Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » 25/F LastOne. Left? Persze a...

25/F LastOne. Left? Persze a többieknek is szól, ha valaki tud érdemben válaszolni.

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatikus, amiket írsz itt, én jelenleg a szellemi vezetőmet keresem, Te hol találtad meg? Az utadba került, és tudtad, h ő lehet az?


Sok a szélhámos, a kókler, hogyan tudom kiválasztani a megfelelő embert?


2010. júl. 28. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Az én alapelveim ezek:

Nem fizess ilyenekért, és mindent meg tudsz csinálni magad is, szóval ha elég tájékozott leszel ebben a témakörben, akkor nem lesz szükséged szellemi vezetőre sem.

2010. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
A szellemi vezetődet ne a földön keresd!
2010. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem megtalált ^^


Mikor beszélgettünk elmondta, hogy mi is ő, és hogy előző életeinkben kapcsolatba álltunk.

Habár nem mondja el, hogy milyen kapcsolatban, azt mondta, hogy majd megtudom.


Felajánlotta, hogy tanít ( természetesen ingyen ) amennyire az ideje engedi.


Sajnos elég kevés időnk van a tanulásra, de amennyire lehet tanulok tőle.

De szerencsésnek tartom magam, hogy ilyesmi megadatott nekem.


Amit tanulok, a tanítást szívesen továbbadom, és segítek másokat, amennyire engedik és erőmből telik.


Namaste

2010. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is úgy gondolom, h az igazi az lesz, aki nem kér pénzt.


Namaste, a Te írásaidat is látom sokszor, Te hol találtad meg? Kifejtenéd, hogyan bukkantatok egymásra? Ő keresett meg téged? Olyan lehet ez, mint a Beavatás c. könyvben?

2010. júl. 28. 18:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Alapelv, hogy ne legyen "haszonleső". Aki nem önzetlenül segít, az úgy tudom, el is veszti ezt a képességét (az Univerzum mintegy így jutalmazza"), ez leginkább a gyógyító képességű embereknél látványos. (Néha feltűnik egy-egy, akiről aztán nem hallunk.)

Ám nem egyszerű megélni ebben az anyagi világban úgy, hogy ne kérjünk pénzt érte... Gondold át: feladni a munkádat, hogy heti 40-50 órában segíthess, amikor egy családot kell eltartani? Esztelenségnek tűnik, hatalmas bátorság, belső hit kell hozzá!!!

(Emiatt írom az alábbiakhoz, hogy "általában":)

Ált. akik hirdetik magukat, velük csak óvatosan, mert az igazi tudású mesterhez csupán ismerősök ajánlásával egymás kezébe adják a kilincset a "kuncsaftok". Óvatosságot javaslok azokkal a hirdetőkkel, akiknek fényképéből valami "különös erő" sugárzik - ezt direkt csinálják így, azt hiszem.

Ha jók a megérzéseid, azonnal tudni fogod, hogy ő az, vagy sem, és szerintem fontosak az első benyomások. Figyelj (magadra), milyen érzéseket vált ki az első találkozás.

Még azt szeretném, hogy szerintem nem feltétlenül egy ember a Te mestered, lehet több is, szerintem mindig légy nyitott a mindenhonnan feléd zúduló információra.


Kb. 10 éve egy tanfolyamon (agykontroll) megismertem valakit, aki javasolt az aktuális kérdésemre egy személt, természetgyógyász-félét, és azóta is hozzá járok, persze az engem foglalkozta dolgok közben változnak, de eddig mindenre kielégztő választ kaptam. A jó mester inspirál, nem mondja, hogy igen/nem, hanem meghagyja a döntés lehetőségét Neked. Nem mondja, hogy az az egyetlen mérvadó, amit ő mond, hanem arra buzdít, hogy szelektálj minden információból, amit olvasol vagy más mond. És főleg, nem tartja magát olyan rendkívülinek, legalábbis akihez én járok, ő nem. Az igazi gyógyító azt mondja, nem ő gyógyított, hanem az Isten, és a Te saját energiáiddal történt a gyógyítás, vagy ilyesmi.

A "Segítőm" tulajdonképpen "ingyen" teszi, amit, ha fél óra, ha másfél, akkor is csak a Bach virágcseppekért kér egy összeget.

Van még egy fantasztikus álomelemző, akinek szívesen leírom az álmamimat, mert nagyon jól rálát, és ezek elemzése kapcsán aztán jól elbeszélgetünk a "mélységekről". Ő sem kér semmit, és nagyon készségesen válaszol.

Mindkettőjüknek nagyon hálás vagyok.

(36nő)

2010. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Helló.


Lehet elsőre "megrázó" lesz, de nekem egyetlen tanítóm van. S ez a tanító az Atya.

Kis korom óta volt bennem egy "magasabbrendű" én, ami felülbírálta a gondolataim és cselekedeteim...természetesen követtem el "bűnt", de magammal számoltam el mindig, s viselkedésben tanácsot nem kértem soha. Kedves és megértő szüleim vannak, ami nem véletlen. S az sem, hogy ilyen szinten "értem" a dolgok működését. Mindig is éreztem magamon, hogy több vagyok, mint ami látszik elsőre, hogy többről van szó, mintsem ilyen önzés uralta bolygón élni. Éreztem, hogy halál után nem lehet vége...egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy megszűnök...E gondolatokat gyűjtöttem magamban és soha nem beszéltem róla senkinek...mígnem betévedtem a gyakorikerdesek.hu ra...hozzászólogattam egy két kérdéshez, de ezoterikában és vallásban nem. Pontot akartam tenni az életről alkotott elméletem végére, amit különböző dokumentumokból, írásokból mentettem el "random" szinten, sugallatszerűen, egyszerűen éreztem, hogy az az igazság...Be akartam biztosítani magam ezzel a halál után továbbélünk dologgal, ugyanis észrevettem magamon, hogy képes vagyok változtatni jellememen, és felül tudok kerekedni testi vágyaimon, tudtam, hogy az elme/lélek magasabb értékű, mint a fizikai világ. Feltettem egy kérdést a halállal kapcsolatban itt GYK.hu-n, hogy megbizonyosodjak róla a lélek biztosan túléli e a halált...s egy kedves leányzó beajánlott a semmiből egy könyvet(azért tudom, hogy a semmiből, mert azóta jóban vagyok vele, és elmondta, hogy csak meglátta a kérdést és gondolkodás nélkül odaírta a művet a szerzővel), amit egyből elkezdtem olvasni, s megjegyezném, hogy egyetlen könyvet(könyvértékű művet) olvastam el életemben a suli alatti kötelező olvasmányokat leszámítva, s ez volt az. Nos megtette a hatását. Ugyanis ez a könyv felvázolja az élet igazságát(emberi mércével persze), azt, hogy mik vagyunk igazából, mi az univerzumunk, s mi maga Isten. Felismertem tehát, hogy az Atya az ami igazából létezik, s a mi dolgunk a jellemfejlődés az ő segítségével. Most már tudom, hogy az embert az ő képmására hozta létre, örök életűre, és megadta a lehetőséget, hogy "beszélhessünk" vele, hogy nemesedjünk általa. Tudom, hogy a tudás amivel rendelkezem tőle ered.

A Bibliából szeretnék bevágni egy idézetet, hogy ne értsék félre az emberek a dolgot. :)


„Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van." (János, 14:10)


Nekem nincs személyes mentorom, de szívesen segítek bárkinek megérteni a valót...az Önvalót. Átadom a tanítást, amiről szóltam e válaszom kapcsán, mert az az ami segít letisztítani a tévedések sokaságát az emberi elmében. Ha esetleg bárkinek, aki elolvassa problémája támad az értelmezésével, bár közember számára ismert szavakat használt a fordító, állok rendelkezésére, és megértetem, mert az Önvaló segít nekem. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


ui.: Ezzel a művel meg lehet érteni az összes vallási témát, ezoterikus eszmét, filozófiát, és a tudomány végére is pontot lehet rakni. Egy szóval egységessé válhat minden, mint amilyen valójában. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ.

Sajnos nekem nem ennyire tiszta a gondolkodásmódom, tele vagyok kételyekkel, az élet újra és újra ugyanazokat a feladatokat adja fel, és újra és újra elbukom őket.


Értelmeznem kell még, amit írtál, írtatok, és ha tisztult valami, írok még.

Üdv.

2010. júl. 28. 19:50
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Tedd fel a kérdéseidet nyugodtan a kételyekkel kapcsolatban, és megtisztulhat a nézeted. Szívesen segítek, őszintén ,hogy ne maradj tévedésben, de ehhez előbb tudnod kell mi vagy igazából, és mi a világ...a könyv segíthet, de nyitottnak kell légy felé, elfogulatlannak, racionálisnak. Azért vagyunk, hogy segítsük egymást. Erről is szól a szeretet. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A nevem valójában Querbis.

A Namaste egy köszönés, amit itt tanultam egy mástól.


Sajnos azt a könyvet nem olvastam, de remélem lesz alkalmam rá.

A találkozásunk úgy volt, hogy ő jelentkezett hozzánk bejárónőnek, amint később megtudtam, hogy fizesse a jóga iskoláját.

Körülbelül két hónapig nem tudtam, hogy mi ő, ki ő.

De aztán egy beszélgetésünk közben, mikor már kezdtem rájönni kicsoda ő ezt mondta:

Én meg azt hittem, hogy anyukád miatt vagyok itt. De most már tisztán látom, hogy veled van dolgom.

Szóhoz sem jutottam.

Pár nap múlva felajánlotta, hogy segítőm lesz.

Majd, hogy tanítom.


Sok mindent tanulok tőle és ilyenkor látom, hogy szinte semmit nem tudok, hogy még rengeteget kell tanulnom.


De nem szűkséges szerintem személyes tanító.

Nehezen lehet, szinte lehetetlen igazi tanítót találni, a legtöbb csak pénzre hajt.


De tőlünk kaphatsz segítséget, ha gondolod ;)


Ha bármi kérdésed van írd.


Namaste

2010. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy furcsán hangzik de a Mester választ tanítványt. Ránézésre tudják kinek milyen tudást kell átadni. Mindenki Mester és Tanítvány egyben. Ha valamit tudni akarsz akkor rádtalál mint ahogyan az előzőek is írták. Addig magadban keress válaszokat, az a legtisztább forrás.
2010. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!