Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én találom viccesnek a...

Csak én találom viccesnek a némelyik ufo, ezotéria kérdésekben leírt észrevételeket?

Figyelt kérdés
Én általában úgy röhögök, h alig bírom szusszal. Most is majdnem megfulladtam a kukoricámban. :)Olyan dilisek vannak. xD
2010. aug. 3. 20:54
1 2
 11/17 anonim válasza:
Ki NEM találja viccesnek?
2010. aug. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg elég sok badarságot írnak be. Ráadásul most a nyári szünetben nagyon unatkoznak a fiatalok. Viszont szerintem az se jó, hogy sokan csak trágárkodni járnak az ezotériába. Én is sokszor nevetek, de nem írom be. Abban viszont egyetértek hogy sok kérdésnek semmi értelme, sokan önmegerősítésre vágynak, meg hogy "izgalmas" témákról trécseljenek. De azért szerencsére vannak akik értelmesen szólnak hozzá.
2010. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 BlackSword ***** válasza:

Hát kapitány... csalódtam benned... Még mindig materialistázol, holott nem is ezen van a lényeg... Ennyire lassú a felfogásod??? Hányszor kell még neked kleírni azon szavak jelentését, amiket (rosszul értelmezve) használsz???

Nem a materialista szót kellene használnod, hanem a szubjektívet... Egy szubjektív (legyen idealista, vagy materialista) nem fogja soha elfogadni, hogy rajta kívül, maga helyett valaki máős irányítsa az életét...


Azt mondod, hogy a tudomány változik, és ezért tökéletlen??? Én meg azt mondom, hogy az ezoterika változatlan, és ezért tökéletlen... A tudomány változik, átírja önnön törvényeit, és a tökéleteség felé halad, tökéletes akar lenni... Ezzel szemben az ezoterika azt állítja, hogy tökéletes valami... Ez nagyképűség, valamit a legtökéletlenebb állapot... Egy szubsztancia (legyen az ember, kiskutya, esemény, történés, tudományág, vagy bármi) addig a legtökéletesebb, amíg törekszik, változik, és a tökéletesség megvalósítása felé tart... (hiszen a legtökéletesebb szubsztancia a változás), amint kijelenti azt, hogy ez tökéletes, onnantól kezdve elérte a legtökéletlenebb állapotot...

Ráadásul a tudományos bizonyítás kritériumai nem véletlenülé vannak... Ide tartozik, hogy (ahogy Albert Einstein is megmondta) őrültség azu, amikor 1000szer csinálod ugyanazt a kisérletet ugyanűgy, és azt várod, hogy más eredmény jöjjön...

2010. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor az örök változás = tökéletesség hittételed csak amolyan ironizálás, kedves előző?
2010. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BlackSword ***** válasza:

ma 10:19!

Először is nem ironizálás, és végkép nem hittétel...

Csak szubjektív idealista megközelítése a dolgoknak... Nem objektív materialista, mint az ide író ezoterikusoké... A magyarázat egyszerű... Van egy igazság (meg van a többi, de ettől tekintsünk el)... Aztán jön valaki, mert tapasztalt valamit, és rá akarja erőltetni az igazságfeltételezését... Mondjuk lát egy fénycsóvát, amit nem tud megmagyarázni (ez a része a tapasztalat)... Erre akarja ráfogni, hogy földönkívüli... (ez az igazságrésze)... Ez a materializmus...

Az idealista a másik véglet lenne, és a bizonyíték résszel próbálja alátámasztani a feltevését...

A fenti példában a kiindulási alap, a kiindulási igazság, (amely nem az lett volna, hogy a változás=tökéletesség, hanem az, hogy a pozitív irányú változásra való törekvés ami maga a tökéletesség)... Ezen a vonalon elindulva a fejlődés a bizonyíték arra, hogy jó irányban haladunk... Persze néha vannak kétségek, hogy ez jó, és ezt az irányt kellene-e követni... Itt nem feltétlen a technikai újjításokra kell gondolni, hanem sokkal inkább a társadalmi eszme, a társadalom morális változásaira, mint pl az emberi jogok nyilatkozata, az egyenlő elbírálás, és mindazon törekvések, melyek ezeket segítik elő... Nem feltétlenül a liberalizmusra kell ebben az esetben gondolni, és végképp nem arra amit ma csináltak belőle, hanem sokkal inkább arra, hogy az emberi elme mennyire el tud szakadni a hiedelmektől, és mennyi csodát képes maga véghezvinni a maga egyszerű eszközeivel... Élve azzal az elmélettel, miszerint egyetlen pillangó egyetlen szárnycsapása elindíthat egy tornádót... Ezen a vonalon elindulva egyetlen hang is kihallatszódhat 6milliárd egyéb hang közül... Ez a szépsége a dolognak...

2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Figyelj... ha nem hiszel benne, akkor ne válaszolj. Mert ez egy olyan dolog, mint pl a vallás. Van akinek van, van akinek meg nincs, nem hisz benne. Aki nem hisz benne, nem ért hozzá, az ne szoljon bele.
2010. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Kedves "szubjektivistázó"!

Jól kiforgattad a szavaimat, és kb. tízszer annyit írtál róla mint én.

Nem mondtam, (nem is gondoltam) hogy az ezotéria tökéletes és a tudomány hiányosságaira is azért mutatok rá, mert szeretem. És azokat is szeretem, akik keresik az igazságot (ezért olvasgatok itt is hébe-hóba) de sohasem hiszek annak, aki azt állítja, hogy megtalálta.

2010. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!