Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el a megvilágos...

Hogyan érhetem el a megvilágosodást?

Figyelt kérdés

#tudatosság #szamádhi #Magvilágosodás
2022. ápr. 7. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a biciklis hoffmann segített a legtöbbet.Új világokat tudtam felfedezni általa.
2022. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A buddhisták úgy tartják: „Az Út tanulmányozása az Én tanulmányozása.

Az Én-t tanulmányozni annyit tesz, mint megfeledkezni róla.

Ha megfeledkezel az Énedről, megvilágosodsz.

A megvilágosodás azt jelenti,

hogy eltűnt a válaszfal az Éned és mások között.”

2022. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy nem gondolkozol róla...
2022. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Gyakorizz többet. Itt mindenki k. okos és mindenhez ért. Mindenre is választ kapsz :D
2022. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Létezz
2022. ápr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meditálni kell, és folyton figyelni. Van egy alap tudatos jelenlét, ahonnan megfigyelődik minden. Viszont bármi amit meg tudsz figyelni (múlandó, változó dolgok) az nem lehetsz. Próbálni kell elengedni a felesleges gondolkodást, és újra-újra-újra visszatérni a tudatos jelenlét tapasztaláshoz, majd egy idő után vagy történik valami, vagy nem :)
2022. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Csak pár tipp, ami közelebb vihet az eléréséhez:

- Minden nap meditálj, kezd először 10-15 perccel, aztán idővel egyre hosszabbra nyújtsd ezeket. Ha nem tudod hogy kell, vannak nagyon jó könyvek ehhez.

- Minél kevesebbet foglalkozz a "világi" élettel, hogy aztán idővel teljesen eltávolodj tőle és abszolút ne foglalkozz a világi örömökkel (pénzzel, szexxel, a technikával, TV-műsorokkal) vagy épp a mindennapi hírekkel, a divattal, a tudománnyal, a politikával stb. stb.

- Legyél minél többet a természetben, egyedül.

- Hagyd, hogy a gondolataid ítélkezés nélkül múljanak el, ahelyett, hogy harcolsz ellenük és másokkal gondolatban.

- Élj mindig a jelenben, ne a múlton vagy a jövőn gondolkozz.

- Ne próbálj meg menekülni az életedből. Ne az olyan dolgokban keress kikapcsolódást, mint az evés-ivás és más érzéki örömök.

- Olvass spirituális könyveket és kövesd az útmutatásaikat.

- Minden nap tudatosítsd magadban a valódi életcélod. Ne engedd, hogy bármi más eltereljen ettől.

Nem könnyű az út, de aki kitartó, annak a siker nem marad el.

2022. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kiválasztasz egy meditációs tárgyat.

Végig a tudatodnál maradva, folyamatosan figyelve nem ragaszkodsz sem a gondolataidhoz, sem az érzéseidhez, sem az érzetekhez, sem az észlelésekhez.


Miután elérted az ürességet, ha valóban nincs már benned vágy, sóvárgás, akkor visszatérve az ürességből szó szerint látni fogod az újraszületéseket és ezek okait.

Amikor nem csak látod, hanem meg is érted az okozatokat és az okokat, akkor váltál Buddhává, felébredetté.


A véglegesen csak a tested halála után lépsz ki a körforgásból.

2022. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!