Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » 25/F LastOne. Left? Persze a...

25/F LastOne. Left? Persze a többieknek is szól, ha valaki tud érdemben válaszolni.

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatikus, amiket írsz itt, én jelenleg a szellemi vezetőmet keresem, Te hol találtad meg? Az utadba került, és tudtad, h ő lehet az?


Sok a szélhámos, a kókler, hogyan tudom kiválasztani a megfelelő embert?


2010. júl. 28. 11:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy Tantó nem szükségszerűen csak emberi formában lehet. Tanító az, aki ráébreszt arra, hogy Isten benned van."

Sri Ramana Maharshi


"Nagyon ritka eset, hogy a mesterek tanítványokat keressenek maguknak; a tanítványnak kell keresnie a mestert." P. Brunton


Keress, kutass alázatosan. Mélyedj el önmagadban. És a kellő időben megjelenik a Tanító is. Amikor megjelenik, kétség nélkül tudni fogod, hogy Ő az. Ugyanakkor a Tanító fokozatosan 'szükségtelenné' teszi önmagát, azáltal, hogy figyelmedet befelé irányítja, és azon a legbelső kis kapudon senki nem mehet be, senki nem vezethet át, azon egyedül magadnak kell belépned.


Amennyiben teheted, alapként olvasd el ezt a könyvet:

Paul Brunton: A felsőbbrendű én

majd ha azt sikerült megértened, akkor folytasd ezzel:

Paul Brunton: Az önvaló bölcsessége


Remélem, sikerült valamennyit segíteni.

Szia,

27/L

2010. júl. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Egyelőre ott tartok, h annyira zavaros körülöttem minden, h képtelen vagyok átlátni. Haláleset, anyagi gondok, az élet megrág, kiköp, és ezt újra:)


Egyszer, egy számomra hiteles ember rám nézve azt mondta, h ha nem találom meg az utam (ezoterikus kijelentés volt), akkor még rengeteg bajom lesz az életben.

nem panaszkodni akarok most sem, de én annyira igyekszem a pozitív gondolkodással, agykontroll, álomkontroll, és mire úgy tűnne, h rendben vannak a dolgok, megint történik valami, ami lenulláz, érzelmileg, lelkileg.


Na, ezek miatt kellene mellém egy vezető, persze, ha úgy van megírva, h ezt egyedül kell megoldanom, akkor hiába ácsingózok utána...


Szerencsésnek mondhatom magam, mert mindig vannak mellettem olyan emberek, akik már majdnem értik, h miről gondolkozom, milyen megoldásokat keresek, de hiába érzem velük kapcsolatban, akár azt is, h előző életbeli ismeretség, mégsem találom a helyem.


Ráadásul vannak tapasztalásaim, amiket viszont sem kontrollálni, sem előhívni nem tudok, pluszban ahogy megtörténnek, mindjárt muszáj,h racionális magyarázatokat keressek, képtelen vagyok elhinni, h tényleg megtörténtek.


Nem tudom, h mi a feladatom a világban. 29 éves vagyok, már annyi mindent próbáltam, itt most leginkább a szakmai dolgokat értem, és mindegyik balul sült el, tehát egyik sem az én világom volt.

Pluszban rájön, h pár hete úgy érzem, h e nem is az én életem, mintha kívülálló lennék, egyáltalán nem én irányítok, csak megtörténnek a dolgok.

Szeretnék tudatosan élni, magasabb szintre kerülni.


Valakinek van ezzel kapcsolatban valami megérzése?:)


Jaj, nem panaszkodok tovább, befejezem:)

A fent említett könyveket elolvasom, megkeresem könyvtárban, addig is köszönök mindent!

üdv:lyalya

2010. júl. 29. 14:33
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Lyalya. :)


Egy dolgot elárulhatok neked. Egyetlen feladatod van ittléted alatt...mégpedig a jellemedet fejleszteni a pozitív irányba természetesen. Ez azt jelenti, hogy a jó emberi tulajdonságokat kell magadra vedd, amiket szerintem egyből el tudsz sorolni, s tudod is melyik mit jelent. Minden ember képes módosítani a személyiségét. Ehhez ugyanolyan gyakorlásra van szükség, mint bármi máshoz. Eleinte nehezebb, de egy idő után "ösztönössé" válik.

Minden ember célokat(különböző vágyakat generál) tűz ki magának, de minden egyes cél pillanatnyi boldogságot ad az örökkel szemben, amit pedig tudom, hogy meglelsz, mert nyitott vagy, és érezhető a szavaidból, hogy változni/változtatni akarsz. Egyetlen igazi cél van, és minden ember ugyanazon az úton áll, ha pedig észrevetted, hogy rajta állsz, akkor leszel boldog.


Buddha

"A boldogsághoz nem vezet út. Az út maga a boldogság." :)


ui.: Nem vagy egyedül ezt ne felejtsd el, s mindig van kihez szólnod, nézz mindig a szívedbe és úgy próbáld meg a döntéseket meghozni, mert a belső hang(Isten) súgja meg a jót. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egyelőre ott tartok, h annyira zavaros körülöttem minden..." -Erre mondják, hogy amint kint, úgy bent, amint fent, úgy lent... vagyis magadban kell rendet tenni. Van, amiket nem tudunk befolyásolni (mások döntését, valószínűleg az a haláleset), ezeket elfogadni javasolt. Mindenkinek ad feladatokat az élet, amit ha megoldunk, jön e következő, ez már csak így van, szerintem erről beszélsz. De egyébként állítólag hozzán mérik a feladatot, csak annyit kapunk, amit meg is tudunk oldani. Tehát bízz magadban! :)


"azt mondta, h ha nem találom meg az utam (ezoterikus kijelentés volt), akkor még rengeteg bajom lesz az életben."

Javaslom, hogy szelektálj mindenféle információból, a megérzéseidre hallgatva válaszd ki a helyeset! Ha jó érzést kelt benned, jó, ha nem, akkor most nem erre van szükséged vagy nem jó.

Nem kell ezt a mondatot olyan félelmetesnek gondolni, mert

1. bármelyik pillanatban változtathatsz, és rátérhetsz a "helyes útra"

2. most is úton vagy! Mindenki úton van, a születéstől a halálig valamilyen úton.

És ahogy LastOne idézte: az út maga a boldogság. (Osho is írt hasonlót.) Ott ahol vagy, abban a körülményben kell megtalálni a boldogságot.

3. ez olyan általános kijelentés szerintem, mert persze, hogy mindenkinek jobb, ha a "saját útját járja", vagyis amerre az igazi, egomentes énje vezeti. Aki nem, annak az élet jelez (eleinte enyhébben , majd betegségek útján), hogy valami nem oké. Ezért érdemes tudatosan élni, figyelni... De amúgy mindenki így éli le az életét, észrevesszük, hogy letértünk és visszatérünk, mert nem mindig egyszerű különválasztani az egot és az "isteni lényünket".

Remélem, nem sértek meg senkit, és lehet, hogy Neked pont az ajánlott Paul Brunton

könyvek jönnek be, de szerintem nézz körül az ezo könyvespolcon, tartalom-kis beleolvasás, többet is nézz meg, és amelyikről úgy érzed, "ez az!", azt vedd meg. Sok könyvnek van hasonló mondanivalója, kihez ez, kihez az áll közelebb.


Ha szerinted kell melléd vezető (??), akkor szerintem akard, hogy megtaláljátok egymást (programozhatod is), és csak tartsd nyitva a szemed, hogy észrevedd (azt is programozd, hogy észreveszem). A vezetés alá-fölérendeltséget teremt, szerintem nem vezető, hanem segítőt gondolsz valójában, aki segít eligazodni dolgokban. Figyelj, hogy fejezed ki magad. (Tudod, az ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg gondolataid... stb versike.) Főleg programozáskor, mert mint tudod, a végén azt kapod, amit programoztál. :) Gondoltál már rá, hogy álomkontrollal v. pohárvíztechnikával megkérdezheted, ha valakit pl. találsz, de nem vagy biztos benne, hogy ő lenne-e az a segítő, akit keresel? Tehát ez a programozás része, és keresgélj, kérdezz, kit javasolnak a lakóhelyedhez közel!

Szerintem nem feltétlenül egy konkrét személy kell neked, hiszen ha jól értettem, a környezetedben is vannak ilyen emberek - lehet, hogy a mostani helyzetben egy személy, a következőben egy másik segít hozzá a megoldáshoz, és persze az is lehet, hogy egy, aki majd sokáig segít, mint nekem. Légy nyitott rá, hidd el, hogyha fontos, talákozol vele, és akkor fogsz is. Sok dolog segíthet még: Bach virágcseppek, Moksa elixír, jóga, kineziológia...stb ezeket Te is tudod. (?) Az esettanulmányok oldalt biztos ismered, ajánlom még: újkorklub.hu. (Itt sokat hallhatsz Oshoról is, érdemes átgondolni, mennyire tartod elfogadhatónak.)


"mi a feladatom a világban. 29 éves vagyok, már annyi mindent próbáltam, itt most leginkább a szakmai dolgokat értem" Mi lenne, ha megkérdeznéd ezt is agykontrollos technikákkal? (Mi a neked legjobb feladat, amiben sikeres vagy?)


"úgy érzem, h e nem is az én életem, mintha kívülálló lennék, egyáltalán nem én irányítok" - Ha tudatosan élsz, akkor te irányítassz. Szerintem abban, amiben úgy érzed, hogy nem te irányítottál, abban idézd fel magadban a történteket, hogy ott mit kellett volna máshogy csinálnod, máshogy válaszolnod, hogy Te irányítsd. (A másik életét, döntéseit természetesen nem irányíthatjuk, és ha az hat az életünkre, akkor az ahhoz való hozzáállásunkon változtathatunk.)

Bizonytalannak tűnsz, ez is és az irányítás dolog a 3-as csakrához (köldökcsakra) tartozik. Ha érdekel, nézz utána!

Pl. itt is olvashatsz erről:

[link]


Magasabb szintre jutni nem egyik napról a másikra megy. "A csúcsra nem hívják az embert, oda fel kell kapaszkodni." (Bocs, nem tudom a szerzőt.) Türelem, mind úton vagyunk! :)

18.33

2010. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

szia!

A pohárvíz technikáról nem hallottam még, de most utána olvastam, és este meg is csinálom:)


Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt, most újra átgondolom, h mit is akarok valójában:)


Igen, tudom, h az úton már rajta vagyok, és igyekszem mindig a legjobbat nyújtani, másoknak nem kárt okozni, tényleg az lesz a legjobb, ha magamban próbálok rendet rakni, és nem kívülről várom ismét a segítséget. Ez sajnos jellemző rám:S


Mindenkinek köszönöm, és további nagyon szép napokat kívánok Nektek!

ly.

2010. júl. 30. 12:24
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdés merülne fel benned írj e-mailt, megpróbálok válaszolni :)

Neked is szép napot


Namaste

2010. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Találtam egy kérdéseddel kapcs. cikket:

[link]

egy korábbi válaszoló, 36/nő

2010. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

LastOne.Left:


olvasgattam a hozzászólásaidat, és a végén itt lyukadtam ki, sajnos csak a végén, azért sajnos mert számomra megdöbbentő volt hogy egy vallásos ember ilyeneket ír, ne haragudj, de ha megtaláltad az élet értelmét (így általánosítva) meg a világmindenségre a választ, akkor mégis hogy hihetsz egy képzeletbeli barátban aki csettintéssel atomfizikai láncreakciókat vált ki? nem akarlak megsérteni, inkább "megmenteni", hogy úgy mondjam, az általad is említett megannyi tévedéstől.

Persze nem várom el hogy ezt most incepcióként fogd fel, vagy hogy holnaptól ha meglátsz egy keresztet köpd le, tudom hogy valószínűleg semmi hatása nem lesz, de mégis érdekelne milyen indíttatásból lettél vallásos ennyi bölcsesség birtokában? netán te is abba a hibába estél hogyha valamit nem tudsz megmagyarázni akkor egy még megmagyarázhatatlanabb dologgal próbálod definiálni? nem akarok itt mélyenszántó filozofikus témákba belemenni, de szerintem te is csak a saját magad megnyugtatása érdekében lettél hívő, mint sok-sok ember akik inkább elfogadnak egy kreált magyarázatot, minthogy elfogadnák azt, hogy jelenlegi keretek között nem mindenre lehet válaszolni, és egyben ez a válasz, mármint a paradoxon, a véletlen, vagy ha úgy szeretnéd hívni, akkor isten. (direkt kisbetű nehogy valaki belekössön)

nem tudom miért írtam le neked mindezt, de úgy éreztem ezt meg kell osztanom a nagyérdeművel is, nehogy akaratodon kívül hittérítőnek tűnjél a végén:)

2011. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

ma 13:12


köszönöm szépen az óvó szavaidat, de lehetséges, hogy nem ástál mélyebbre a nézetemmel kapcsolatban. mit jelent neked mondjuk a vallás? mit jelent neked az Isten? mert benne van a pakliban, hogy hétköznapi jelentéseiben vizsgálod ezeket, és emiatt ismersz félre. igazság szerint egyetlen dolgot tettem. megcseréltem a felállást, és úgy tekintek a világra, hogy az mentálisan van jelen, virtuálisan létező. s ami ezt a rendszert fenntartja, tulajdonképpen egyetlen Elme...ez az Elme az elsődlegese létező, és minden matéria az Ő gondolatában fogan meg, ez az Elme minden matéria alkotója, így mindent, ami anyagi átfog, s ami minden élőlényben megtestesülést nyer(nem csak), vagyis az Elme terméke a matéria, az Ego(értsd a pszichológiában, biológiában elfogadott emberi tudat) viszont nem képes "látni", mivel ahhoz meg kéne szabadulni az illúzióktól, melyet az Elme által indukált világ okoz. De úgy kezeld a dolgot tehát, hogy az emberi értelem valójában egy az egyetlen elmével, azaz a mindennel.

Így pedig a tudomány által elért sikerek is megmaradnak, azaz nem lyukak betöméséről van szól, csupán annyiról, hogy amit eddig az anyag amolyan illúziójának tartottunk, no az kerül az irányító szerepbe. A megfigyelt helyett a megfigyelőt helyezzük előtérbe, így a valóság nem a tapasztalat lesz, hanem a tapasztaló, az Elme.


egy kis személyes megjegyzés még azért neked, mondjuk a keresztes beszólással kapcsolatban. :)

édesapám óvva intett mindennemű vallástól, s ezzel a vallási manipulációt(ami a tévedésekből fakadó) akarta megelőzni, ami engem érhet...bevallom sikerült neki, de ehhez én is kellettem. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Minden az elme, amit jelenleg érzel és gondolsz, éppen ezen kell túllépni, ez egy szemszög, de egy olyan szemszöget kell megtalálni, amit nem ismersz, ezért nem tudod keresni sem, mert ugye nem volt még úgymond dolgod vele, tehát keresés nélkül kell megtalálni, és ez megint érthetetlennek tűnik, keresés nélkül találni? Pedig csak így lehetséges, de nagyon fontos hogy először gyakorolj jelenlétet, amikor kezded érezni hogy mi is az a jelenlét, akkor kell a gondolat forrására gondolni, és aztán elcsendesedni, mert ha nem csendesedsz el akkor az elme fog válaszolni hogy hát én, de ha sikerül elcsendesedni akkor, meglátod hogy AZ vagy és mindig is AZ VAN, soha nem volt, CSAK VAN, ekkor érkezel meg a jelenbe a MOSTBA és világosodsz meg, azaz ébredsz fel. Akkor a fentebb kiemelt szavakat már érted, mert amikor meglátod az önvalód, akkor csá rá mutatni tudsz hogy AZ VAGYOK, ezzel határozod meg, nincsen rá más szó, mert eddig az én számára nem létezett. Amint meglátod hogy AZ vagy, nevetségesen egyszerű és érthető lesz minden, még több is mint amit reméltél, sokkal több. Igazából akkor érted meg, hogy nincs idő, és amiben éltél, az csak sok MOST pillanat emléke alapján kialakított képed önmagadról és a világról. Ha ezt szeretnéd elképzelni, akkor kb úgy nézne ki a dolog, mint amikor nézed a tévét, tegyük fel éppen egy filmet nézel a tévében, ekkor tisztában vagy vele, hogy te egy szobában ülsz, és az a valóság, a tévé képei pedig csak egy történet, nem valódi csak egy történet amit átélsz éppen, de akkor nézetet váltasz, és felülnézetből már azt látod egy nagy képernyőn, hogy egy szobában ülsz és nézel egy filmet, ekkor már ez a szemszög a végső megfigyelő, a többi nem valódi, amit eddig mindig valódinak hittél, most nehéz ezt értelmezni, de ha felébredsz akkor már látod hogy ez így VAN.
2018. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!