Hogyan juhatnék önerőböl felsőbb szinte a szellemi hierarchiában?
Szeretnék fejlődni és fejleszteni magam de sajnos segítséget nem találok hozzá a környezetembe.Magamtól megtaláltam magamban pár dolgot de szeretnék szellemileg fejlődni és egyre közelebb jutni a a felsőbb szintekhez.Kérlek segítsetek.
Üdv Assarishita
Az első szint: a mundén élet.
A második szint: az ezoter tudományok megismerése
A harmadik szint: elmélyülés az ezoter tudományokban, azok egyre teljesebb megértése és elfogadása
Negyedik szint: Rájönni, hogy az egész ezoter szcéna egy nagy vakítás, unatkozó vénlányok és a mesevilágból kitörni nem tudó/akaró, fiatal csajok lelki problémáinak gátlástalan kihasználása, ami néhány értelmesebb embernek biztos megélhetést jelent.
5. szint: Ezt felismerve aktívan beszállni a parasztvakításba.
Akarással semmi esetre sem fog sikerülni. Olvass, meditálj és lásd meg a valóságot, legyél tudatos. Mivel nincs idő, nem is lehet siettetni a haladást.
"Az igaz Út nem oly nehéz,
Csak ne válasz és ne szeress!
Ha nem gyűlölsz és nem szeretsz,
Fényesség vár, felhő se lesz."
Az akarat már az első lépés.
Egyébként a dolog titka, hogy tudd kiválogatni, mi a valóban értelmes anyag, és mi a mai ezoterikus vacak. Ez néha nem könnyű, de épp ezért nem árt, ha utána olvasgatsz a neten, milyen könyveket találsz, illetve milyen kritikákat kap a szerző. Mert nem mindegy, hogy valaki azt írja le, hogyan varázsolj otthon magadnak több pénzt, vagy hogyan próbálj mondjuk az őrangyaloddal együttműködve hozzájutni.
A legnagyobb különbség ugyanis az, hogy a maszlag mindent varázslatra, hókuszpókra, meg atlantiszi szellemekre akar bízni, a valóban értelmes írás viszont azt szorgalmazza, hogy elsősorban neked kell tenned magadért.
Egyébként érdemes elsősorban nem is ezoterikával kezdened, hanem szellemi művekkel. Tudom ajánlani például Müller Pétert vagy pPulo Coelhot - ők a szeretetre és bátorságra tanítanak, minden butaság nélkül.
Aztán olvashatsz a vallásokról, amik nagyon tanulságosak.
De a legfontosabb, hogy amiket értelmes dolognak találsz, azokat használd is az életben. könnyű azt mondani,hogy te mindenkit szeretsz, de ez valóban így van? Vagy valóban megbocsátasz? Valóban igyekszel mindenkiben keresni a jót?
Szóval, időnként meg kell állni áttekinteni hol tartasz, az elméletet valóságban is alkalmazni, és legfőképp türelmesnek lenni. Mert bizony senkiből nem lesz bölcs egy év alatt:)
Nagyon érdekelne, hogy tulajdonképpen miért akarsz egyre közelebb jutni a felsőbb szintekhez? Fárasztó itt lenni köztünk? Zavarunk?
A rövid válaszom a kérdésre: az önzetlen szolgálat
"Éjjel azt álmodtam, hogy az élet öröm.
Ébredés után rájöttem, hogy az élet szolgálat. Cselekedtem, és lám, kiderült, hogy a szolgálat öröm." (Rabindranath Tagore)
Helló.
Szeretnék én is egy tanácsot adni, bár egy válaszoló egy idézet formájában már leírta.
Egyetlen egy dolog az ami számít az ember fejlődésében...mégpedig a teljes önzetlenség elérése. Ehhez megvannak a különböző segédeszközök, filozófiai eszmék, esetleg vallás is, de ez utóbbi sajnos eléggé be van mocskolva így nehezebb lehet az értelmezése a szentiratoknak. Tehát önmagadat kell legyőzd, az önző énedet, a tiszta és felsőbbrendű éned segítségével, az Önvalóval. A tiszta szeretetnek kell átadd magad, és azt kel szolgáld fejlődés érdekében önzetlenül...és akkor a mindenséget szolgálod, mert te vagy az magad. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
nem az önzetlenség a jó szó. Az egy emberi alkotás, ami részint magára kényszerített, önkorlátozó érzet.
Helyénvalóbb a hasonló dolgokat magában foglaló "természetes jót" alkalmazni, mivel minden élőlény, magától, filozófia nélkül érzi, tudja mi az, ami jó.
tudnod kell, miként lehetsz önmagad, miként kívánhatod magadnak a jobb életet és teheted széppé a világod, anélkül hogy másokat korlátoznál, nekik ártanál.
Fontos tudnod azt is, hogy nem a szolgálat a végcél, amiért dolgoznod kell, mert nem élheted senki helyett az életét. Segíthetsz, ha ettől többnek, jobbnak érzed magad, de figyelned kell arra hogy mások életét nekik maguknak kell irányítaniuk, te csak gazdagíthatod gondolataikat.
09:51.
Hiába ember által kreált szó az önzetlenség...az a természetes jó is, ami minden emberben ott van, ahogy te mondanád, de ennek a hangját elnyomja az önzés, a saját érdek magasabbra helyezése, mint a közös érdeké. Egyébként nagyon szépen fogalmaztál, és igazad van. :)
Én azért használtam e kifejezést, mert egyszerűbb az utánajárás...nem mindenkinek hangos a belső hang, de ha tudja a "szabályt" felerősödhet. Mert van aki, az önzőséget tekinti természetes jónak és ez megtévesztő lehet. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!