Miért tartják úgy a keleti vallások ( buddhizmus, taoizmus, hinduizmus), hogy csak a jók lehetnek istenek, csak a szeretet erejével válhat valaki istenné?
Mert ezekben a vallásokban az erényeket testesítik meg az istenek. Ezért csak az erények ember feletti szintre emelésével tartozhat valaki közéjük.
Ez alól kivétgel a buddhizmus nem ezoterikus irányzata, ott nem foglalkoznak az istenekkel.
Mert a vallások lényege általában egy erkölcsi tanítás követése. A látszólagos cél, hogy a halálod után jó legyen neked, vagy megkapj valamit, amit eddig nem sikerült. Az igazi cél viszont az, hogy emberek egy közösségben élhessenek úgy, hogy ne kelljen tartaniuk rablástól, megcsalástól, emberöléstől, bántalmazástól, stb...
Szóval a spirituális célok elérése kizárólag erények gyakorlásával teljesülhet.
Különben, ne haragudj, de tényleg hol olvastál ilyet a buddhizmus tanaiban? Ott istenekről és istenné válásról nincs szó.
Ahogy 1 es írta az üzlet az üzlet.
Ha el akarsz adni valamit vonzóvá kell tenni az árút.
Ez azért nagyban függ attól, hogy a buddhizmus melyik irányzatát követi az illető. A vajrayana, és a bon(bön) több istenséget is ismer. Ezek ezoterikus buddhista irányok, és legalább annyi követőjük van, mint a kevésbé misztikus iskoláknak. Az istenségek mellett még a buddhákat is tisztelik. Illetve ismernek olyan istenségeket, akik buddhává emelkedtek.
De ha már itt tartunk, a hindu vallás is csak egy istent ismer, a dévák ugyanúgy teremtmények, és az egyetlen isten tulajdonságainak megnyilvánulásai, mint minden más, ami nem maga az isten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!