Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mivel az atomok nem semmisülne...

Mivel az atomok nem semmisülnek meg, mi emberek pedig mind csillagporból lettünk, elmondható-e, hogy lényegében halhatatlanok vagyunk?

Figyelt kérdés

aug. 3. 13:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha biztos lenne hogy csak meghalunk és kész akkor egy eszetlen káosz lenne a világ. Mindenki csak próbálná kiélvezni ezt a kis időt, gyilkolnanak lopnanak eroszakolnanak.... Nem lenne senkinek semmi. Dehát egyáltalán nem biztos
aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

#10


"Mivel teljes bizonyosságot a legmegrögzöttebb materialisták sem szerezhetnek vélt állításaik igazáról, hát nem jobb inkább a halhatatlanságban hinni?"


Mivel a világon semmi objektív jel nem mutat arra, hogy van bármi is a halál után, ellenben minden jel arra mutat, hogy aki meghalt, az mindenféle szinten örökké halott marad, így a hallhatatlanságban hinni szimpla önbecsapás. Ha van is rá bármekkora esély, hogy létezik hallhatatlanság, az elhanyagolhatóan pici.

aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
29%

Egyáltalán nem probléma életminőség szempontjából, hogy én például nem hiszek butaságokban.

Tudom, hogy milyen a teljes processzorleállás, amikor kamaszként egyszer kerékpárral fejre álltam és enyhén koppantam az aszfalton. Nekem úgy tűnt, hogy azonnal pattantam fel, mások szerint valameddig ott voltam elterülve.

Azt a semmit képzeld el, nem olyan mint az alvás, egyszerűen semmi nincs.

Ilyen lesz majd a vég is, és nem fogom tudni egyiknek sem az orra alá dörgölni az összes igazságtalanul cenzúrált hozzászólásom, hogy nesze, nekem volt igazam.

aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#11 Ez is valószínűleg igaz szerintem is.


#12 Nyilván itt a fizikai világban semmi nem utal arra, mert itt már nem fizikai dolgokról van szó. Persze, a fizikai test az meghal, ez kétségtelen. De te meg a hozzád hasonlóak higgyetek nyugodtan ebben, én nem erőltetek rátok semmit.

Ráadásul hogyha biztosan nem lenne semmi, még mindig jobb önbecsapásban élni nem? Illetve ez nem is önbecsapás, mert tudományosan bizonyítani ezt sem lehet, hogy nincsen semmi. Hogyha nem lenne a halál után valóban semmi, akkor nem látnánk ennek kárát, hiszen mivel minden elmúlna, nem lenne tétje a dolognak. De ez véleményem szerint nem így van, tehát mindenképpen érdemes, megéri hinni a lélek halhatatlanságában.

aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ne felejtsük el, hogy ami nem empirikus, az immateriális, és ez ettől fogva hipotézisek konzekvens (vagy nem konzekvens) halmaza, izolálva a nem létezőktől, tetszőlegesen szubjektív vallási nézettől függően. A konzekvencia így bármi lehet, csak nem logikus.
aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#14


"De te meg a hozzád hasonlóak higgyetek nyugodtan ebben, én nem erőltetek rátok semmit."


Szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy a fizikai világon kívül semmi nincs.

A fizikai világ biztosan létezik, ezt mindenki tapasztalja. A halált, a test felbomlását is tapasztaljuk, tehát biztosan létezik.

Az ún. természetfelettiről semmilyen igazolható tapasztalatunk nincs, úgyhogy nagy valószínűséggel nem is létezik.

aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Elég szűlkátókörűnek kell lenni ahhoz, hogy azt mondhast hogy nincs semmi természetfeletti. Ezt azért mondod mert sosem gondoltál bele, hogy alakult ki maga az élet. Ha belegondolsz akkor láthatsz olyan szabályokat amik nem ebből a világból valóak.
aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%

#17


"Ha belegondolsz akkor láthatsz olyan szabályokat amik nem ebből a világból valóak."


Szívesen olvasnék ilyen szabályokról. Mesélsz nekem?

aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

11. Nézzük ezt a gyöngyszemet:

"Ha biztos lenne hogy csak meghalunk és kész akkor egy eszetlen káosz lenne a világ. Mindenki csak próbálná kiélvezni ezt a kis időt, gyilkolnanak lopnanak eroszakolnanak.... Nem lenne senkinek semmi. Dehát egyáltalán nem biztos"


Ez a vallások agymosása. Így próbálták fegyelmezni az "istenfélő" embert (még a kifejezés is beszédes), hogy viselkedjen rendesen, ne lázadozzon az urak / papok hatalma ellen, különben Sátán (Mumus) és Pokol.

Más vallásokban a reinkarnációt álmodta meg Buddha egyik ópiumos lázálmában, 5000 éves átverés lett belőle. Elborultabbak még azt is belemagyarázták, hogy ne is akarj újjászületni, mert az büntetés.

Mai világban ezek a mesék már elavultak, nem is lehetne így fegyelmezni társadalmat, hiszen sokan csak kinevetnék a pap prédikációit.

Ma már a törvények és jogrend szabályozza az emberek életét és aki jót akar, nem bűnöz, mert börtön és más büntetések fenyegetnek.

Istenfélő jámbor helyett a törvénytisztelő polgár van, mennyivel másabb.

Amellett, hogy létezik az erkölcs / morál, amit a keresztény kultúrában is tisztelünk (ez a mi kultúránk, errefelé), az ájtatos mesék lehántása után.

Ha valaki szeretné, hogy tiszteljék az ő életét (amiből csak egy van!), vagyonát, igyekszik nem legyilkolni, meglopni a másikat sem. Persze, ez gyakran csak elmélet, nem nyer viszonzást.

Igen furcsán fogod fel az életet, nem is értem, hogyan lehet manapság így gondolkodni.

Az evolúció kiszolgálói vagyunk, mint kis hangyák, éppen azért főleg azok szelektálódtak, akikben van életösztön / életöröm az egyetlen élet normális kihasználására.

Nem börtönbe menni, hanem élni rendesen.

aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#20


Ő lehetett egykor Zoltán a kvantumfizikus...

aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!