Van olyan spirituális gyógyítási technika, amelynek a hatékonysága tudományos méréssel bizonyítható?
Akupunktúrát már vizsgálták
Pozitív eredménnyel
Az akupunktúra felemás dolog, ha van is valami placebo hatása, akkor sem spirituális alapú az eljárás.
Pontosan azért, mert itt elektromosan mérhető bioaktív pontokról beszélünk, idegvégződésekről, ami nem a képzelet szüleménye:
-------------
Az akupunktúra bizonyos, meghatározott testfelszínhez közeli területek, pontok mechanikus ingerlése, amelynek létezése a több ezer éves hagyományos kínai orvoslás egyik szakterületeként vált ismertté. Bár a kínai szakirodalom korábban nem említhette a beavatkozásoknak élettani hátterét, újabban kiterjedt kutatások folynak mind Keleten, mind Nyugaton a hatásmechanizmus alapjaival, a szerteágazó élettani hatások magyarázatával kapcsolatban. Az akupunktúra az orvostudomány számára értelmezhetetlen, bizonyíthatatlan elvekre épül, a hiteles kísérletek alapján a hatása nem tér el a placebótól, ezért áltudománynak tekintik.
-----------------
Ami spirituális, az a képzelet szüleménye, nem lesz méréssel kimutatható soha.
Ha valami tudományosan bizonyítható, az pedig már nem spirituális.
Úgyhogy ez ilyen paradoxon, fából vaskarika.
Tudatos álmodás
Keresel egy álombéli orvost es meggyogyít
A tudományos közösség csak a dolgok testével foglalkozik, mindent az anyagban keres és az anyagba vezet(ne) vissza, mintha a világ anyagból állna. Tehát a teljesség helyett részlegesség a módszerük, így nincs esélyük egészséges világképet alkotni és az igazság is folyton elkerüli őket, ezért aztán az egész rendszerük ideiglenes, instabil, változó, kételkedésen alapszik. Folyton arra kell rájönniük, hogy még mindig semmit nem tudnak, még mindig mobilházat építenek, hiába raktak rendet, ez maximum a pillanatnak szól, nem örökérvényű, elbontásra kerül egyszer.
Nem lenne tudományos a hozzáállásuk, ha lelkiséggel és szellemiséggel foglalkoznának, mert akkor rá kellene jönniük arra, hogy az eddigi anyagra épülő rendszerük miért szül állandó szkepticizmust, miért nem volt bizonyosságuk, és hogy a teljesség igazsága nem illeszthető bele a teljességtől jóval korlátoltabb és kisebb részlegességbe. Csak a nagyobb tartalmazhatja a kisebbet, így a tudományos módszertanba soha nem fog beleférni az igazság. Fordítva igen. A tudomány az igazság egy részhalmaza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!