Ha felülsz egy biciklire, akkor is előre mégy az időben.
Időutazás most is van, csak nem annyi, és nem úgy, mint a filmekben.
Az időutazást úgy képzeljük, hogy beülünk egy gépbe, és amikor kijövünk belőle, akkor mi magunk csak egészen kicsit öregedtünk (azaz a saját időészlelésünk szerint csak pár másodperc vagy pár perc telt el), ugyanakkor a külvilág nagyon sokat öregedett, tehát a gépen kívül évek teltek el.
Ezt úgy is megfogalmazhtod, hogy legyen egy olyan gép, amin belül lassabban telik az idő, mint azon kívül.
Ha jobban belegondolsz, ez a leírás pontosan megfelel az idődilatáció jelenségének, ami egy telejsen valós jelenség, és akkor lép fel, ha az egyik objektum nagyon gyorsan mozog a másikhoz képest, és/vagy eltérő gravitációs térbe kerülnek. Ilyenkor az egyikben más sebességgel telik az idő mint a másikban. Az idődilatációhoz nem is kell túl sok, már a műholdak esetében is fellép, igaz, csak a másodperc töredéke, de ez elég ahhoz, hogy a műholdak óráját állandóan hangolni kelljen a földi időhöz, különben szép lassan széjjel csúsznak.
Ugyanez a jelenség elvileg használható lenne úgy is, hogy fogunk egy űrkapszulát, benne egy embert, nagyon felgyorsítjuk a földhöz képest, amit az utas valójában úgy fog érzékelni, mintha a világ egy gyorsított film volna, Extrém esetben akár két pillantás alatt eltelhetnek évek vagy évtizedek, persze ilyen gyorsra valóságban semmilyen sokatomos testet nem tudunk felgyorsítani. De az elméleti lehetőség adott.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!