Fénysebességnél gyorsabb információátadás lehetséges a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználóan kívül más módszerrel is?
Zoltánkvantumfizikus kérdése:
Szerintem mindenkit nagyon érdekel, hogy a fénysebességet meghaladóan mivel lehetséges információt közölni. Én sajnos csak a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználva tudnék ilyen mechanikai konstrukciókat építeni. Kíváncsi lennék valaki tud-e más módszerről is?
* * *
Kvantum-összefonódásnál információátadás történik, amint az összefonódott párokon mérést vagy megfigyelést végzünk. Elég ha megfigyeljük az összefonódott pár egyik tagját és máris azonnali távolbahatással információ érkezik a társához erről a megfigyelésről. Én magam tudok olyan elméleti konstrukciókat ahol lehetséges akár millió fényévekről információt közölni ezen jelenséget kihasználva. Az érdekel ismersz-e más jelenséget, amelyet kihasználva fénysebességet meghaladó információközvetítést hozhatunk létre?
Ne akard megtudni, hogy milyen, és ne írj a már régen elhalt írásaihoz.
Ne csinálj neki reklámot!
Jaj értem mire gondol KvantumZoli, a kvark elmélet.
Előbb bizonyítsuk be hivatalosan, hogy ténylegesen léteznek is a kvarkok a részecskékben, majd utána ezzel úgy is kísérleteznek, de igen, fel van vetve az ötlet, hogy mivel szabály van a kvark párokban így, ha az itt lévőt ismerjük, a párjára tudunk információt írni.
Valóban sokkal gyorsabb lenne, de ezt csak egyszer tudjuk elsütni, kivéve ha a ki küldött " vevő " vissza tudja küldeni esetleg és kvark csere történik, de azt meg akkor úgy vennénk Mi nagyon okosak elsőre lehet, hogy nem az a kvark jött vissza, pedig de.
Vagy a másik lehetőség, hogy adott a pozíciója a kvark párnak, és tud rá írni a vevő oldal, amire el módosul a Mi itteni kvark párunk.
Ezzel igen az a gond, hogy ha a vevő oldal nem tudja hogy jelezzen vissza, ergo nem ismeri a nyelvet úgymond, nem olyan fejlett a vevő oldal, hogy tudja értelmezni vagy modifikálni azt a párt.
Jó, de veszélyes megoldás lenne, mivel stabilnak kellene maradnia, valamint elsődlegesen meg kellene tudnunk oldanunk azt, hogy fixáltak legyenek a kvark párok fixált információval és fixáltan el csípni, ha módusulás történik, tehát hogy nem a " véletlen " műve az, hogy módosul az információ.
Előbb legyen igazolva, hogy vannak a kvarkok ténylegesen, majd kiküszöböljük a stabilitását és reménykedünk, hogy fejlett annyira kint a vevő oldal, hogy tudja értelmezni, modifikálni biztonságosan a kvark párt.
Itthon Én ezzel inkább nem szórakoznék egyelőre számítógépekben meg stb, esetleg utazni ezzel a módszerrel, a-a még túl ködös :D
Fun fact: az első kettő (u és d) fajta kvark létezése 1969-ben, több, mint fél évszázaddal ezelőtt lett kísérletesen bebizonyítva, de még az utolsónak felfeddzett t kvarkot is sikerült 1995-ben, majdnem 3 évtizeddel ezelőtt kísérletesen kimutatni.
A 33-as hozzászólás többi része pedig - a hozzászólótól megszokott módon - színtiszta hablaty, értelmetlenség, ami a félig (sem) megértett kvantum-összefonódás valamilyen kvark-fetisiszta zagyvaléka.
- Leírod az információkat egy text file-ba
- A file-t lemented pendrive-ra
- Fogsz egy postagalambot és a bal lábára szigszalagozod a pendrive-ot
- A galambot irányba állítod
- A galamb előtt összenyomod a teret, mögötte kitágítod
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!