Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A 4-es szám tényleg elátkozott?

A 4-es szám tényleg elátkozott?

Figyelt kérdés
Sok tragédiának van köze a 4-es számhoz, ezért tettem ki a kérdésem.

2021. aug. 10. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
37 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy hogyan érted az elátkozott megnevezést. Egyes keleti kultúrákban a 4-es a halál számának számít. Lényegében olyan babona mint nyugaton a 13-as.

De az puszta véletlen, hogy valahogy megjelenik a 4-es bizonyos tragédiákban.


Szóval ha választani kéne, hogy "elátkozott-e" akkor azt mondanám, hogy igen is meg nem is.

2021. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

4 a japánoknál rossz szám mert hasonlít a halál szóhoz.

halál 死 (shi)

négy 四 (shi) ezért inkább 四 (yon)-ként használják

bocs, ha helytelen google fordító, de ezt hallottam.

2021. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

#2

Igen ez így van, jó a fordításod. Sőt Kínában is van összefüggés a halál és a 4 között. Ezért írtam "egyes keleti kultúrákban"-t, meg azért is mivel lehet van még más ország is ahol így működik.

2021. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grimfox ***** válasza:
86%
Az eredeti japán szó a négyre a yon, a shi az átvett, csakúgy, mint a négyes szám balszerencsés volta. A kínaiban is hasonló a hangzása a négyes számnak, és a halál, meghalni szavaknak. A kínai kultúra már 1000 előtt elkezdett átszivárogni Japánba, az írással együtt. Sokáig a kínai írásjeleket nem is honosították, hanem a kínai volt a kultúra nyelve, ezen írtak, és olvastak. Amikor honosították, sok szó kettős kiejtést kapott, egyet a kínai szótőből, egyet pedig a japánból, és a honosított írásjel, a kanji mindkét kiejtést fedi. Ezért a négyes írásjelét lehet shi, és yon-ként is ejteni. Ezzel együtt érkezett a kínai hiedelem is, hogy a négyes szám, a kiejtésben hallott hasonlóság miatt a halállal rokon, és balszerencsés. Sok hasonló babona érkezett Kínából Japánba.
2021. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

13 = 1 + 3 = 4

Mindkettő elátkozott szám

2021. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

#5

Ha akarod mutatok neked még érdekesebb átfedés.


666 megforgatva 999 (a 9-es japánban babonás szám, a szenvedéssel vonják össze) 9+4=13 és amit te írtál 1+3=4. (ja és a 42 is a halállal kapcsolatos japánban mert olvasható úgy is, hogy Shini)

2021. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, az európai kultúrkörben a 13-as a "szerencsétlen" szám de az is valóban babona csak.Számmisztikailag valóban 13=4.A tarotban az 'Uralkodó' kártyája.
2021. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Három az isten száma (szentháromság) ha hozzáadás sátánt +1 = 4 rossz jel
2021. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Ezek szerintem már belemagyarázások a régi babonás emberek hülyeségei. 13- dika volt életem egyik legszebb napja.
2021. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden más számhoz is tragédiák sora köthető a számsor elejéről.
2021. aug. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!