Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért van az, hogy az asztroló...

Miért van az, hogy az asztrológusok nem értenek az asztrológiához?

Figyelt kérdés

Készült a közelmúltban egy remek cikk, amely az asztrológiát cáfolja meg alapjaiban, nem mintha ez lenne az egyetlen ilyen cikk, habár soha nem bizonyosodott be semmi az asztrológiából, így nincs is mit cáfolni.


[link]


Csaba György kitűnő csillagász kiváló írásaival már találkozhatott a közönség az asztrológia terén is ragyogó könyvek formájában, most egy frappáns cikkel kápráztaja ez az asztrológiában hívőket és remélhetőleg felnyítja szemüket.


Ezzel kapcsolatban, már felmerűlt eme forumon belül, önjelőlt asztrológusok felvetéseiben, hogy azért nem lenne igaz eme cáfolat, mert az asztrológia nem is asztrológia valójában !?


Szerintük nem csillagjóslásról lenne szó az asztrológia vizsgálatokban és nem csillagegyüttállásokból vonnának le következtetéseket emberek jövőjére vonatkozóan. Ezek szerint ezek az emberek nem tudják mi is az asztrológia.


[link]


"Az asztrológia vagy csillagjóslás (görögül αστρολογία) kifejezés a görög asztron, 'csillag' és logosz, 'szó, tudomány' szavakból ered. Az úgynevezett ezoterikus tanok egyike, és feladata a bolygók állásából egy adott időpontban bekövetkezett esemény (legtöbbször egy személy születése) sorsának minél pontosabb meghatározása. "


Az a kérdés, hogy akkor valójában ezek az önjelőlt asztrológusok mi a csudát számolnak asztrológia címszó alatt, mert az eredeti asztrológia az csillagjóslást jelent. A másik kérdés, mikor fog felnyílni az asztrológiai szolgáltatásokat figyelembe vevők szeme. Végűl, hogyan lehet az hogy egy asztrológus nem ért magához a műfajhoz sem még elemi szintem sem.


2011. márc. 10. 20:01
 1/9 Bretso ***** válasza:
Ne keress rációt, ők hisznek az asztrológiában, azt pedig semmilyen érvvel nem fogják megcáfolni... szomorú, hogy 2011-ben még mindig itt tartunk.
2011. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
.... és úgy tűnik, a Wikipédia sem tudja. Nem is vártam többet. Sajnos ez van.
2011. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utána lehet nézni Alan Leo sajnálatos munkásságának. :(
2011. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azóta gondolkoztam és lehet éppen azért hisznek benne, mert nem is értik ?! :D. Sors fintora.
2011. márc. 10. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj... tényleg nem akarok itt okoskodni, vagy játszani az agyam... de te érted????

Már nem azt a hótbaromságot, amit a Wikipédia ír, hanem tényleg, úgy általában? Szóval tényleg lehet cáfolni, csak amíg arról szól az egész, hogy egyik tábor mutogat a másikra, hogy ilyen hülyék, meg olyan hülyék, komolyabb utánajárás nélkül, addig értelme nincs az egésznek.

Az meg hogy ki miben hisz, mindenkinek az egyéni saját ügye, bár szerintem az asztrológia nem hit kérdése. Én eleve úgy vagyok vele, hogy a vakhit a legtöbb esetben több bajt okoz, mint hasznot, legyen szó bármiről is. Mégis tiszteletben tartom mindenki hitét, amíg engem, vagy másokat nem bánt vele.

2011. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is meglepett, hogy nem is olyan régen olvastam egy cikket egy tényleg nem hülye embertől, aki olyan érvekkel cáfolta meg az asztrológiát, amiknek semmi köze nincs hozzá. Tehát kb. olyasmi volt az egész, mintha Van Gogh napraforgóira azt mondták volna, hogy mekkora hülyeség, azok a virágok már régen nincsenek is ott, ahol eredetileg voltak. Jó, tényleg nincsenek ott, de ennek akkor sincs köze a festészethez, mint ahogy a képen napraforgók vannak, kellettek is a napraforgók a festmény elkészüléséhez, mégis elég kevés közük van ma már a botanikához.
2011. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ember egy mintázat kutató lény. Például az emberek képesek belelátni arcokat, tárgyakat, stb. a felhőkbe, miközben semmi köze nincs a felhők képződésének ezekhez. Az asztrológia is ilyen, csak hát a hülyeség ha elburjánzik, akkor ez lesz belőle. Legalább nem arról szól, mint az inkáknál, ahol emberáldozatokat is bemutattak.
2011. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csaba György biztosan kitűnő csillagász! Soha nem is vitatnám. Viszont az asztrológiával kapcsolatban olyan cáfolatokat ír, hogy a kutya megveszne tőle, ha megenné.

De komolyan, én nem vagyok asztrológus, én csak utánajártam a témának és az említett cikken egyszerűen nem tudtam sírjak, vagy röhögjek.

Nem azt sajnálom, hogy ez a neves csillagász nem vívta ki a modern asztrológusok tetszését, ez várható volt. Azt viszont sajnálom, hogy hülyét csinált magából az előtt a pár ember előtt (szerintem nem sok van az országban), aki még talán tudja, miről is szólna az asztrológia.

2011. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha valaki bedől annak, h az asztrológusok értenek az asztrológiához, az olyan, mintha rólam elhinnétek, hogy tudok halat pucolni, de közbe még sose fogtam meg egy halat sem.

Mi a bizonyíték rá, hogy értik a dolgukat? Azt mondja, ma jó kedved lesz: mindenkinek jó kedve van legalább 1szer egy nap

Csupa általánosságokat mondanak....

2011. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!