagy társaságra. Az ember nem ilyen vagy olyan.


És a pszichológus sem kategorizál, felőle aztán trabant is lehetsz, ha az neked jó. De azzal, hogy rámutat, hogy korábban még a szöges ellentétét mondtad valaminek, ezzel visz rá arra, hogy átgondold a preferenciáidat és ne szélsőségekben, kategóriákban gondolkodj, hanem kialakuljon a kevert kép magadról hogy pontosan hol is húzódnak a határaid, vágyaid. Mert oka van annak, hogy tegnap még szeretted a kakaós csigát, ma meg hánysz tőle. És nem az a lényeg, hogy szereted vagy sem, hanem az, hogy miért szereted vagy miért nem, esetleg mi változott az éjjel ami ilyen hatással volt rád. Ez az önismeret, nem pedig az, hogy most mit szeretsz és mit nem.

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Aspergeres vagyok.

Azért kösz!

ma 16:31
 13/13 anonim ***** válasza:
A pszichológus legfontosabb kérdése: "Miért?"
ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!