Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A horror,rock műfajoknak a...

A horror,rock műfajoknak a fogyasztása ,hogyan férhetnének meg a lelki ösvényel ill dolgokkal?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek horror,rockot fogyasztani ,de eközben szeretnék spirituális,lelki életett is élni ezt ,hogyan lehet összehangolni ez lenne a kérdés!!!


Én személyszerint a jógának az útját tervezem bejárni,követni!!!



júl. 3. 16:07
 1/9 A kérdező kommentje:
A jógát hindu kontextusban tanulom ill akarom bejárni.
júl. 3. 16:08
 2/9 A kérdező kommentje:
Tippet,tanácsot,tapasztalatott mindent ,ami hasznos szivesen várok!!!
júl. 3. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne férne meg vele?
júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as

A rocknak megvan hozzá a történelmi alapja ill műfajai ahoz ,hogy megférjen a jógával különböző lelki dolgokkal.Egyszerűsítve vannak rock műfajok ,amik én szerintem megférnek mellette.


De a horror ugye nem a békéről szól így ez egy kérdőjeles dolog ,hogy hogyan férhetne meg egy ilyen békés,erőszakmentességről szóló filozófiával ,mint pl: a jóga.

júl. 3. 16:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Ill ugye a rockal is úgy csak bizonyos műfajokkal férmeg nem pedig az egészel.
júl. 3. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt lenne jó kitalálni ,hogy hogyan lehet a teljes egészet összehangolni vagy valamiféle kompromisszummot kitalálni a rock,horror és a jóga között.
júl. 3. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindannyiunkban van frusztráció, agresszió, még ha nem is beszélünk sokat róla. Az, hogy van akiben van harag, az nem egyelő azzal, hogy rombol, bántalmaz, máshogy is ki lehet fejezni, azaz békésebb módon is. Én így tekintek a horrora. Hobbi szinten író vagyok, vannak horror történeteim, amikkel ki akarok fejezni valamit és ezek mondandója nem az, hogy mindent és mindenkit zúzzunk szét, mint egy állat. Teljesen normális műfaj ilyen téren, ha a lelki dolgainkról van szó. Szóval szerintem abszolút elfér a horror is. Azt, hogy hogyan hozd összhangba, megmondom őszintén nem tudom, csak arra mondom a fentieket, hogy nem egymást kizáró területekről van szó. Szerintem legyen az a kompromisszum, hogy mikor milyen hangulatod van. Nekem se sikerül mindig lelassulni relaxációs légzéstechnikákkal ha dühös vagyok, (szorongásnál viszont nagyon hatásos) ezért fejezem ki máshogyan.
júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szikszai.B ***** válasza:

Szerintem a rockkal teljesen jól megfér a jóga és a meditáció.

Alapvetően én is rock és metál zenéken nőttem fel, bár most mindent meghallgatok. Gondolom, rock alatt nem elsősorban black metált értesz, azt azért tényleg nehéz lenne összeegyeztetni a hindu tanokkal (bár a Cult of Fire nevű együttes epikus black metált játszik, és a témái közt van a hinduizmus, a védikus rituálék, és a buddhizmus is).

De egyébként vannak több, metált játszó hindu együttes is. Magyarok közül csak a Replikáról és az Om-ról tudom, hogy van köze a hinduizmushoz.


Senki nem tiltja meg, hogy ha akarsz, rockra jógázz :D

Egyébként az ilyen ambient alapú meditációs zenék semmit nem segítenek a koncentrálásban, metálra sokkal jobban lehet fókuszálni az elmét.

júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ezen dilemmázol kérdező, akkor én mit szóljak hívő keresztényként aki sátánista feketemetált hallgat?



Úgy férnek meg egymás mellett, hogy nem jógázol stb. metál zene közben.


Én sem metálozok imádkozás közben.



https://www.youtube.com/watch?v=V5OnwgS__vM

ma 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!