A Gízai piramis alkalmas a Lagrange pontok hangolására?
A Gízai Nagy Piramisról olvastam a neten egy kutatótól egy érdekes nyilatkozatot. Ezt írta : A gízai Piramis egy bolygórezonátor ezzel térítették el a Földet, és a szomszédos bolygókat, a Vénuszt, a Földet és a Marsot. A Földet is, mert a Lagrange pontokat hangolták el vele. Nézze meg alaposan a piramisok paramétereit. A legkisebb a Mars piramis, a Legnagyobb a Föld, a Kefrén pedig a Vénusz. Hangolhatóak voltak. 15 nappal hosszabbították meg a Földön az év hosszát."
Gondolom ez fizikai számításos kérdés. AZ érdekel, hogy alkalmas-e rá a piramis? Valóban, csak meg kell nézni a piramis paramétereit és látjuk, hogy a Lagrange pontokra hangolták? Mert gondolom az őskori ember az elemekkel küzködve, magától nem húz fel három perces lerakással több tonna kőtömböt nem épít fel ennyi piramist egy helyen.
18# Köszönöm a megerősítést. Ezt találtam, ami talán segít a rejtélyt megoldani :
"Téridő-rezonátorok. Több rendszerben épültek, több ezer éves különbségekkel. A Naprendszer Lagrange-pontjainak átrendezésére szolgáltak. A Tárkány-névnapok egy 15 nappal meghosszabbított földi évre lettek kitalálva. A bennük lévő sín hangolóként működött. Több módszerrel épültek, egyik a csúszózsalus öntés. Ott helyben öntötték formába az akkori betont és törmeléket. A téridőt teremtő forrásrendszer részeinek oktaéderes elrendeződésével van rezonanciában a klasszikus oktaéder alakú piramis.
#22: Semmilyen számítás nincs az idézetben.
Számítás a #2-es hozzászólásban van: a gízai nagy piramis mindösszesen 1,1440*10^-13 %-a a Föld tömegének - ez aligha tudná szignifikánsan módosítani a Lagrance-pontok helyzetét vagy az év hosszát.
Közben látom áttették a tudomány kategóriából. Olyanok ezek, mint a Mars bekarikázós képek... az igaz, hogy valóban készült egy két figyelemfelhívó felvétel és minimum érdekesek. Ez tény. Mint a marsi golyó például önállóan egy nagyon szögletes marsi kő környezetben. És lekezdték szó szerint gyártani a "mit látunk bele" bekarikázós képeket, és vannak akik kattintanak rá... Vagy néztem megalitos képeket és simán átverik a nézőket, csak nem ismerik fel, hogy valójában honnan van a felvétel. Aki felismeri az tudja, hogy kamu, mert teljesen máshol található az adott megalit. És bizony simán átverik a kedves érdeklődőket. És ráadásul tele van a Youtube fake index képekkel és nincs a videóban az adott dolog... és kattintanak mert érdekes. Vagy vallási elemeket átmagyaráznak. Megint másik a kóros nagynövésű emberek, akik nem óriások, mivel az óriás alapvetően nagy növésű. És a kóros nagynövésű emberek még akkor sem óriások, ha tényleg voltak óriások, csak ezt hiába mondod... mert befuttatták a téma gyártást, mert az érdekes és kattintanak a fake indexképekre is.
És ezekkel az a gond, hogy nevetségessé teszik a valóban kutatható kevesebb részét is!
Mutatok rá példát. Írjuk be a Youtube keresőbe és nézzük meg az idexképet, hogy az emberek mekkorák:
9 CIVILIZACIONES ANTIGUAS Que La Ciencia Aún No Ha Podido Explicar
Ez az indexkép:
És írjuk be azt is az emberek mérete miatt, hogy:
elephanta caves india
Itt 3 perctől jön az a blokk:
https://www.youtube.com/watch?v=fEaUC_FLphA
............
És írjuk be szintén Youtube-on és milyen az indexkép és mekkora az ember a csontváz mellett:
20 Shocking Discoveries of Giants You Won't Believe Exist
Az az indexkép:
És ez a tényleges lelet, természetesen itt nincsenek apró emberek rávágva és normál méretű csontváz:
És sajnos a kedves érdeklődőket lesznek akik simán átverik.
Utolsónál lejjebb még vannak róla képek ahogy dolgoznak a régészek.
És ez sajnos ilyen és eltereli a témát arról ami valóban fontos lenne és érdekes is, mert közben sok fejlemény van a régészet terén.
És kérdező van ami okés, mert találtak valóban nagy méretű kőbaltákat, de... De nem hiszem, hogy kamu képeket kell gyártani ilyenekről. Itt egy tényleges példa...
PhysOrg
(Kalahári-sivatag, Makgadikgadi-tó, Africa
Oxfordi Egyetem, Földrajzi és Környezetvédelmi Kar)
Óriási kőkori baltákat találtak az afrikai tómedencében
"Több ezer kőeszközt dokumentáltak a tó medrében, ami új megvilágításba helyezi azt, hogy az afrikai emberek hogyan alkalmazkodtak számos jelentős éghajlatváltozási eseményhez abban az időszakban, amely egybeesett az utolsó európai jégkorszakkal."
"A tó medencéjéből négy óriási, 30 cm-nél hosszabb, bizonytalan korú kézi fejsze került elő. Ugyanilyen figyelemre méltó, hogy a száraz tófenék, ahol megtalálták őket, több tízezer kisebb kőkorszaki szerszámmal és pehellyel is tele van – számolnak be a kutatók."
"Thomas professzor azt mondta: „Dél-Afrika belsejét rendszerint úgy tekintették, hogy nincs jelentős régészet. Meglepő módon hihetetlenül kiterjedt középső kőkori leleteket találtunk és naplóztunk a tó medencéjének hatalmas területén."
És lehozta a ScienceDaily is:
De kamu képek gyártása senkinek sem jó kérdező!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!