Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen babonáid vannak?

Milyen babonáid vannak?

Figyelt kérdés

pl ha otthon felejtek valamit, nem megyek vissza érte..stb stb.

Légyszi írjátok le milyen babonáitok vannak! :)

Köszi :)


2010. aug. 21. 15:45
1 2
 1/17 zsana1495 válasza:
Régebben több mindenben hittem, amiket ismertem, már csak a fekete macska ha átmegy előttem, De ha visszanéz akkor nem lesz balcsezerncsém, meg attól is függ, hogy jóbbról-balra megy át, eselteg fordítva. meg újszülüttnél nem szabad az ágyra ülni, mert elapad az anyukának a teje, ezért max a földre. babalátogatáskor elég furcsán nézhet ki, mondjuk ha sokan ülnek a földön. :D
2010. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Nekem is volt pár, de már egyik se hat meg, mert kipróbáltam, mi van, ha nem veszem figyelembe, és semmi :))


De ilyen volt a fekete macska az úton... meg hogy én se fordultam vissza, ha valamit itthon hagytam. Meg nem léptem át kisgyerekeket (mert akkor a babona szerint megáll a növekedésben a gyerek).


De pár éve már átlépem a gyerekeket, mert úgyis nőnek tovább, visszafordulok, ha valamit itthon hagyok, és mindig szerencsém van így is, és a fekete macskánál sem fordulok meg, hanem megyek tovább, eddig még nem ért szerencsétlenség :)


Hálisten megszabadultam a babonáimtól "vénségemre" :))

2010. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

# Ha a gyermek megijed a kutyától, akkor annak a kutyának a szőrivel füstölik meg.

# Ha alkonyatkor a felhő alól visszasüt a nap, eső lesz.

# Ha tyúk kukorékol, akkor meghal a gazdája.

# Nem volt szabad eladó lányoknak merőkanálból kóstolgatni az ételt, mert azt mondták, hogy megveri az anyósa.

# A lányok azt tartották, hogy ha saját izzadtságuk pogácsába sütik és azt a legénnyel megetetik, a legény halálosan beléjük szeret.

# Fiatal lány soha nem adhatott tüzes szenet legény pipájába, mert soha nem megy férjhez.

# Kenyérsütéskor a pitvart sokszor kellett seperni, hogy jól felhasadjon a kenyér.

# Régen azt mondták, ha valakinek viszket a púpja, akkor egy pap fog meghalni.

# Ha valaki állattal álmodik, az közeli halált jelent.

# Ha valaki álmában kotlóstyúkot lát, hamarosan meghal.

# Ha a gombát a tövénél megnézzük, nem nő tovább.

# Ha valaki egy ruhadarabot fordítva vesz fel, az szerencsét jelent.

# Ha fonákul öltözködik, a nap szerencsés lesz.

# Ha közel látszik a hegy, eső lesz.

# Ha a macska hosszában fekszik a szobában, halált jelent.

# Ha az asszony féltette az urát, megleste hova vizel az ura, utánna annak a közepébe leszúrt egy gombostűt. Ezután bátran ereszthette bárhová, mert nem volt ereje se kedve senkihez és semmihez. Ezt csak akkor lehetett feloldani, ha a férfi a felesége mellé feküdt, aki előtte beszúrta a tűt az ágyba.

# Az újszülött kisgyermeket első látogatásakor meg kell köpdösni, hogy egészséges legyen.

# Lakodalom napján az esős idő arra mutat, hogy a fiatalasszony pletykás lesz. Nem lesz jó élete, zavaros lesz, mint az idő.

# Ha a falon függő kép, óra vagy tükör elmozdul vagy leesik, meghal valaki a családból.

# Akinek bolha ugrott a kezére, annak vendége érkezik.

# Ha új fésüt veszünk, azzal előbb a kutyát vagy a macskát kell megfésülni, hogy el ne hulljon az ember haja.

# Nem jó sok diót enni mert megnő tőle az ember orra.

# Ha a lány a kôrisbogarat megszárítja, porrá töri, pogácsába süti, s a kinézett legénnyel megeteti, a legény utánnabolondul.

# Ha naptól ragyog Vince, dugig tele lesz a pince.

# Vasárnapkor szedett orvosság nem használ.

# Temetés után rögtön ki kell meszelni a házat, akkor a halott szelleme nem jön vissza.

# Hirtelen zápor lakodalom napján bő gyermekáldást igér.

# Ha az esküvő napján a menyasszony sír, jó fejős tehene lesz.

# Ha a naplemente nagyon vörös, szél lesz másnap.

# Ha azt akarja valaki, hogy sok kakasa legyen tyúkültetéskor,férfikalapból öntse a tojást a fészekbe.

# Ha teli edénnyel jönnek szembe az emberrel, szerencsés útja lesz.

# Ha az új asszony alatt a szék megcsikorog, akkor lesz gyermeke.

# A meddő menyecske kenyérdúcot egyen, az meghozza a gyermeket.

# Álmatlan gyermekkel pálinkás kenyeret etettek.

# Ha nyúl beszalad a faluba, tüzvészt jelent.

# Tyúkkal álmodni hírhallást jelent.

# Ha az ember halottal álmodik, eső lesz.

# Aki varrás közben megszúrja az ujját, az nagyon fog tetszeni a legényeknek.

# Ha a tyúk az udvar közepén kapirgál eső lesz.

# Ha cikázik a macska eső lesz.

# A bölcsobe egy ollót és egy seprűt tettek, melléje pedig egy Bibliát, amíg a gyermeket meg nem keresztelték, hogy az ördögök ne lophassák el.

# Ha valakinek nagyon szép gyereke született, a ruhát fordítva adták fel rá, nehogy valaki szemmel verje.

# A baba bölcsőjébe fokhagymát tettek, hogy elűzze a rossz szellemeket.

# A gyermeket mielőtt kiengedték volna az utcára, az anyja a ruhája belső felével mindig megtörölte a gyerek arcát, nehogy valaki megígézze.

# Az az asszony aki gyermeket szült, hat hétig nem szabadott a kútból vizet merítsen, mert a víz megférgesedik.

# Azt tartották, hogy ha egy kísértet elé ledobnak egy zsebkendőt, elárulja hová ásta el a pénzét.

# A lakodalom napján ha meghalt valaki, nem hozott szerencsét a házasságra.

# Halottat nem szabadott áthozni a határon, mert elveri a jég a vetést.

# Mikor jégeső esik, a fejszét az udvar közepébe kell szúrni, hogy elálljon.

# Ha a férfiember vásárba készült és az úton asszonnyal találkozott, biztos lehetetett abban, hogy aznap nem lesz szerencséje.

# Éjszaka kenyérrel álmodni vendéget jelent.

# Karácsonykor nem szabadott a szemetet kivinni.

# Ha a verebek vagy a tyúkok a porban fürdenek, eső lesz.

# Újévkor mindig férfiember kellett előszőr a házba lépjen, különben azt tartották, hogy azt a házat egész évben elkerüli a szerencse.

# A küszöbre patkót szegeztek, hogy a szerencse ne hagyja el a házat.

# Az istálló ajtajára fehér keresztet festettek, hogy az ördög ne apassza el a tehén tejét.

# Babalátogatáskor a távozó vendég mindig letépett a ruhájából egy darabot, nehogy elapadjon az édesanya teje.

# A mezőről korsóban nem szabadott vizet hazavinni, mert elverte a jég a határt.


ezeket ismerem de csak párat hiszek belőle.

2010. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én állandóan visszamegyek valamiért, hiába van babonám, akkor se hagyom otthon azt ami kell, mert hülye nem vagyok, csak feledékeny.


Egy fekete macska elment előttem, megfordultam, aztán háttal mentem egy kicsit, de csak este, mikor senki se látta :)


Nappal is ment már előttem fekete macs, de akkor nem kerültem ki. -Lesz ami lesz, -gondoltam,

aztán nem történt semmi :)


Szóval ennyit a babonákról.


Hülyeség, csak nyilván ha beléd nevelték, mind ahogy belém is, akkor mégis mindig eszedbe jut, hogy félni kell, mert hátha most fog történni valami rossz :)

2010. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nem mondom hogy túl babonás vagyok, de pl ha eltörök egy tükröt (ami elég gyakori szokásom), utána kicsit óvatosabb vagyok, jobban bezárkózok este, meg ilyesmi o.O
2010. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Van egy pár:

ha otthon felejtek valamit és nem vagyok nagyon késésben, visszamegyek érte, de mindig leülök egy pillanatra

és van egy egyéni babonám: egy bizonyos fülbevalót soha nem teszek be a fülembe, ha a párommal találkozom, mert egyszer balszerencse ért kettőnket illetően, amikor egyszer azt viseltem.

2010. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok túl babonás, de ha valaki szerencsét kíván, akkor azt sose köszönöm meg (illetve csak utólag), a pókokat nem ölöm meg, illetve a különböző kívánságokat nem árulom el (hullócsillag, születésnapi torta gyertya elfújás, Y csont eltörése).
2010. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kívánságokat én sem árulom el sohasem, bár ez nem mindig csak babona :P Magánügy.

Szegény fekete cicák, nemár... Én ebben sosem hittem.

Nálam is van egyéni, ha ugyanannyi az óra és a perc (pl. 14:14), akkor megpróbálok minél több kívánságot elhadarni magamban :) Egyszer olvastam róla, és megtetszett.

2010. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Halottal álmodni lehetséges, hogy esőt jelent. Álmodtam halottal és mi jött? JÓ NAGY ZUHI!
2010. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

16:42-es vok megent!

Fekete macska az télleg nem jelenthet semmit legalábbis nem nálam, mert ahol én lakom naponta többször átmegy előttem az úton a fekete macska, ha megyek valahová. Itt rengeteg cica van. Fordítva polót felveni állítólag csak akkor érvényes ha az illető nem veszi észre. De sőzintén szólva nem hiszek benne. Érdekes, mert péntek 13-kor szinte mindig szerencsém volt.

2010. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!