Melyik a legelső chi kung gyakorlat, amivel kezdeni kell?
A hasi légzés elsajátítása. Mindig a légzés a legalapvetőbb a chikung gyakorlatokban, minden más erre épül. A hasi légzés(vagy buddhista légzés) a legegyszerűbb. Először a légzés formáját gyakorlod addig, amíg természetes módon nem megy, majd ezt a légzést használva a köldököd alatti pontra összpontosítod a figyelmedet. Megfigyeled a változásokat, és addig gyakorlod ezt, amíg ez is természetessé nem válik.
Ha ez megvan, már könnyebben eldöntheted, hogy mire akarsz jobban koncentrálni. Ülő, belső(nei dan), vagy, mozgásos, külső(wai dan) gyakorlatokra. Ezeknek megfelelően sajátítod el a többi légzési formát, és koncentrációs állapotot, esetleg mozdulatsorokat.
A chi kung egy pár évtizede Kínában kitalált gyűjtőnév a nagyon sokféle célú -és eredetű- módszerek megnevezésére.
Sok száz, egyesek szerint sok ezer chi kung rendszer létezik, nehéz egy "kezdeti" gyakorlatot megnevezni. A légzés, amit 1# ír jó kezdet lehet, bár sok irányzatban ezzel nem foglalkoznak, hagyják hogy az a chi áramlása "magának állítsa be", legalábbis a gyakorlatok többségénél.
Én három alapgyakorlatot emelnék ki, ezek sem részei minden rendszernek, de alapjai az egyik legősibbnek.
A nagyfa gyakorlat, ami talán a legerősebb energiagyűjtő gyakorlat, a nemesítés, ami az energia minőségét hivatott javítani az alsó tantienben, és a kis égi kör, ami a helyes energiaáramlás beindítását, és szintén a minőség javítását célozza.
Ezzel a három gyakorlattal, rendszeresen, és helyesen végezve, elképesztően messzire lehet jutni a chi kungban, a mesterek elmondása szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!