Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Soha sem volt ősrobbanás. A...

Soha sem volt ősrobbanás. A legújabb kutatási eredmények egybehangzóan ezt állítják. Ez megdöbbent? Merre tovább?

Figyelt kérdés

Zoltán kvantumfizikus kérdése :


A tudomány egy folyamatos fejlődésen megy keresztül. Újabb és újabb ismeretekkel bővül és miközben egyre tágul az ismert elemek halmaza és megszületnek új elméleteket a régiek pedig eközben elévülnek. Ez egy természetes folyamat. A James Webb űrtávcső legújabb eredményei alapján kiejelenthetjük - ki is jelentették tudósok - hogy az ősrobbanás sosem történt meg. Mellesleg amit Én már régóta mondok itt is. Végül csak igazam lett ebben (is)


A James Webb űrtávcső képei olyan korai galaxisokat mutatnak, melyek megcáfolják az ősrobbanást. A James Webb űrteleszkóppal olyan eddig feltérképezetlen csillagvilágokat láthatunk, melyre korábban nem volt lehetőségünk. Ezek a csillagvilágok mind formában, méretben, alakban teljesen meglepék a tudósokat. Mondhatni szóhoz sem nagyon jutottak még az ősrobbanás fanok. Ezeken a képeken meglepően sok galaxis látható, olyan galaxisok, amelyek meglepően simák, meglepően kicsik és meglepően öregek.


Olyannyira elborzasztja a látottak a tudományos társadalmat, hogy az ősrobbanás fanok közt kitőrt a pánik. Nem viccelek! Olvasd csak el a címet : [link] Az ősrobbanás elmélet szerint az univerzum 14 milliárd évvel ezelőtt hihetetlenül forró, sűrű állapotban kezdődött, és azóta is tágul. Mivel ezt a hipotézist évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen igazságként védte a kozmológiai teoretikusok túlnyomó többsége, az új adatok pánikba ejtik ezeket a teoretikusokat. „Jelenleg azon kapom magam, hogy ébren fekszem hajnali háromkor – mondja Alison Kirkpatrick, a Lawrence-i Kansasi Egyetem csillagásza [link]


* * *


Nem túl bonyolult megmagyarázni, hogy ezek a túl kicsi, túl sima, túl régi és túl sok galaxis miért teljesen összeegyeztethetetlenek az Ősrobbanás hipotézisével. Kezdjük a „túl kicsivel”. Ha az univerzum tágul, furcsa optikai csalódásnak kell léteznie. A táguló térben lévő galaxisok (vagy bármely más objektum) nem tűnnek egyre kisebbnek a távolság növekedésével. Egy bizonyos ponton túl egyre nagyobbnak és nagyobbnak látszanak. (Ez azért van, mert a fényük akkor hagyta el őket, amikor közelebb voltak hozzánk.) Ez éles ellentétben áll a hétköznapi, nem táguló térrel, ahol a tárgyak a távolságukhoz képest kisebbnek tűnnek. Ezért nem lenne szabad apró galaxisokat látnunk egy folyamatosan táguló térben. Márpedig az űrteleszkóp friss képei erről tanúskodnak!


A JWST (James Webb űrteleszkóp) által mutatott képek pontosan azt mutatják, hogy egyre kisebbek a tőlünk legtávolabb levő galaxisok. Még a saját Tejútrendszerünknél nagyobb fényerővel és tömeggel rendelkező galaxisok is kétszer-háromszor kisebbnek tűnnek ezeken a képeken, mint a Hubble Űrteleszkóppal (HST) megfigyelt hasonló képeken, és az új galaxisok vöröseltolódása is kettő-három. alkalommal nagyobb. Az új képek közül sok galaxis az eddiginél nagyobb vöröseltolódást mutat, ami némelyiküket körülbelül 250 millió évvel az ősrobbanás előtt helyezné el.


Az ősrobbanás teoretikusai évek óta tudják a HST (Hubble űrtávcső)-felvételek alapján, hogy léteztek valaha apró, rendkívül sűrű un; „Mighty Mouse” galaxisok. A teoretikusok azt feltételezik, hogy az apró galaxisok egymással ütközve nőnek fel mai galaxisokká (egyesülve, hogy jobban szétterüljenek). A JWST megfigyelései azonban megmutatták, hogy elsöprően sima korongokat és szép spirális formákat mutatott az eddig nem látott galaxisokban, tehát már fel tudták venni azt a struktúrát ami a mi galaxisainknak van. A másik probléma, hogy a sima spirálgalaxisok száma körülbelül „tízszer” annyi, mint amit az elmélet megjósolt, és ez „megkérdőjelezné elképzeléseinket arról, hogy az egyesülések nagyon gyakori folyamatok”. Közérthetően fogalmazva; ezek az adatok teljesen lerombolják az egyesülési elméletet.



Kevés egyesüléssel egyáltalán nem lehetséges, hogy az apró galaxisok százszor nagyobbra nőjenek. Ezért kezdetben nem voltak kicsik, és így a táguló univerzum hipotéziséből megjósolt optikai csalódás nem létezik. De ha nincs illúzió, akkor nincs terjeszkedés: az illúzió elkerülhetetlen előrejelzés a terjeszkedésből. Innen ered a pánik a Big Bang támogatói között. Az apró és sima galaxisok nem jelentenek tágulást és így ősrobbanást sem.



Mivel semmi sem keletkezhetett az Ősrobbanás előtt, ezeknek a galaxisoknak a létezése azt mutatja, hogy az Ősrobbanás nem következett be.


* * *


Az ősrobbanás elmélete szerint a JWST-felvételeken a legtávolabbi galaxisok láthatók, mivel csak 400-500 millió évvel az univerzum keletkezése után voltak. Néhány galaxis azonban már több mint egymilliárd éves csillagpopulációt mutatott. Mivel semmi sem keletkezhetett az ősrobbanás előtt, ezeknek a galaxisoknak a létezése azt mutatja, hogy az ősrobbanás nem következett be.


Egy újabb probléma a tejútrendszerek nagy száma. Nem lenne szabad ilyen sok galaxist látni a múltban, hisz egyszerűen nem alakulhatott ki ennyi az ősrobbanás elvélete szerint. A Tejútrendszerhez hasonló tömegű galaxisok még néhány száz millió évvel a feltételezett Bumm után is gyakoriak. Az új képek azonban azt mutatják, hogy legalább 100 000-szer annyi galaxis létezik, mint amennyit 10-nél nagyobb vöröseltolódásnál jósoltak. Nincs lehetőség arra, hogy ennyi nagy galaxis létrejöjjön ilyen rövid idő alatt, így ismét arra a következtetésre jutunk, hogy nem volt ősrobbanás


* * *


Van még nagyon sok olyan kutatási tény, mely ellentmond az ősrobbanás elmélettel és itt most nem részletezem, mert sokáig tartana. Ezek a teljesség igénye nélkül pl; Az ősrobbanás elmélettől merőben eltérő a hélium és a lítium. A nagyobb-távolabbi optikai csalódás hiánya mellett olyan nagyméretű struktúrák létezése, amelyek túl nagyok ahhoz, hogy az Ősrobbanás óta kialakultak volna, rossz előrejelzések az univerzum anyagsűrűségére vonatkozóan, és a kozmikus mikrohullámú háttér jól ismert aszimmetriái, amelyeknek az elmélet szerint nem kellene létezniük. Sokkal több az ellentmondás.


Most figyelj : Eric J. Lerner elmondja : "Az olvasók talán azon töprengenek, hogy miért nem olvastak eddig a nagy médiában az ősrobbanás hipotézisének összeomlásáról, és miért nem mutattak rá oly sok friss cikk szerzői maguk is erre az összeomlásra. A válasz abban rejlik, amit én „Császár új ruháinak effektusának” nevezek – ha valaki megkérdőjelezi az ősrobbanást, hülyének és a munkájukra alkalmatlannak minősítik. Sajnos a kozmológia finanszírozása nagyon kevés kormányzati forrásból származik, amelyet néhány bizottság irányít, amelyekben az ősrobbanás teoretikusai dominálnak. Ezek a teoretikusok életüket az ősrobbanás elméletének felépítésével töltötték. Azok, akik nyíltan megkérdőjelezik az elméletet, egyszerűen nem kapnak finanszírozást."

[link]


"Mára szinte lehetetlenné vált az Ősrobbanással kapcsolatos kritikus írások publikálása bármely csillagászati folyóiratban."


https://www.youtube.com/watch?v=EJwEYJb7eks


Merre tovább?



2022. aug. 21. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/81 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

Nem lapoznám át most a témát, de mivel mostanában a mesterséges intelligenciát faggatom, megkérdeztem az aktuális helyzetről:

- Is it true that there was never a big bang?

Gépi fordítás, néhány nyelvi hibát javítottam csak:

--------------------------------

Igaz, hogy soha nem volt Ősrobbanás?

A kérdés, hogy megtörtént-e az Ősrobbanás, összetett és vitatott a kozmológia területén. Az ősrobbanás elmélete szerint az univerzum körülbelül 13,8 milliárd évvel ezelőtt keletkezett rendkívül forró és sűrű állapotból, majd idővel tágult és lehűlt. Ezt a modellt számos megfigyelési bizonyíték támasztja alá, köztük a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás (CMB), a fényelemek bősége és az univerzum nagy léptékű szerkezete.

A közelmúltban azonban viták születtek az Ősrobbanás-modell alternatív elméleteiről. Egyes kutatók, például Eric Lerner azzal érvelnek, hogy az olyan műszerekből származó új adatok, mint a James Webb Űrteleszkóp (JWST), ellentmondanak az Ősrobbanás elméletének kulcsfontosságú szempontjainak. Azt sugallják, hogy a megfigyelések olyan struktúrákat jeleznek az univerzumban, amelyek régebbi vagy nagyobb tömegűek, mint amit a jelenlegi modellek az Ősrobbanás kozmológiája által irányított univerzumra jósolnak. Lerner egy „plazmakozmológia” néven ismert alternatív keretrendszert állít fel, amely a gravitációs folyamatok helyett elektromágneses folyamatokra támaszkodik, a kozmikus evolúció magyarázataként.

Ennek ellenére sok asztrofizikus azt állítja, hogy az ősrobbanást alátámasztó bizonyítékok továbbra is szilárdak. Például a JWST felfedezései olyan galaxisokat tártak fel a korai univerzumban, amelyek összhangban vannak az Ősrobbanás kozmológiai (konkrétan a ΛCDM modell) modern értelmezései által adott előrejelzésekkel. A kutatók pontosabb módszereket alkalmaztak a galaxisok távolságának mérésére, megerősítve, hogy a várt paramétereken belül léteznek.

Összefoglalva, bár kialakulóban vannak elméletek és kritikák az Ősrobbanás-modell aspektusait illetően, nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy „soha” nem volt Ősrobbanás.

Az uralkodó tudományos konszenzus továbbra is a kiterjedt megfigyeléses bizonyítékok alapján támogatja az elméletet.

A tudomány azonban eleve nyitott az új ötletekre és a jövőbeli felfedezéseken alapuló revíziókra.

okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!