Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A többi vízjegyű szülő is ilyen?

A többi vízjegyű szülő is ilyen?

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm vízjegyű. Szeretem őket, mert tényleg a gyerek nekik az elsők, odaadóak és mindent megadnak. Viszont nem bírom elviselni az állandó pesszimizmust, panaszkodást, addodalmaskodást és túlzásba vitt féltést. Teljesen életképtelenné neveltek, ügyet intézni is alig tudok. Főzni sem nagyon, mert kb. 5 perc után átveszik tőlem, nehogy megégessem magam. Minden munkát kivesznek a kezemből. Mindenről tudni akarnak és rám telepszenek. Ha nem azt teszem, amit akarnak, akkor érzelmileg zsarolnak és napokig hisztiznek. Egyébként egyik pillanatról a másikra képesek durcázni, csúnyán nézni és azt sem tudom mit csináltam. Elmondani nem vagy csak nehezen mondják el. Nagyon konzervatívak az élet minden területén. Már felnőtt vagyok, de úgy kezelnek, mint egy gyereket. Elköltözni sajnos még egy darabig nem tudok, de jót tenne az idegrendszeremnek. Levegő jegyűként sokszor szenvedek mellettük, hiába szeretjük egymást.
2014. febr. 20. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A nyilas elvileg a kentaur mint lény, ami igenis egy temperamentumos, lobbanékony valami. De az is tény, hogy a nyilas a legnyugisabb tűzjegy.


Az osztályozás egyébként a személyiségtípusra megy rá.

tűz = kolerikus megmondóember, "hadvezér"

víz = melankolikus, mélyen gondolkodó, mélyen érző (de ha vihar van a tengeren...)

levegő = flegmatikus, könnyedén beilleszkedő, háttérből irányító

föld = szangvinikus, két lábbal a földön, és gyakran túlzottan élvezi az életet

2014. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Értem. Köszönöm a magyarázatot. Most már világosabb azért.
2014. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ennyire nem vagyok ilyen(Rák),nem vagyok pátyolgatós, túlféltő,de hajlamos vagyok durcázni, lelkemre veszek dolgokat.A férjem is Rák, de ő se "telepedős",meg,konzervatív...
2014. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, pont ebben a cibőben járok én is min. 20 éve. Őrület. És mindehhez még hozzáadódik a sok hiszti, siránkozás, óriási érzelmi jelenetek, gúnyolódások. Nagyon le tudnak fárasztani.
2014. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma is elvette tőlem apám főzést, pedig meg tudtam volna csinálni. Nem tudom meddig bírom még türelemmel őket.

2014. febr. 22. 17:26
 16/18 anonim ***** válasza:

Fú, nekem is pontosan ugyanez a helyzet, de az én szüleim mindketten Szűz jegyűek. Ráadásul én oroszlán vagyok, amúgy is nehezen viselem, ha bárki beleszól a dolgaimba vagy megmondja, mit hogyan csináljak.

Szerintem a föld jegyűeknél tipikusabb ez a viselkedés a szülők részéről, mint a víz jegyeknél. Én ismerek néhány skorpiót, de egyik se ilyen.

2014. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy Halak anyukája van, aki már nagymama, tökéletesen igaza volt. Velem is ugyanígy viselkednek a Halak és a mellettük lévő összes nőkkel: sógornőm, unokatestvérem, stb. Ugyanakkor jellemzőek rá a gyakori hisztik, éveken keresztül végig kell hallgatni a panaszait, viszont ha neki kellene segíteni rajtad és tanácsot adni, a reakció meglepő lehet: hátat fordít, hümmög és gúnyolódik, tanácsok adásában és segítség nyújtásban még csak véletlenül sem gondolkodik. Nagy esély van arra, hogy ismerősöknek, rokonoknak kipletykál téged, mint közeli rokonát. Ugyanez a Halak pasival is. Az egyik leggereinctelenebb viselkedésűek még akkor is, ha nagyon megjátszák, hogy ők a barátság mintaképei.
2014. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet, de azért "beletanultam" az életbe, de azért vannak még hiányosságaim. Apámat nem ismertem, anyámmal sokat konfontálódunk.


Szerintem, azt kellene tenni, mivel nagy diszkomfort érzetben él(het)ed az életed, hogy minden idegszáladdal arra koncentrálj, hogy elköltözz és nem lenne haszontalan leülni velük és megbeszélni mindezt. Erőltess magadra egy nagyfokú maga(d)biztonságot!! Ha a szavadba akarnak vágni, vágj TE az ő szavukba: "Most én beszélek"


Hány éves a kérdező? – aki nem lehet kapitány saját családjában. Főleg, hogy nőről van szó, ugye?

2014. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!