A barátom bika férfi szűz ascendenssel, mit tudunk erről a párosításról az asztrológia aspektusában?
Még ilyenre se vállalkoztam: megpróbálok érveket sorolni az asztrológia ellen.
1. A Föld tengelye ún. precessziós mozgása során elfordul. Emiatt pedig az asztrológiának is változnia kéne, és ma már 13 csillagjegynek kéne léteznie. Nekem pl. nem kosnak, hanem bikának kellene lennem.
2. Az asztrológia soha nem bizonyította azt, hogy bármit is képes előrejelezni tudományosan: a fizikusoknak 1834-ben feltűnt, hogy az Uránusz nem egészen olyan pályán kering, mint amit a Newton féle gravitációs törvény jósolt. A megfigyelési eredményekből úgy tűnt, hogy még egy bolygó kering az Uránusz pályáján kívül, ráadásul két tudós, egymástó függetlenül 1 fok eltéréssel számolta ki a helyzetét. És az Uránusz ott volt, ahol megjósolták a fizikai számítások. És ez mindössze 147 évvel Newton gravitációs törvényének felfedezése után történt!
Az asztrológusoknak ezzel szemben évezredeken át nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel az előrejelzéseikkel, pedig nem csak egy bolygót hagytak figyelmen kívül.
3. Amikor felfedezték a Plútót (az előző módszerhez hasonlóan, fizikai elvek alapján), az asztrológusok gyorsan kitalálták, hogy a Plútónak milyen hatása van a sorsunkra! És korábban miért nem tűnt föl nekik, hogy hiányzik egy bolygó? Ráadásul amikor a Plútót visszaminősítették törpebolygóvá, felmerült annak a lehetősége, hogy ne vegyél figyelembe horoszkópok készítésénél!
4. Mi van a Naprendszer többi törpebolygójával? Van olyan, ami nagyobb a Plútónál, és mégsem veszik figyelembe:
5. Ráadásul minden égitestnek van hatása a sorsunkra. Akkor viszont azoknak is, amelyeket mit juttattunk fel az űrbe, hiszen azok semmilyen fizikai tulajdonságukban nem különböznek a természetes égitestektől. Szerintem kissé elkeserítő, hogy még az űrhajósaink által az űrben véletlenül elhagyott csavarhúzónak is befolyása van az életemre. Még ha csak annyira is, hogy elszakad-e a cipőfűzőm, de hatással kell lennie. Vagy ha nem, akkor hol van az a mérethatár, ahol valamit még figyelembe veszünk?
6. Önkényesen nem dönthetjük el, hogy mi hat az életünkre és mi nem, Tehát ezt is szabályok szerint meg kell tudni mondani. A legvalószínűbbnek a méret alapján történő besorolás tűnik. Viszont ha figyelembe veszünk olyan távoli égitesteket, amelyek több fényévnyire vannak tőlünk, akkor gyakorlatilag minimum a Tejútrendszer Plútónál nagyobb bolygóját figyelembe kéne venni.
7. Ha ezt nem tesszük, akkor azt meg kell indokolnunk: például azért, mert a távolsággal arányosan csökken a hatás mértéke. Akkor viszont a Naprendszerünkön kívüli égitesteket nem kellene figyelembe venni, hiszen olyan kicsi hatást gyakorolnak ránk, hogy az már elenyésző. Gyakorlatilag a Masat-1 hatásával azonos nagyságrendű.
Remélem, sikerült legalább elgondolkodtatni a fenti gondolatmenettel, és az asztrológia néhány logikai hibájának bemutatásával.
Decipiatur
Decipiatur: én is ritkán vállalkozok rá, hogy megvédjem az asztrológiát, de pár pontra megpróbálok válaszolni:
1. Ez az egyik legfőbb érv az asztrológia ellen, pedig valójában nem cáfolja meg teljesen. Ugyanis az asztrológusok nem azt állítják, hogy a csillagjegyek befolyásolnak minket, hanem hogy az év különböző időpontjaiban különböző hatások vannak, és ezeket időben jobban el lehet választani egymástól, ha "összekötjük" őket azzal a csillagképpel, amiben akkor a nap épp áll.
2. Én se ismerek nagyon híres és bevált jóslatokat, sajnos. De azt azért kár lenne az asztrológia nyakába varrni, hogy nem voltak képesek felfedezni a Neptunuszt, pláne más tudósok előtt. Nem is tudom hogy ez asztrológiai módszerekkel egyáltalán lehetséges lett-e volna, a horoszkópokban a Neptunusz hiánya meg lehet hogy nem jelentett olyan végletes különbséget, hogy feltűnjön nekik.
4. Vannak akik figyelembe veszik, szoktak a Ceresről, a Vulcanról beszélni, vagy akár meteorrajokkal is számolnak.
5. itt megint azzal tudok válaszolni, hogy az asztrológusok körében egyáltalán nem egyértelmű, hogy lennének bármilyen hatással ránk az égitestek, hanem máshogy magyarázzák meg az asztrológia működését. Ha érdekel, keress rá úgy hogy "asztrológia analógia" vagy a "szinkronicitás".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!