Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a kulonbseg a spiritualis...

Mi a kulonbseg a spiritualis ego es a normal ego kozott?

Figyelt kérdés
szept. 3. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Bármi, amit belemagyarázol ebbe a két semmitmondó forgalomba.
szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezt a kérdést, a választ rá például Grimfox tudná jól kifejteni, hogyha esetleg itt van.
szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Grimfox tudná jól kifejteni"


Valaha bármit jól kifejtett?

szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A "normális" egó a büszkeség, hiúság. A spirituális pedig tudatod amibe minden beletartozik pozitívat, negatívat értve. Ha magad mögött hagyod, nem kötődsz a 3D világhoz, családokhoz, megvilágosodott leszel akkor elhagyhatod ezt a helyet, ha többé nem akarsz ide leszületni.
szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
69%

2. Sok okosat én se tudok mondani erről, mert nekem is csak úgy magyarázták el, nem néztem utána. Valami olyasmi volt a lényeg, hogy ugye az Ego azonos azzal, ami te vagy, ez az Én. Minden, amit magaddal azonosítasz. Minden amit te látsz magadból, és mások látnak belőled.

A spirituális ego-t úgy magyarázták nekem, hogy az az olyan ember egoja, aki spirituális dolgokkal foglalkozik, és eljut a lexikális, és tapasztalati ismeretek egy szintjére, és ettől Beképzelt lesz. Ellentétben a spirituális tanokkal, még énközpontúbb lesz, és másokat lenéz, becsmérel, amiért "alacsonyabb szinten vannak", vagy "alacsonyabb a rezgésük".

Gőzöm sincs, tényleg ez e a rendes meghatározása a spirituális egonak, mert nem foglalkoztat annyira a téma, hogy jobban utánaolvassak.

szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű nagyon.


A normális ego csak egy része. A spiris sokkal bonyolultabb, mint írták előttem a megvilagosodashoz kapcsolódik. Amikor el jutsz arra a szintre és nem kattan át (mert elofordulhat) akkor levetkozod a materiális életet, inkább elvonulsz, nem érdekel téged a penz hiszen tudod, hogy nem az élet értelmet jelképezi. Igen hozzá tartozik az is, hogy nem ragaszkodsz a földi élethez, se szülőkhöz, se gyerekekhez, se a párodhoz. Míg kötődsz addig reinkarnálódni fogsz!

szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Az ego az úgy keletkezik hogy valamivel azonosulsz.

Elhiszed magadról, hogy adott személy adott tulajdonságokkal te vagy, aki ilyen és olyan és amolyan.

Nyilvan mindenki szívesebben azonosul azzal hogy kedves, okos, sikeres stb.

De abbol is származhat előny, hogyha valaki azzal azonosul, hogy sikertelen, béna, áldozat, stb. Mert akkor lehet sajnálni, figyelmet kap, elmehet egy martíromságba az egész stb.

Magyarul azért azonosulsz barmivel, akar jóval vagy rosszal, azért csinálsz egót belőle, mert valami jó és számodra hasznos szarmazik belőle.

Az általad említett "normál egónál" ez bármi lehet, amivel azonosul.

A "spiri egónál" valamilyen spirituális témakörhöz tartozó dologgal azonosul, amiből valamilyen előny származik. Pl figyelmet kap, tiszteletet, vagy guruként kezelik stb.

Ilyen pl ha valaki elhiszi magáról hogy megvilágosodott. Vagy ha valaki elhiszi magáról, azzal azonosul, hogy spirituális fejlettségben magasabb szinten van, beavatott, kiválasztott, bizonyos képességei vannak, és az ő.


A ténylegesen megvilágosodottaknak is van egója, csak meg tudja különböztetni a valós énjét az önvalóját, és az azonosulásait.


Az azonosulásokat, az egot fenn kell tartani, különböző rutinokat, szokásokat kell müvelni ahhoz, hogy az ember tovább és még tovább el tudja hinni magáról, hogy az aki, és olyan amilyen. Pl ilyen az arrogancia. Ahhoz, hogy valaki fenntartsa azt a képet magáról, hogy ő magasabb szinten van, ahhoz mondjuk folyton lenéz valakit/kiket, ezzel tudja újból és újból, vagy tovább és tovább elhitetni magával hogy ő az ász.

Ha meg támadás éri az egót, és az ember láthatná, hogy ja nem is vagyok olyan mint amilyennek gondoltam magam, akkor bekapcsolnak a vedekező mechanizmusok. Pl.: kivetítések, kimagyarázások stb.


Szóval tulajdonképpen csak abban ter el a 2, hogy a spiri egonál meg van határozva hogy milyen témában vannak az azonosulások - spirituális téren.

szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A babona 😁
szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!