Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fénysebességnél gyorsabb...

Fénysebességnél gyorsabb "azonnali" kommunikáció mégis elérhető a módszeremmel? (hosszú de tanulságos)

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése :


FÉNYSEBESÉGNÉL GYORSABBAN ? : A mai tudomány azt állítja, hogy nem lehet fénysebességet túllépni. Nem lehet a fénysebességet meghaladva információt továbbítani. A fénysebesség egy olyan átléphetetlen dogmaként szerepel az akadémiai tudományban, amely mint egy cenzúra a szabad gondolkodást akadályozza. Most be fogom bizonyítani, hogy tudunk információt küldeni azonnali távolba hatással, akár fényévekre is. Az információ már most is képes utazni azonnali távolba hatással, csak mi nem vagyunk rá képesek. Illetve képesek is vagyunk, csak nem merik tudósaink ezt a népnek elismerni. Most nem az anyag fénysebességfeletti gyorsításáról beszélek, amit Einstein speciális relativitáselmélete tilt, hanem csupán az információéról.


BEVEZETÉS : Az információ már most is azonnal képes egyazon pillanatban megjelenni kvantum-összefonódott pároknál. Viszont ezt mi nem tudjuk kihasználni, mert tudatosan nem tudunk olyan információt átadni, amit szeretnénk. A kvantumfizikában van egy olyan misztikus jelenség, amivel azonnali információ átadás történik. Ez pedig a kvantum-összefonódás. Kvantumfizikában összefonodáskor két objektum (többnyire részecske) kvantumállapota között összefüggés van olyan értelemben, hogy a teljes rendszer kvantumállapotát nem lehet a részrendszerek (külön részecskék) kvantumállapotának megadásával leírni. Magyarán az objektumok (eltávolodott részecskék vagy egy részecske kettéválasztásával keletkezett párok) együtt alkotnak egy kvantumrendszert. Ez az a jelenség a kvantummechanikában, amikor két részecske spinje vagy momentuma összefonódott állapotban van. Ilyenkor az egyikkel végzett művelet a másikra is kihat, az is változik a művelet hatására, hiszen együtt alkotnak egyetlen egészet. Csodás, mint a keleti ősi filozófiákban/vallásokban. Sehol a bogyóként viselkedő materializmus! Ennek megfelelően az egyik mérésével a másik is beáll sajátállapotba.


INFORMÁCIÓ TOVÁBBÍTÓDIK FÉNYÉVEKRE : Kvantum-összefonódás fennállhat egymástól térben igen távol eső objektumok között is. Ilyen összefonódottság általában együtt keletkező részecskék közt jön létre. Az összefonódás után amint megfigyeljük a pár egyik tagjának kvantumállapotát akkor a pár másik tagjának kvantumállapota annak komplementere (kiegészítője; ellentétes spinek) lesz. Ez a távolba hatás azonnali. Furcsán hangzik, de így ahogyan mondom azonnali a hatása ennek a hatásnak. Ez azért van így, mert tulajdonképpen egyetlen objektumot jelent a millió fényévekre egymástól utazó fény is. Itt információ továbbítás történik, mert az összefonódott részecskepár kvantumállapota mindkét részrendszerre (részecskére) kihat egyazon pillanatban. Nem változna meg különben a millió fényévekre elszáguldott részecskepár kvantumállapota sem, ha nem figyelnénk párját sem, tehát egyértelmű az információ küldés a részecskepárok közt. Amint az egyik részecskét egy adott kvantumállapotban figyeljük meg, úgy annak kiegészítő (komplementer) kvantumállapota jelenik meg az összefonódott társán, amivel egyetlen rendszert alkotnak, akár legyen az millió fényévekre is. A távolság itt nem számít. A hatás azonnali akár szimbolikus végtelen távolba is legyen társa. Fontos megjegyezni, hogy azért történik információ átadás a párok között, mert különben lehetne azonos kvantumállapotban is mindkét részecske, hiszen ha nem tudja a másik, hogy milyen állapotba ugrott össze az egyik, amit megfigyeltem, akkor bizony akármi lehet a másik állapota. A másik ami az információt igazolja, hogy abban a pillanatban alakul ki a párján a kvantumállapot, amikor a társát megfigyeltük. A hatás azonnali. Információcsere történik és ennek sebessége azonnali. Kis megjegyzés, hogy itt két irányba tért el a tudományfilozófia. Az egyik szerint nem szükséges fénysebességet túllépő információ átadásnak lennie, ha feltételezzük, hogy az összefonódott részecskepár egyetlen egész. Ebből olyan spirituális következetések jöttek elő, ami miatt a tisztán elméleti szinten kvantumfizikával foglalkozó kutatók ezt a lehetőséget elvetették. Ekkor ugyanis, ha a fényévekre eltávolodott részecskék valójában egyetlen részecske lenne és azért azonnali a távolbahatás, mert tulajdonképpen egy helyen vannak, csak mi érzékeljük éket fényévekre. Ebben az értelmezésben (kvantuminterpretációban) minden létező amit te látsz,érzel mind egyetlen helyen van, akármennyire is úgy képzeljük az elménk által hogy messze vannak. Erről sokat tudnék mesélni, hogy mi következik belőle, de hosszú lenne most.


* * *


AZ AZONNALI INFORMÁCIÓS TÁVOLBAHATÁS FELTÉTELEI :Mindenki ismeri a kétréses-kísérletet. Röviden ; Egy kvantumrészecske elé, ami lehet foton vagy akár elektron is két rést teszünk. Amennyiben nem figyeljük meg az ernyőig, ahol becsapódnak, úgy hullámként fognak viselkedni. Egyetlen foton, elektron, proton, atomok, molekulák (lásd Aspect kísérlet) is szétterjednek hullámként az egész térben gömböt formázva, mint egy hullám és önmagával kölcsönhat, interferálva mint egy hullám csapódik be az ernyőbe. A magyarázat a józan észnek ellentmond. A részecskeként forrást elhagyó elektron is szétterjed a térben, mint egy hullám. Átmegy mindkét résen és a túloldalon önmagával interferál és hullámként csapódik be az ernyőbe. Hulláminterferenciát mutat az ernyő; sűrűsödések és ritkulások lesznek az ernyőn. Ez történik, ha nem figyeljük meg a kvantumrészecskét. Abban az esetben, ha megfigyeljük, úgy hogy pl egy detektort teszünk az ernyő helyén az egyik rés irányába vagy akár közelebb viszünk egy tárgyat az egyik réshez, azért hogy megfigyeljük melyik résen is ment át az elektron, akkor a szétterjedt hullám hirtelen összeomlik egyetlen helyre és részecske lesz. Mindez azért mert megfigyeltük. Ilyenkor részecske intenzitás maximumot kapunk az ernyőn. [link]


MI DÖNTÜNK : Az hogy az ernyőn milyen mintázatot fog hagyni a kvantumrészecske a mi döntésünk. Ha megfigyeljük, akkor részecskeként csapódik az ernyőbe és egy csúcsot kapunk. Az elektronok egy helyre fognak hozzávetőlegesen becsapódni. Viszont amikor nem figyeljük meg hullámintenzitás rajzolódik ki az ernyőn. Valójában erre egyetlen kvantumrészecske is képes. Azaz egyetlen elektron ugyanúgy átmegy mindkét résen és becsapódik az ernyőn, mint egy hullám, annak ellenére hogy a józan ésszel nem ezt várnánk. Fontos megemlíteni, hogy az ernyőn levő elektronok becsapódási mintázatából egyértelműen meg tudjuk mondani, hogy megfigyeltük vagy sem, azaz hullámként vagy részecskeként csapódott be és ez a mi tudatos döntésünk következménye. Ez a lényeg!


* * *


AZONNALI INFORMÁCIÓCSERE BARÁTAINKKAL: Nincs más dolgunk, mint választani egy olyan égitest fényét amely akár gravitációs lencsén torzulva eljut oda is ahová küldeni akarjuk az információt. Az égitest fénye már összefonódva van a párjával, amely fényévekre lehet tőlünk és a párja akár épp most ér el oda ahová az üzenetet küldeni akarjuk. Emlékezzünk : mi döntjük el, hogy részecske vagy hullámként csapódik a kvantumrészecske az ernyőbe, annak függvényében, hogy megfigyeljük vagy sem, ad hullám interferenciát vagy intenzitás maximumot kapunk megfigyelésünk esetében, mert ekkor összeugrik a fény is. A dolgunk annyi, hogy az érkező fényt hol megfigyeljük, hol pedig nem, azaz békén hagyjuk. Mindezek függvényében fog eltérő intenzitásképet mutatni az ernyőn a párja is. Hiszen, ha nem figyeljük meg szétterjedve hullámként fog becsapódni az ernyőbe. Viszont ha előtte mondjuk mi, akik információt akarunk küldeni a fényévekre levő barátainkban megfigyeljük egy ernyővel például. Majd utána szabályos idő periodicitással engedjük le az ernyőt és akkor az utána érkező összefonódott fény még hullám marad. Ezt egy későbbi helyen egy ernyőben észlelni fogják a barátaink is fényévekre tőlünk, méghozzá azonnal, hiszen az összefonódott rendszer (részecskepár) egymásra hatása azonnali. Nincs más dolgunk, mint egy morse kód könyv alapján időben periodikusan az ernyőt változtatnunk, olyan lesz a minta is amit egy ennél távolabbi ponton mérnek a barátaink. Tudni fogják milyen üzenetet küldünk nekik, méghozzá azonnal. Mindez azért van, mert az összefonódott részecskék azonnali információcseréjét (távolbahatását) immár tudatosan is tudtuk befolyásolni, azáltal hogy mi döntöttük el, hogy megfigyeltük-e vagy sem. A kísérlet nem ellenkezik a fizika konzisztenciájával sem és megdőlt a fénysebességgel történő információcsere dogmája is.


* * *


KÖVETKEZTETÉS:

Gondolkoztál már azon, hogy ha eltöprengünk egy kicsit talán magunk is rájöhetünk olyan dolgokra, amit a tudósok a materializmus által lekorlátozva nem vesznek észre? Szerinted milyen dogmák veszik körül a mai tudományt? Milyen tanácsot adnál mely irányban kezdjünk újszerű gondolatokat megfogalmazni?



2020. nov. 21. 13:03
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Tudsz-e olyan helyre információt továbbítani, amiről nincs információd?


Te a jövőbe akarsz információt küldeni, amiről nem lehet információd, kivéve, ha a jövőből jöttél vissza a múltba, Mr. Terminátor.

2020. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

Képzeld el te vagy a hármas szám. Te ismered az egyet, a kettőt és saját magadat a hármat. Minden mást nem ismersz. Te szeretnéd tudni a négyes számot, de még csak nem is hallhattál róla.

Tudod, hogy te magad a 3, felépülhetsz az egyesekből, vagy az egyesből és a kettesből.


Sejtésed SEM lehet arról, hogy van 4-es szám.

Mivel te nem a 3-as szám vagy hanem egy ember (vagy mesterséges intelligencia vagy nem mesterséges akármi) ezért tudod, hogy van négyes, ötös stb. végtelen vagy végtelen mínusz egy.


Ha elkezdesz dimenziókban gondolkodni, akkor te egy háromdimenziós térbe, akármibe vagy "bezárva". Think out of the box. Te azon túl akarsz gondolkodni, a negyedik külső, ikszedik külső dimenziókból szeretnéd látni a mi 3 dimenziós világunkat. Ezt csak egy extradimenzionális lény, Isten tehetné meg. Minden pillanatát láthatja a mi 3D világunknak.


Ahogy mi lefényképezzük a 3D világunkat és lesz belőle egy 2D fénykép és maga az időpillanat mint + dimenzió, így gondolkodva egy extra dimenzióból lehet, hogy le lehet "fényképezni" a mi 3D világunkat egy időpillanatban.

Ha Isten nem csak 3D "fényképet" képes létrehozni, hanem még egy 3D + idő filmrészletet is meg tudna nézni, akkor mindannyiunk életébe bele tudna szólni, ha valami balul sülne el(Erase and rewind). Oh, wait! Ez azt jelenti, hogy...? Igen. Akár.



Tehát, abban az esetben lehet a jövővel kommunikálni, ha már megtörtént, sőt egyszerre létezik minden, esetleg képes vagy külső dimenzióból beavatkozni a saját 3D+idő világodba némi segítséggel.


Ki fog vigyázni arra, hogy ne történjen anomália. Létezik, az, hogy akkor ketté kell választani a világunkat? What?! És ki fogja újra egyesíteni?

Vagy ha már kettévált, akkor nem mehetünk vissza oda? Ez lenne a halál? Egy másik világ? A másvilág?

Think out of the box.

2020. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Ha ismered a térben a legkisebb anyagösszetevőt, bozon? nem tudom, és hozzárendelsz egy tér koordinátát és időpillanatot, valamint képes lennél egy tárgy minden alkotóelemének ezen információit megismerni, akkor a jól ismert képletek alapján ki tudod-e számítani, hogy mekkora energia szükséges adott dolog térben és időben való áthelyezéséhez?
2020. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező, én is felvetnék egy kérdést.


Vajon mennyire tekinthető fizikusnak az, aki még azt sem tudja, hogy a fény detektáláskor sosem hullámként, hanem részecskeként viselkedik? Tök mindegy, hogy korábban milyen akadályokon haladt át, vagy miket került meg, hol diffraktálódott, vagy hol nem. Egy foton mindig fotonként, azaz részecskeként lesz detektálva, nem hullámként. A foton hullámtulajdonsága csak statisztikus alapon, több foton mérésével jeleníthető meg a kétrés-kísérletben is. Ennélfogva egyedi fotonok mérésével, haladásuk befolyásolásával te sosem fogsz tudni információt küldeni.


A másik meg az, hogy te kevered a sima kétrés-kísérletet a késleltetett-választásos kvantumradír kísérlettel. Ez utóbbiról ezen az oldalon már volt szó, és anno elég részletesen leírtam, hogy miért nincs semmi köze a tudatossághoz vagy információtovábbításhoz ez utóbbinak sem.


Előbb kerülj tisztába az alapfogalmakkal, mert túl sok a szöveg, és túl kevés a jelentés abban, amit írsz!

2020. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
na, egy fotelfizikus. akarom mondani még annak is csak wannabe
2021. ápr. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

8-as!

Örülök hogy írtál, tudom hogy honnan vagy.

Hatalmas igazságokat írtál le te is, a kérdezővel együtt.

2021. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

A Hahó, öcsi! -ben már megválaszoltak mindent.


Öcsikém! Nincs idő!

2021. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

1# "Mindig jó látni a kérdéseidet."


-Köszönöm. A közeljövőben még fogok írni párat. Miről szeretnél olvasni?


2# "Ez kb olyan mint amikor egy számítógépes játékban a karakter próbálja megérteni hogyan működik a rendszer. Van rá esély hogy a karakter valaha látni fogja a kívülről valóságot?"


- Mi abból a tudásból következtetünk, amit ismerünk. Megvoltak a tapasztalataink arról, hogy egy szimuláció ill/vagy egy hologram a világunk, ami nem képezi le az érzékszerveken túli érzékeléseink sokaságát. Hiába, ha nem ismertük a számítógép algoritmus rendszereit, hisz nem volt még elektronikánk sem. Most kapizsgáljuk mire lett egy belépő szintű technológiánk. Bizonyára van még sokkal bonyolultabb abban amiben élünk, csupán még közelébe sem értünk, annak hogy kapizsgáljuk.



#7 "A quantum összefonódás alkalmatlan a komunikációra, ez nem Eistein miatt van, hanem a quantumfizika működése miatt."


-Látod pedig végig van vezetve a kérdésben, hogy miképp lehetséges, de nem értetted meg. Még ez sem kell amit leírtam. Maga az információ is azonnali távolbahatással jut el az összefonódott párhoz arról, hogy megfigyeltem.e vagy sem. Ez egyszerű kvantum logika


#8 "feszegeted az ajtót,mert nincs hozzá kulcsod.


Valójában a kulcs a zárban van,valójában az ajtó nincs zárva.


Mégis miért nem látod a megoldást?


Mert rossz páholyban ülsz,amit látsz és hallasz,az téveszt meg öreg barátom.


Ahhoz meg már túl sokat tudsz,hogy tiszta fejjel elölről kezdd,így meglátva min buksz el."


-Az ismeretterjesztés nagyon fontos. Nem elég hogy te megmászd a hegyet, másnak ir irányt kell tudni mutatni a létrán.

2021. aug. 30. 17:39
 19/22 A kérdező kommentje:

#9 " A karakter tudata képes-e felfogni egy olyan dolgot ami jóval túlmutat a létezésén. Mario a figura egy számítógépes játékban filozofál a létezés nagy kérdéseiről. Van esély rá hogy valaha meg tudja érteni a lényeget? "


-Most ott tartunk, hogy Mario a saját szimulációban levő világra ismer a sajátjában. Ha az élet értelme egyszerű lenne egyszerűen nem értenénk meg vagy nem hinnénk el egy szimulációban. Tegyük fel, hogy Isten(a szim.teremtője) azt akarja, hogy a létezés értelméhez mindenki hozzáférjen. Akkor ezt nagyon egyszerűen kell mindenki számára érthetővé tennie, hiszen még a legcsekélyebb szellemi teremtettnek is meg kell értenie. A potitív dolgok jók, a negatívak rosszak. Mindenkinek boldogságban kell élnie pl. Erre mindenki rájön, de az iskolázott túlgondolja. Mi van ha?...akkor miért van?..... és már el is jutottunk az alapállítások ellenkezőjéhez. ki tudja?



#10 "Mi van a Mátrixon túl?"


-Ha sosem kell hogy kilépjek a mátrixból vajon érdekel-e ez?


"A világ összes tudását szeretnéd megtudni úgy, hogy van rajtad és a gondolataidon kívül mindig valami. Isten szeretné tudni, mi van rajta kívül?"


-Ha mindannyian egyek vagyunk, akkor a harcaink nem valóságosak. Nem egy külső létező ellen harcolunk hanem önmagunkkal, így ha elbukunk nem veszítünk, nem süllyedünk mélyebre, hisz önmagunkban vagyunk. Ez az idealizálása a világnak. Már most győztesek vagyunk, mert nem egy kívülálló ellenséggel harcolunk. Ha elbukjuk a szintet a játékban, addig tanuljuk míg egyszer csak kijutunk

2021. aug. 30. 17:48
 20/22 A kérdező kommentje:

11# "Tudsz-e olyan helyre információt továbbítani, amiről nincs információd?"


-Még ez is le van írva. Másképp viselkedik a világ, ha megfigyeled, mint amikor nem. Ezt ki lehet használni.


#14 "Kedves kérdező, én is felvetnék egy kérdést.



Vajon mennyire tekinthető fizikusnak az, aki még azt sem tudja, hogy a fény detektáláskor sosem hullámként, hanem részecskeként viselkedik? Tök mindegy, hogy korábban milyen akadályokon haladt át, vagy miket került meg, hol diffraktálódott, vagy hol nem. Egy foton mindig fotonként, azaz részecskeként lesz detektálva, nem hullámként. "


-Tévedsz. Ha mindig részecskeként viselkedne detektáláskor, akkor nem adna hullám interferencia képet, hanem diszkrét tartományokba érne célba az ernyőn. Amikor hullámhegyek és völgyek vannak az ernyőn, akkor hullámként érkezik a detektorba a foton,elektron....Amikor hullámként érkezik a detektorban nem figyeltük meg, mindenhol átment egyszerre és önmagával interferált. Amikor részecskeként ment át, akkor csak meghatározott helyen ér az ernyőre


"... te kevered a sima kétrés-kísérletet a késleltetett-választásos kvantumradír kísérlettel. Ez..."


-Amit leírtam nem kevert kísérlet, hanem az az egyetlen kísérlet amivel információt lehet továbbítani összefonódott párokkal azonnal bármekkora távolságra. Nem kell sémákban gondolkozni, csak olvasd el és megérted



##

2021. aug. 30. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!