Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Istenek vagyunk? Szerintetek?

Istenek vagyunk? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem,mintha Isten lennék!

Olyan értelemben,mintha mindenható,mindentudó lennék,csak most épp nem vagyok teljes és nem élhetek ezzel a képeségeimmel!

Mintha számtalan részre szakadnék és ha összeállok teljes lennék!


2010. okt. 16. 01:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen filozófia, és ez is elképzelhető dolog.
2010. okt. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Egoizmus szimplán, bár van ilyen eszme, de nem értek vele egyet...
2010. okt. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen van tudatunk es teremtok vagyunk mindannyian, hiszen a sorsunkat Mi teremtjuk.
2010. okt. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Csak azért érzed ezt,mert ezen a bolygón mi vagyunk a legfejlettebb faj,a gondolkodás képessége miatt.Viszont ha itt lenne isten,hirtelen kicsinek éreznéd magad,egy porszemnek a sivatagban,egy cseppnek a tengerben.

Nem isten vagy,hanem a legfejlettebb állatfaj a Földön,ami csodával határos módon részben öntudatra ébredt,de még mindig az állati ösztönök irányítják az életét.Még mindig csak egy program vagy a programban,és se eltérni nem tudsz tőle,se új programot írni.A kígyó levedli a bőrét,de te nem tudod levetni ösztöneidet,és az emberi természeted.Nemhogy a halálod felett nincs hatalmad,de még az életed felett sincs.Isten lennél?Dehogy,csak egy senki vagy a semmi közepén,és még azt sem vagy képes felfogni és átlátni.Még arról sincs fogalmad mivégre itt az életben.

2010. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Hát hogy istenek lennénk mi emberek azt túlzásnak tartom,(mert ugye ki mit nevez istennek):) de ha azt veszem alapul hogy az agyunk 2-9.9% használjuk csak,így ki tudja hogyha a maradékot,ami ugye a döntő többség,is használnánk,mi mindenre lennénk képesek.És mennyi/milyen olyan tudás lehet a fejünkbe amit nem is sejtünk.(szerintem ha az ember ezt csak halványan is megsejti,már érzi hogy rengeteg mindent tud,csak valamiért nem ugrik be,nem tudja használni) :S
2010. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem istenek vagyunk, de mindenkiben megtalálható az Isteni Rész :) Ha Isten a mindenség, természetes, hogy bennünk is elbújt :)
2010. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
szerintem olyan apró jelentéktelen porszemek vagyunk, hogy egy isten nem tud ilyen kicsire összezsugorodni.
2010. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Jó a meglátás, de pontosítsunk. :D

Isten vagyunk mindannyian...és amikor több részre szakad az Istenség, akkor saját teljességéből nem veszít, hanem lehetőséget ad a "részeinek", hogy felnőhessenek őhozzá, hogy ők(mi) is teljessé válhassanak. Egyébként nagyon, nagyon jól látod a helyzetet...le a kalappal...:)

ha szeretnéd ezt a tudásodat kitágítani, hogy teljesen megérthesd ezt a dolgot, csak szólj, és adom a tanítást, ami pont ezt jegyzi le, szépen és érthetően modern embernek valóan. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

09:11-esnek:

Szerintem nem igaz ez a mende-monda, hogy csak az agyunk 2-9.9% használjuk. Az agyunk 100%-át használjuk, csak nem tudatosan. Úgy értem az agyunk rengeteg mindent szabályoz és működtet a testünkben, anélkül, hogy nekünk gondolnunk kéne rá. Nem? Javítsatok ki, ha tévednék.


A kérdésre:

Nem hinném, hogy istenek lennénk. Legalábbis ha ha azt mondják "isten", akkor nekem valami teremtő dolog jut eszembe. Mi nem teremtünk semmit csak úgy a gondolatainkkal.

De az tény, hogy különlegesek vagyunk. :)

2010. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem én Isten vagyok! Ez nem kétséges!Nem tudom milyen szintü,mert szerintem a szintek végtelenek!

Gyerekkoromóta játékoból irkáltam rajzoltam egy világról,amiben szintén emberek élnek!

Ezt a világot valósnak éreztem!Senkinek nem mondtam ezt ,mert a társadalom hüjének nézi az ilyesmit!

Nem tudom pontosan mi a kapcsolatom ezzel a világgal,de érzem,hogy van!

2010. okt. 16. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!