Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a Föld 4 és fél...

Szerintetek a Föld 4 és fél milliárd éves történelme során mi vagyunk az első emberi civilizáció, vagy voltak már előttünk?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 09:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%
Persze, bármi lehet csak semmire sincs bizonyíték ezek közül.
2020. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Grimfox ***** válasza:
70%
Egy civilizáció technológiája nem csak olyan lehet, mint a mi civilizációnkké. Egy civilizáció fejlettségét nem feltétlen a technológia határozza meg. Intelligens fajok már létezhettek előttünk is, csak nem biztos, hogy a tudományos ismereteiket technológiai civilizáció felépítésére használták. Mivel eltűntek, ezért nem nevezhetők tökéletes fajnak, civilizációnak, de ettől még lehettek közel azonos intellektuális, és kulturális színvonalon, mint mi. Ha millió évekkel ezelőtt éltek, aligha találunk nyomot róluk, ha csak nem alkottak olyat, ami ennyi ideig fennmarad, és nincs akkora szerencsénk, hogy olyan helyen találunk rá, ahol nem érte semmi, amitől megsemmisülhetett. A mai civilizációnk előtt például létezett emberi civilizáció, ami az utolsó jégkorszak utáni felmelegedés következtében összeomlott, és az ókori nagy civilizációk bukása utáni regresszióhoz hasonló állapotba süllyedt, csak drasztikusabban. Valójában az ókori nagy civilizációk azok, amik megmaradtak a bukás után, míg a világ többi részen a kőkorszakba süllyedt.
2020. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
24%
A tudomány tud róla, de nem hozzák nyilvánosságra. Ezt se és sok minden mást se.
2020. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
70%

Igen, még szerencse hogy az ókori nagy civilizációk az újkőkori szerveződéseken át alakultak ki szerves fejlődésen keresztül. Azzal remélem tisztában vagy, hogy az utolsó nagy jégkorszak utáni felmelegedés és a klasszikus ókori civilizációk megjelenése között eltelt pár ezer év.

Miért ne hoznák nyilvánosságra? ha nem hozzák nyilvánosságra akkor meg honnan tudsz róla? :D Ja, hogy humbug az egész, csak azzal próbálod alátámasztani hogy nem hozzák nyilvánosságra, akkor ezt mondd :D

2020. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Grimfox ***** válasza:
87%

Nyilvánosságra hozzák, mások meg kijelentik, hogy téves adatokat hoztak nyilvánosságra. Mindkét csoport régészekből áll. Melyiknek van igaza? Egy képzetlen ember nem fogja megmondani. Ilyen vita folyik a Khambhat(Cambay) öböl lelőhelye körül. Egyes leletek kormeghatározása Krisztus előtt 7500 körülre jött ki, ami nagyjából 9500 évvel ezelőtti civilizációt jelent. Vannak akik nem fogadják el ezt a kormeghatározást, mint a romok datálásának pontos eszközét. 10000 éve még bőven az újkőkor elején járunk. Az itteni kultúra viszont nem újkőkori jelleget mutat. Egyiptom partjainál is vannak víz alatti romok, amik a Földközi tenger vízszintjének emelkedésekor kerültek víz alá. A visokoi piramisokat most ne keverjük bele, azon nagyon torokra mennek, mert azt kb 30000 évesre datálták, ami még a merészebb régészeknek is kicsit sok volt. Ezeket a lelőhelyeket kevéssé vizsgálják, mert nehezen illeszthetők be a jelenlegi történelemismeretünkbe, ezért rizikós a vizsgálatuk. De ettől függetlenül vizsgálják, és készülnek tanulmányok, csak nem közlik le a nagy folyóiratokban addig, amíg nem tudnak összegyűjteni egy minden kétséget kizáró leletanyagot, és annak elemzését.

Az utolsó jégkorszak vége 12-10.000 éve volt(i.e. 10-8000). A nagy ókori kultúrák nagyjából felemelkedése i.e. 4-3-ezer éve kezdődött(hivatalosan). A fent említett indiai romok a kettő közé esnek, kicsit közelebb a i.e. 8000-hez. Mivel a nagy civilizációk mindig folyó, vagy tengerpartra települtek, a jégkorszak utáni civilizációkat a tengerpartok sekély vizében kell keresni. A jégkorszak után tengerszint-emelkedés következett be. Ezek csak adatok. De azt már az iskolában is tanultuk, hogy a különböző korszakok különböző helyeken különböző időben kezdődtek, és értek véget. Mikor Egyiptom virágzásnak indult, Európában sok helyen még a mezolitikumban tartottak, máshol már a neolitikumban. Indiában ekkoriban már fémeket használtak.

2020. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
75%
10000 év alatt teljesen megtisztulna a föld ha kihalnánk. Mi maradna belőlünk? Fém, természetes kő, üveg tárgyak. Ha még egy atomháború vagy természeti katasztrófa (özönvíz, meteor, hatalmas földrengés)is lenne, akkor lehet hogy ennyi sem maradna. Szóval, technikailag a Föld 4 és fél milliárd éves történelme alatt lehetett több civilizáció is úgy hogy semmi nem maradt belőlük. Kőolaj 1 millió év alatt újraképződik. Műanyagok teljes lebomlása max. 1000év.
2020. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 SZücsöm ***** válasza:
28%

8as


1. miért mosod össze a régészetet/archeológiát az összes többi "tudomány ággal".


2. Miért lesz egy archeológus állítása "ezo-s" attól még mert nem az a jelenlegi elképzelés. Pl: Nem rég még azt hitték hogy a piramisok csak fáraók temetkezési helyéül lettek építve. Ma már tudtommal nem ez a fő "elképzelés".


9es


16 os megválaszolta az érvelésedben fellépő hibát.

2020. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Grimfox ***** válasza:
86%

Mindent ezo-nak, vagy összeesküvés-elméletnek tekintenek, ami nem fővonalas tudomány. Illetve a laikusok. A tudósok nem. Ők azért tisztában vannak azzal, mit nem tudnak, mik a lehetséges alternatívák. A laikusokhoz viszont nem jut el elég információ arról, amiről nincs elegendő kutatási anyag.

A piramisok nagy része templomkomplexumokhoz tartozott, és az adott templom misztériumiskolájának szertartásaiban volt szerepe, általában mint az iskola szertartásainak végső állomása. Ahol találtak feliratokat, ott általában a misztériumiskola szertartásairól, vagy magáról a misztériumról írtak.

Olyan feljegyzést is találtak, melyben Khufu/Kheopsz az általa véghezvitt dolgok között felsorolja, hogy a Nagy Piramist is felújította. Ennek a hitelessége nem ismert, Az akkori valós, és hamis szövegeket nehéz elkülöníteni. Ha igaz, akkor a piramis már Khufu előtt létezett, és ő felújította, vélhetően a hozzá tartozó templommal együtt.

2020. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 SZücsöm ***** válasza:
83%

Én már azon is csodálkoztam amikor utána olvasva rájöttem hogy nem csak Egyiptomban vannak piramisok hanem kb mindenhol az egész földön szétszórva.(Suliba régen még csak Egyiptomnál tanultuk)


Pl ma már vannak akik azt állítják hogy Boszniában is vannak piramisok. Persze a fővonalas tudományt képviselő archeológusok azt állítják hogy azok nem piramisok. Csak hogy ők úgy állítják ezt hogy meg se vizsgálták a helyszínt. Ellenben ott vannak Semir Osmanagić állításai amikről főleg laikusként lehetetlen eldönteni hogy valósak e vagy csak kamu az egész.

2020. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 Grimfox ***** válasza:
68%
A visokoi piramisokra gondolsz. Bár abból valószínűleg csak a legnagyobb piramis. A talaj, és növénytakaró alatt burkolatot találtak, és kövezett utakat a piramis körül. A "hegy" belsejében barlangokat, amik kezdetleges betonszerű anyagból épültek, vagy a burkolatuk az(nem bontották le). Találtak sziklavéseteket is az alagutakban, amik rúna jellegű jelekre emlékeztettek. Mivel régi, erodált, és nem ismerjük a kultúra nyelvét, nem lehet megmondani, írás e, vagy díszítőmotívum, de a nordikus rúnák, és más rovásjellegű írások is tartalmaztak több jelet, amit ott találtak. Ha nem piramis a visokoi "Nap piramis", akkor egyedülálló geológiai képződmény. De kínában, dél-amerikában, Japán déli szigetein, a közel-keleten(mezopotámia) sőt, még európában, a földközi tenger térségében is találtak piramisokat. Bár ezek többsége jóval kisebb, pár tíz méteres. Az egyik kínai piramisból csak az alapok maradtak meg, mert régi, és valószínűleg lebontották, vagy elhordták építőanyagnak, de nagyjából egy kilométer az alapnál az oldalak hossza. Sajnos a kínai kormány nem enged külföldi régészeket a feltárásokra, és a saját feltárásaik eredményéből is csak nagyon keveset közölnek le. Ami érdekes ezekben, hogy majdnem kizárólagosan vallási építmények voltak, templomok, vagy oltárok, nem temetkezési helyek, és ebben a világ minden táján, a délkelet-ázsiai dzsungeltől amerikáig mindegyik megegyezett.
2020. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!