Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Másfél hónapja tart az alföldö...

Veteránmacska kérdése:

Másfél hónapja tart az alföldön a kánikula, egyáltalán nincs vihar, se eső, ALFÖLD-ről beszélek! Miért nincs eső?

Figyelt kérdés
aug. 28. 12:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%

"az országok választott vezetői azok, akik egyszemélyben döntenek arról hogy tarra vágják az erdőket, környezetszennyező beruházásokat rendelnek el, meg engedélyezik hogy az így létrejött üzemek szarrá szennyezzék a vizeket, a levegőt."

Az üzemek azért szennyeznek, mert van kereslet a termékekre a vásárlók - így TE ÁLTALAD - is.

Az, hogy ezt egy politikai vezetőre kened, az a saját mentális gyengeséged.


"csak hogy a fizika másképp működne, ha nem lenne tele méreganyaggal a levegő"

Nem működne máshogy a fizika.


" az a sok milliárd fa ami már nincs - és ami megkötötte volna a széndioxidot"

Meg vissza is juttatja a légkörbe - lásd fotorespiráció, korhadás. Mondom: érteni kellene a természettudományokhoz, de úgy látom nem megy, csak az összeesküvés-elméletek mantrázása.

aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
67%
#10: Ezt a #7-es hozzászólásban belinkelt topikokban cáfoltuk.
aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
81%

#11 Hazudsz.

Egyfelől általam aztán nincs kereslet semmiféle környezetszennyező luxus marhaság iránt. Nincs Iphone-om, a jelenlegi telefonom is több éves. Nincsenek dizájner ruháim, nincs V8-as több száz lóerős benzines/dízel csodaautóm, és a jelenlegit is nagyon erősen korlátozott mennyiségben használom. Nincs medencém, nem voltam soha külföldön nyaralni, soha nem repültem. Így a leginkább környezetszennyező (és értelmetlenül környezetszennyező) ágazatok nekem irrelevánsak.

Egyébként meg az üzemek többsége tudna környezetbarát, vagy legalábbis erősen csökkentett mértékben szennyező módon is működni - csak akkor ugye kevesebb volna a profit, mert foglalkozni kéne a szennyvízzel, a kibocsátott anyagok szűrésével, a környezeti terhelés ellensúlyozásával (pl. erdősítés, víztisztítás stb.) Leszarják, mert nekik így kényelmes, így jön be a sok pénz, így vásárolhatnak a fejesek luxus villákat, luxussportautókat, 5 csillagos nyaralásokat meg yachtokat. Ennyi számít.

aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
63%

#13: "Hazudsz"

Ez argumentum ad hominem érvelési hiba.


"Egyfelől általam aztán nincs kereslet semmiféle környezetszennyező luxus marhaság iránt. "

Számítógépet és mobilt használsz, így van.


"és a jelenlegit is nagyon erősen korlátozott mennyiségben használom"

Tehát környezeted szennyezel.


"Egyébként meg az üzemek többsége tudna környezetbarát, vagy legalábbis erősen csökkentett mértékben szennyező módon is működni - csak akkor ugye kevesebb volna a profit,"

Nem. Minden - legalábbis az ipari forradalom óta - emberi tevékenység szennyezi a környezetet. Pláne ha olcsón akarsz hozzáférni az adott termékhez.

aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Hogy letet azt az ostobát felpontozni aki politikai választ adott? Vannak olyan emberek akik értelmes választ is adnak, azt meg le pontozzátok! Úgy néz ki hő gutát kaptatok, nem vagyok normálisak!
aug. 28. 16:36
 16/39 anonim ***** válasza:
83%
#1 Az összeesküvés-elméletesek között is a kedvencem az, aki szerint az egész világ fel van esküdve Magyarország ellen. Aki szerint mi tényleg olyan g*ci fontosak vagyunk. Mégis mitől lennénk azok? Európa szégyeneivé váltunk. Fosnak ránk magasról. Egykor tényleg jelentett valamit az, hogy "Magyarország", egy kifejezetten erős és meghatározó ország voltunk, akiket nem lehetett figyelmen kívül hagyni. De ez nagyon régen volt. Manapság egy koszfészek ez az ország, rém buta emberekkel (lásd, te), nevetséges államirányítással, nemlétező gazdasági infrastruktúrával. Teljesen jelentéktelenek vagyunk. Mégis mi az isten f*száért ölne az egész világ pénzt és energiát abba, hogy MINKET tönkretegyen?
aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
48%

Ez globális, de az alföldön tényleg nagyon lecsapódik a hatása, felénk is, pedig ez még pestmegye. Én látok esélyt a szándékosságra, konteózni is szeretek a harp-ot és a lapos-földet leszámítva. Elég csak a csapadékot befolyásolni (elvenni) és máris emelkedik a hőmérséklet. Ez a jelenlegi technikával megoldható és annak elhagyásával idővel rendeződik is. Bizonyítani nem egyszerű, szinte lehetetlen, de a co2 koncepció egy maszlag.

Nézzen meg valaki egy globális aszály-adatbázist, és nagyszerűen látható, hogy ez ettől függ, és nem a co2-től. A mammatus felhők is csak ott jelennek meg, valami nincs rendben a magas légkörrel. Ez leginkább az ezredforduló után kezdődött meredeken, ezt adatokkal is alá lehet támasztani, ami szintén utalhat befolyásolásra. A víz benne van a légkörben, de valami jelentősen meggátolja annak csapadékképződését egy bizonyos pontig, utána pedig özönvízszerűen szakad ki... hol itt, hol ott, akár a sivatagok felett is, lásd mostanában...

aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:

Én is alföldi vagyok, de kb 20 éve Nyugat-Dunántúlra költöztem. Most itt is szárazság van, de meg sem közelíti azt, ami az Alföldön van. Megfigyeltem, hogy amikor nyugatról jönnek az esőfelhők, azok elérik Vas, GYSM megyéket, de utána kifulladnak. Az Alföldre akkor jut csapadék, ha Horvátország, Szerbia felől érkezik. Ez nagyon ritka.

Ha jön is valami párásabb légtömeg, átrepül az Alföld felett, és nem esik belőle csapadék. Azért van, mert az Alföldön nincsenek kiterjedt erdők, amik párolognának. A lentről jövő párolgás hozzáadódva a messziről érkező esőfelhőkhöz már ki tudnának csapódni. De enélkül nem megy. Véleményem szerint vissza kellene csinálni a folyószabályozást, amit Vásárhelyi Pálék elcsesztek anno. Az kellene, hogy óriási elárasztott területek legyenek mocsarakkal, erdőkkel. Ezek adnának olyan párás klímát, ami hatására az eső is gyakrabban esne.

aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
18. végre egy normális válasz
aug. 30. 02:03
 20/39 Sághegyi Péter ***** válasza:
0%
Az időjárás változása mellett rásegítenek a HARP-al is.
aug. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!