Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szerintetek ez igaz?

Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
[link]

2012. febr. 2. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A horoszkóp egy röhejes, áltudományos, kitalált marhaság.

Innentől kezdve nem teljesen értem, hogyan lehet vagy egyáltalán mi értelme "tudományosan" megközelíteni a dolgot...

2012. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz vagy nem igaz, teljesen mindegy mert a horoszkópoknak semmi értelme, azért találták ki, hogy az újságok egy oldalának a felét kitöltsék mindig.


Személyes kedvencem amit rólam írt egyszer a horoszkóp: "Ha befekteti bankba a pénzét, akkor a kamat miatt pénznyereségre tehet szert!"

micsoda jóslás!

2012. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mert a horoszkóp úgy hülyeség,ahogy van.
2012. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Sziasztok!


Azt, hogy valami tudományos-e, vagy áltudomány,csak akkor tudod eldönteni,ha belemélyedtél. Amíg nem tudsz róla semmit, hogyan is mondhatnál véleményt. Ilyen alapon a belgyógyászat is lehetne áltudomány,hiszen a belgyógyász is csak a tapasztalata alapján ajánl bizonyos gyógyszereket.

2012. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Most olvastam a hivagtkozást. Nem gondolod, hogy Csaba György ezt a módját is felhasználta, hogy terjessze a könyvét? Az író asztronómus, nem asztrológus, a két pálya kb 100 éve nem fér meg egymással.
2012. febr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég sokan és elég sokszor belemélyedtek már a horoszkópba, hogy nyugodtan, teljes bizonyossággal ki lehessen jelenteni, hogy áltudományos humbuk az egész.

Arról nem is beszélve, ha valakinek van egy hangányi józan paraszti esze, az magától is rájöhet erre a következtetésre...

2012. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Five Star ***** válasza:
0%

Ez csak kötekedés. Nem ismerem Csaba György Gábort, lehet, hogy a saját szakmájában nagy név, de az asztrológiához semmit se konyít, az látszik, így a kritikája nem túl komolyan vehető.


Egyrészt: az asztrolgóia tapasztalatokon és megfigyeléseken alapszik. Ha eltolnánk az egészet, akkor mindössze az analógiákat kellene megváltoztatni (a Kos lenne a Bika analógiája, stb.) tehát lényegében semmi nem változna, csak más néven neveznénk a dolgokat.


Másrészt: ezzel az erővel bele lehetne kötni abba, hogy miért egyenlőek a jegyek területei, amikor a valóságban a csillagképek területei nem egyenlőek, meg még sok hasonlóba. Egyszerű a válasz: praktikai szempontból. Az asztrológia egy 3000 éve (vagy több) fennálló tudomány, 3000 éves tapasztalattal rendelkezik. Túl lehet bonyolítani, bele lehet venni millió egy hatást, változást, kisbolygót, állócsillagot, a Föld forgásának változásait, stb., de mi lenne az eredmény? Az, hogy az asztrológusnak évekig tartana elkészíteni egyetlen darab horoszkópot. Így egy asztrológusnak folyamatosan mérlegelni kell az egyszerűség és a megbízhatóság között. De azt kell mondjam, hogyha ezeket a kis faktorokat elhanyagoljuk, a horoszkópok még úgy is 99%-osan igazak lesznek (persze ha jól értelmezzük, de ez már rajtunk áll, nem a horoszkópon).


Harmadrészt: megnéztem pár általam jól ismert embert, és eltoltam a horoszkópjukat a cikkben említett módon, és akkora fals hamis dolgok jöttek ki, hogy a fejem fogtam. Jó, tudom, ez nem bizonyíték, de kíváncsi voltam rá.


Az egyetlen dolog, ami érdekes számomra, az a Kígyótartó említése. Sok asztrológiával foglalkozó embertől hallottam már, hogy úgy érzik, mintha valami hiányozna, mintha nem lenne teljes a kép, ezért érdekes ez. De HA létezik is ez a dolog (ennek azért nagyon jobban utána kellene járni), akkor is biztos, hogy nem így, a cikkben említett módon, hogy a Skorpióból kivág egy hatalmas szeletet, mert ez teljesen ellentmond az asztrológia módszereinek és tapasztalatainak. De mondom, ezt se kell kézpénznek venni, csak ez az egy dolog van, amin elgondolkoztam.

2012. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért az asztrológiát akármilyen természettudománnyal egy lapon említeni, hogy "ilyen erővel" nem vall túl sok észre... a belgyógyászatnak pl., meg a többinek megvan a kidolgozott, régóta ellenőrzött háttere, hogy mi miért és hogyan működik, az orvosok egymás tapasztalataiból tanulnak, publikálnak, kutatnak. Az asztrológiáról meg senki sem tudja, hogy hogyan meg miért működik, és mindenki mást mond a hatásairól, ha meg józan ésszel megnézzük, több kritikus pontja is van, amiből látszik, hogy hülyeség az egész.


A humbugot meg G-vel írjuk.

2012. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az asztrológia nem tudomány, ne írj már ilyenek, mert a földön fetrengek a röhögéstől...

Jól kell értelmezni, persze...

Végül is amikor az ember elmegy a háziorvoshoz, ott is csak egy rejtélyes jóslatot kap, és ha kitalálja milyen gyógyszert kell kiváltania a patikában, akkor meg is gyógyul nem?

Évezred vicce...

2012. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Antimod ***** válasza:

"Azt, hogy valami tudományos-e, vagy áltudomány,csak akkor tudod eldönteni,ha belemélyedtél."


Pontosan, én is látom, hogy olyan érvekkel dobálóznak emberek, amelyek egyszerűen nem igazak. Látszik, hogy ismereteik meglehetősen felületesek az adott témában, és boldogan áltatják önmagukat velük.


Ezért én nem mondok semmit arra, hogy áltudomány-e a horoszkóp. Egy biztos: amivel a tv-újságok (stb. stb.) oldalait hetente kitöltik, az nem szakértő kezekben készült. Ugyanis hogy egyféle sorsa legyen az azonos jegyben született embereknek, az kizárt.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!