Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az országokat mi alapján...

Az országokat mi alapján sorolják be egy adott jegybe?

Figyelt kérdés

Van valahol lista arról, hogy mi alapján vannak besorolva (tehát nem olyat kérek, ahol felvannak sorolva az országok hogy melyik jegybe tartoznak, abból van egy tucat a neten, de sose találok hozzájuk magyarázatot).

Konkrétan az érdekelne, hogy az adott ország miért abba a jegybe tartozik és mi alapján lett besorolva. Esetleg az államalapítás napját nézik? Erről van lista, hogy melyik országhoz milyen radix tartozik?



#asztrológia #mundán
máj. 22. 12:13
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Hát jó, én valami Jupiteri jegybe sorolnám, tehát a Nyilas is jó lehet. Meg van az indokom, de ha nem érdekel, nem kell belemenni
máj. 28. 11:36
 22/33 D-Mano ***** válasza:

21,

nyugodtan írd le ide, hogy miért gondolod Jupiterinek Oroszországot/ az oroszokat.

Abból a szempontból, hogy az orosz nép nagy része elszlávosodott szkítákból áll, a Jupiteri (Nyilas-i) gondolat egyáltalán nem alaptalan.

Ez az egyik oka annak is, hogy az egyik tippem az oroszokra pont a Nyilas (de van más okom is).

máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Szívesen leírom de mielőtt belemennénk, fontos egyeztetnem a Nyilas és a Vízöntő közötti különbségeket mert véleményem szerint a Vízöntőt rengeteg Nyilas tulajdonsággal felruházzák pedig az eleme, a levegő egyáltalán nem indokolja azokat, sőt ellentmondásos. Azonban a Nyilas sok Ikrek jellemzőt kap, holott totál ellentétesnek kéne lennie, mivel szemben állnak.

Minden tűz jeggyel levegő jegy áll szemben.


Ami a tűz jegyekre jellemző, mindháromra: erős önképviselet, önmaga vállalása, olaszos temperamentum, egyenesség, őszinteség, agresszívitás, tapintatlanság (őszinteségből ered), individualitás, önzőség, önfókusz. Árnyoldala a naivitás.

Levegő jegyekre jellemző (így a Vízöntő se lesz kívétel): mellébeszélés, jó kommunikációs készségek, szociális készségek (képesek bárhová bármilyen társaságba beilleszkedni, ami a tüzesekre már kevésbé mondható el), alkalmazkodóképesség, azt mondják, amit hallani akarsz, kimagyarázás, megmagyarázás, őszintetlenség, kollektivizmus, közösségi és társasági. Árnyoldala a hazudozás és önmaga elvesztése.


Amiket a Vízöntőről írnak, holott valójában Nyilas: felsőbbrendűség érzés, az igazság kimondása, nem képes magát megjátszani, individuális, saját útját járja, lázad, szabályszegő, mozgosít.

Akármennyire is erőltetik, hogy a Vízöntő urát megváltoztatják és valami modernkori Jupitert rendelnek hozzá, attól még ugyanúgy a Szaturnusz lesz a főura ha tetszik, ha nem. Az pedig a visszafogottságról híres, a szorongás, a depresszió ide tartozik és a Vízöntőre ugyanúgy jellemzők ezek mint a Bakra. (csak hát a Bak föld jegy, nem lesz több arcú, viszont sokkal inkább elfojtós lesz)


Nekem Nyilas az aszcendensem és mindig azt mondják, hogy fú de Vízöntős vagyok, amit meg is magyaráznak a két Vízöntő bolygómmal, amiből az egyik személy jelölő, a másik az uralmi Szaturnusz.


Ami Nyilas, de divat a Vízöntőhöz sorolni: filozófia, elmélkedés, mélyebb tudás (Ikrek a felületes tudás), rendszerekben gondolkodás (Halakra ugyanúgy jellemző lehet - Jupiter uralja ezeket, a tágulást, a hipotézises gondolkodás meg az erős elfogultságot - tűz és víz jegyek elfogultabban, személyesebben, föld és levegő elemek racionálisabbak, ugyanakkor pont emiatt korlátoltabbak is. Míg a Merkúr beragad a hétköznapiságba, annál tovább nem gondolkodik, addig a Szaturnusz bemerevedik gondolkodásilag is, és csak a tudománynak hisz, nem szövöget tovább elméleteket, így a Vízöntő se és ő a leginkább tudománypárti, mást nem enged be, csak amit alá lehet támasztani és megmagyarázni. Ez egy Szaturnuszi korlátoltság, Jupiteri szemmel legalábbis.


Vízöntő a 3-as házam, így ezek a bolygók is ott vannak, ráadásul a Jupiter az Oroszlánban van, és a Szaturnusz egzakt oppozícióban van vele. Nem megyek bele, de lényeg, hogy emiatt azt érzem, nem lehetek önmagam és a formalitást magamra kell öltenem (ugye a levegősöknek fontosak a formalitások, mindhárom jegy képviselteti magát a környezetemben, de a Vízöntő hatás különösen erős. Képesek maszkot felhúzni, belesimulni a környezetbe, az őszinte harsányságot megvetik, ha hangosabban beszélek (ami szerintem nem hangos) az már nekik hangos - és hát mit fognak mások gondolni. Erős német érdekeltség is van a rokonságban, illetve osztrák. És hát rettenetesen utálom, de adja a leckéket hogy a Szaturnusz visszatérés még inkább kemény volt ebben a témában, azóta célként kitűztem, hogy visszafogott emberré fogok válni, az őszinte tapintatlanságot kitöröltem már, helyette udvariaskodok, mintha nem is magamat élném. Ahol merek önmagam lenni, jönnek a tiltások, korlátok és erősen vissza kell magam fognom (de már magamnak is felállítottam korlátokat, így önmagam is fékezem magam). Ennyi elég is.

Amúgy meg elég szabálykövetők és óvatosak (a Vízöntők is, nem csak a Bak, de nyilván vannak Bakok is tehát mondhat bárki bármit - annyi a különbség, hogy a Vízöntő nem merevedik be úgy mint a Bak, de nem is fog átmenni Jupiteri hipotézises táguló gondolkodásba).


Nem tudom mennyire igaz az amikor azt mondják, hogy bizonyos helyek jobban vonzanak míg mások taszítanak és összefüggésben van az országok besorolásával mentalitás alapján.

Sokáig az olaszok voltak a kedvenceim, mikor kint voltunk még kamaszkoromban az volt az egyetlen hely ahol megengedték, hogy kiéljem magam, ahol hangosabban is beszélhettem stb. Ugye Oroszlán besorolású és sztem itt stimmel is. (Oroszlán születési uralkodóm van)


Persze, azt hozzá kell tennem, hogy manapság egyre inkább veszítik el az országok az identitást (legfőgképpen nyugat, ami Vízöntő hatás - tehát kirepít az egoból, maga az identitás is ego, mivel azonosulok és általában tűz jegyeknél főleg az Oroszlánnál ez állandó, a Vízöntőnél meg ez változik, mert ingatag az ego (száműzött Nap a Vízöntőben). Ugye ez megy manapság, hogy találd meg önmagad, próbálj ki különböző szerepeket.


Erre utal a farsang is, ahol különböző maszkokat fogsz viselni. Tehát a Vízöntő az maszkol, nem vállalja önmagát, az ego, az identitás be van szorulva a Szaturnusz keretei közé és a szabadság témája itt ebben nyilvánul meg. Hétköznapi szinten a Vízöntő nem szabad, mert különböző formalitásoknak kell megfelelnie (a levegősök közül főleg a Vízöntőt érinti ez, mert maga a Szaturnusz lehet amolyan teher is, de önmagunk mellé fordítható, és van benne jó is, pl. az óvatosság, mert míg egy Nyilas, vagy Jupiter fejjel beleugrik dolgokba, meggondolatlan lesz, ilyenkor nem árt egy Szaturnusz ami lefékezi, akár életmentő is lehet).


Tehát amit írnak a Vízöntőről, hogy szabad, mer önmaga lenni, felvállalja magát, az már egy felső szint, egy meghaladott szint (ez az Oroszlán hétköznapi szintje és minden szemközti jegy így működik, tehát ha meghaladunk egy jegyet, a szemközti jegy hétköznapi szintjét fogjuk élni). Tehát a Vízöntő ezáltal ki tud szabadulni a Szaturnusz falai közül, de ez nagyon nehéz és a legtöbb Vízöntő érdekeltségű embernek nem sikerül. Mamám 84 éves és még mindig a kis Szaturnuszi korlátai között él, a saját egoját és identitását beszorítja, szépen meghúzza magát, mint egy kis nyuszi és nem mer megszólalni (ha olyan helyen van, de Kos Marsa van az már egy másik téma).


Az oroszok miért nyilas meg jupiteri szerintem a másik kommentben írom, mert így is hosszú, és a lényeget inkább oda írom itt csak felvázoltam a tévhiteket.

máj. 28. 17:52
 24/33 A kérdező kommentje:

Tehát szerintem az oroszok a Jupiter alá tartoznak, volt aki felvetette a Halakat, de a Nyilas az lehet helytállóbb.

Vannak sztereotípiák amik általánosságban igaznak bizonyulnak, tehát nem szabad egyéneket kiemelni.

Főleg a nyugati világ (de lehet más is, nem tudom), barbár népnek tartja. Nem jellemző a felesleges udvariaskodás, sőt sok esetben bunkónak is tűnnek, és megy is a panasz a formalitást kedvelő nyugatiaktól, hogy egy mosoly se jelenik meg az arcukon.

A Nyilas nem is fog a képedbe mosolyogni és udvariaskodni, de egyik tűz jegy se, ez a levegősök erőssége. Tehát ha valaki egyenes, őszinte és tapintatlan, az nem fog a képedbe mosolyogni, ha nem érzi úgy magát. Ha mégis, az vehető őszintének (nyilván egy személyről nem fogjuk tudni, mert több archetípusból állunk össze).


Mindig is jellemző volt az országra a nagy társadalmi különbségek (kommunizmus ezt kicsit szüneteltette, de előtte is, utána is a mai napig jellemző). Van a gazdag rongyrázó elit, kommunizmus előtt a cárok korában az arisztokrácia jellemzője, nagy bálok, giccses épületek, giccses túldíszített ruhák. Ez korábban máshol is megtalálható volt, mivel akkor még a Halak kora volt, amit szintén a Jupiter ural, és ezek jupiteri jellemzők.

Manapság ugyanez van náluk, van a felső tízezer, újgazdagok, ugyanúgy megy közöttük a rongyrázás, modern kivitelben természetesen. A Vízöntő kora ezt akarja lekorlátozni és megszüntetni, de mivel a Halak kora ugyanúgy zajlik még, máshol is fellelhetők ilyesmik, de az oroszoknál ez sokkal hangsúlyosabb.

Nem lesz Vízöntő az se, ha ez ellen fellázadnak, mert ugye a Jupiter az egyenlőtlenségeket generál, a fanatizmus, a szélsőségesség is ide tartozik. Tehát ha egy Jupiteri személy nincs az elitben, akkor fellázad, főleg a Nyilas. Rá mondják, hogy viszi a zászlót, az élen jár (persze a modern asztrológia erőlteti a Vízöntőre is).


Az oroszoknál sok giccses hatalmas épület van ami megint csak jupiteri jellemző.

A szélsőséges fanatizmusig terjedő nácizmus is ide tartozik (ugye nálunk mikor mondják mekkora hungarista valaki, de a nyugati vízöntő jellegű világban ez egyáltalán nem menő). Az oroszoknál erős a nacionalizmus. A másik két tűz jegyre is jellemző lehet az erős identitás miatt (olaszok is idegenellenesek, és nagy sok közöttük a rasszista - nagyon sokáig követtem az olasz focit is, nagyon szenvedélyesek).

A Vízöntő mindennél jobban utálja ezt, ő kötetlen, nem köteleződik el senki és semmi mellett, egy eszme mellett meg főleg nem (az megint csak a Nyilas lesz ami átmehet fanatizmusba). A fanatizmus az Jupiter (próbálják ezt a Skorpióra is erőltetni, de ott meg a Mars uralkodik, tehát versengő, teljesítménykényszeres, jobban mint a Kos, mivel fix jegy, tehát kitart a célja mellett, míg a Kos belelkesül de hamar kiég). A különbség a Nyilas és a Skorpió között, hogy a Nyilas rápörög egy témára, bármire, és belelkesül tőle nagyon, ez megy át fanatizmusba, elemezgeti, boncolgatja a témát (nem elégszik meg az ikrek féle felületes tudással). De mivel változó jegy, ezt ha megunja, eldobja és jön egy másik. És közel se olyan gyors mint az ikrek, az összevissza csapong és ugrál témáról témára (Merkúr kicsit és gyors, Jupiter nagy és lassabb). Emiatt sok Nyilas válik megmondóemberré, túl nő a Jupiter, azt hiszi ő jobban tudja a másiknál. Vízöntőre nem jellemző, a Szaturnusz ilyesmit nem engedne meg.


Orosz regényekre vagyok rákattanva, ami nem lehet véletlen, hogy van ez a vonzódás, a Vízöntő féle maszkolás, megjátszás nem az én világom (holott csinálnom kell akkor is, de ezt már kifejtettem).


Volt az egyik regényben egy olyan jelenet (Ruszka), hogy abban az időben kilovagoltak a végtelen szteppére ami olyan vad volt és szabad (nagyon a nyilas analógia jutott eszembe).


A Szaturnusz kevésbé lázad, hisz ő megelégszik a kevéssel is, összehúzódik és csendben teszi a dolgát (ezt a jellemzőt csak a Bak kapja meg, ami igaz is rá, de a Vízöntőre is lehet igaz, csak másképp).


Vissza az oroszokra. Már az ország méretét is érdemes megjegyezni, a világ legnagyobb országra (népességben nyilván nem de területileg), ami megint egy Jupiteri jellemző, ami olyan hatalmas.


Tolerancia-intolerancia kérdése is Jupiteri (mindkettő megjelenhet). Jellemző rájuk, hogy valamelyik szélsőséghez tartoznak (minden korban igaz volt), ezáltal a másik oldalt gyűlölik, és nagyon egyoldalú tud lenni. (szemben áll a Merkúr ami segít több oldalról megvnézni a dolgokat, főleg ikrek-nyilas tengelyen erős ez). És borzalmasan elfogult tud lenni. Ezt nálunk is érezni. Én már korábban is mondogattam de más is asztrológiától függetlenül, hogy ott van bennünk az orosz mentalitás.

Egyébként az USA-n is érdemes elgondolkodni, a Jupiteri tartalmak onnan is ömlenek, csak más formában (és hát nagy hatalom az is). Ott olyan formában van jelen, hogy merj nagyot álmodni (ezek jöttek el hozzánk is), new age mozgalom, hippi (60-as években kezdődött ott). Mindent elérhetsz, amit csak akarsz, valósítsd meg önmagad, coaching. És terjeszkedik a kultúrájuk (ahogy a Jupiter is terjeszkedik), hogy a többi ország általa identitását veszti és majmolják Amerikát. A sok ezo maszlag is onnan jön pl, felhígult formában (Jupiter alsó szintje). Ikrekbe vannak besorolva egyébként, de az valahogy kevert. Ott ugye divat ez a formális udvariaskodás, mindenkivel beszélgetni kell, különben udvariatlan vagy, ha nem, tehát az Ikrek besorolás is helytálló.

Ahogy terjeszti az eszmét és akár másokra is ráerőltetik simán egy Nyilas jellemző. Ez az oroszokban is megvan (kommunizmus, mindenkire ráerőltették egyoldalúan). Usa is ezt teszi ezekkel a hülye gender mozgalmakkal, tehát konkrétan rád van erőltetve hogy ezeket el kell fogadnod, különben hülye vagy. A különbség az hogy ha ellenállsz ennek, nem zárnak be és nem ölnek meg, míg az oroszok ezt tették (cárok idejében is ez volt jellemző).


És neked mi a véleményed? Te miért gondolod Nyilasnak?

máj. 28. 18:21
 25/33 A kérdező kommentje:
Vízöntő alá lehetne sorolni a távolságtartó, kollektivista országokat, ilyen pl. Japán (a technológia témájában is nagyon beleillik), vagy Skandinávia. Ezek a népek szabálykövetők, visszafogottak és közösségiek (kollektivisták), mindenféle szélsőségektől mentesek.
máj. 28. 18:38
 26/33 A kérdező kommentje:
Úgy látszik megint elbsztam egy órát kommenteléssel pedig százszor megfogadtam hogy nem teszem mert senki se olvassa el
máj. 30. 08:55
 27/33 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem olvastam végig.
máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
gondoltam, miért is tennéd? manapság csak a felületes, felszínes semmit mondó rövid információkra van igény, amik aztán semmit se mondanak, sőt a fele hazugság, másik felének nincs értelme, de hát ez megy mostanság.
máj. 30. 12:28
 29/33 D-Mano ***** válasza:

Kérdező,


hát, sokmindenben nem értek veled egyet, de bámulatosan jó gondolataid vannak az asztrológiával kapcsolatosan.


Úgy érzem (de simán lehet, hogy tévedek), hogy nem nagyon van kivel megbeszélned ezeket a gondolataidat. És most itt Gyakorin árasztottál el minket az erősen kitörni szándékozó gondolataiddal.


De sajnos a Gyakori Ezotéria rovata egy nagyon sz.r hely. Alig egy maréknyian vagyunk itt, akik értenek is valamit hozzá. Az itt jelenlévők többsége szkeptikuskodó troll vagy hozzá-nem-értő válaszra váró kérdező. Asztrológia rovatban meg még kevesebben vagyunk hozzáértők.


És pl. én is abbahagytam az asztrológiai tanulmányaimat egy ideje, szóval messze vagyok még az asztrológusi szinttől.

Mondjuk, az igaz, hogy az elméleti asztrológiában tett kalandozásaim során olyan területekre tévedtem, amihez egy okleveles asztrológus szinte hozzá sem tudna szagolni, de pl. egy képletet meg még messze nem tudnék elemezni. (Pl. ilyen terület, hogyha lennének Merkúr-lakók, nagyjából lenne elképzelésem arról , hogy az ő születési képletükben mit jelölne a Föld bolygó).


Na én is elkalandoztam. Az lett volna a lényeg, hogy nemcsak sok, de egészen sokrétű információt zúdítottál ránk. Nem egyszerre, de összességében órákig írtam ezt a választ. Ha tisztességgel és alaposan akartam volna válaszolni minden egyes állításodra, akkor az egy könyvet is kitenne, így csak mazsolázgattam az állításaid közül és azokra válaszoltam.


Egyrészt szerintem a szextil-kapcsolat harmónikus jellege nem véletlen. Elemi hovatartozásra való tekintet nélkül 2 szextil kapcsolatban lévő jegy sok (nem ugyanolyan, de) hasonló vonással rendelkezik. Pl. a Nyilas és a Vízöntő. Nem alaptalán tehát a hasonlóságokat felfedezni bennük vagy kellő gyakorlat nélkül összetéveszteni egymáséval egy-egy tulajdonságukat.


Az oppozíció meg ugyanannak az éremnek a 2 oldala. Így a Nyilas-Ikrek hasonlóság is megalapozott.


Igen, az új uralkodóbolygók a humbug kategória (szerintem). A 7-bolygó-rendszeren túl minden égitestnek értelmezésbeli kiegészítő szerepe van. Pl. az Uránusz tulajdonságrendszere nagyrészt egybe esik a Vízöntő tulajdonságrendszerével, ahogy a Neptunusz a Halakéval és a Plútó a Skorpióéval. (És ennek nem néztem utána, de: valószínűleg a Chiron kb. a Szűz, a Persephoné/Transzplútó pedig kb. a Mérleg tulajdonságait hozza.) De attól nem lesznek uralkodó bolygók.


Minden csillagjegy tulajdonságrendszere levezethető az uralkodóbolygójának tulajdonságrendszeréből. A bolygók "energiáinak" van egy megszokott/tipikus és egy speciális/atipikus áramlása, kifejtem:


-A Mars energiái tipikus áramlás alapján kifelé hatnak, a külvilág ellen való küzdelemről, a külvilág alakításáról szólnak. Így alapesetben a Mars alapvetően Kos jellegű energiaként működik, speciális áramlása idézi elő a Skorpió tulajdonságokat: a harc, az átalakítási, uralmi szándék és tevékenység itt nem kifelé, hanem befelé irányul: harc önmagunkkal, ön-átalakítás, ön-uralom stb.

-A Vénusz energiaáramlása tipikusan a Bika jelleget idézi meg, atipikusan a Mérleget, a Merkúr energia tipikusan Ikrek, atipikusan Szűz jelleg, a Holdnak csak a Rák a megjelenési formája, a Napnak csak az Oroszlán a megjelenési formája, a Jupiter tipikusan áramolva Nyilas, atipikusan áramolva Halak tulajdonságrendszer és a Szaturnusz tipikusan Bak, atipikusan Vízöntő.


Ugye a Szaturnusz energiája tipikusan Bak módjára áramlik, ami egy passzív (-) jegy: tehát az energiaáramlás befelé hat, azaz inkább az egyénre, mint kifelé az egyénből a külvilágra.


Pl. a Bak típusú Szaturnusz energia (ugye a Szaturnusz az elhatárolódás bolygója is) inkább az önállóságot erősíti vagy pl. az önfegyelmet, amiből simán következik a szabály/törvénytisztelet.

Ezzel szemben a Szaturnusz elhatárolódó, megszilárdító energiája atipikusan, azaz Vízöntősen kifelé áramolva inkább az egyediség és a függetlenség elkülönülését jelenti. A Vízöntő simán lesz közösségi létező vagy csapatjátékos, amíg a közösséget nem szerves egységként, hanem KÜLÖNÁLLÓ egyének, egymással kapcsolatban álló csoportjának értelmezi.

A Bak Szaturnuszból is levezethető, de az öntörvényűség (létező szabályrendszertől való elhatárolódás) inkább Vízöntő jelleg stb......


Forradalmak, ideológiák:

na, ez pont egy olyan dolog, amiben a Vízöntő és a Nyilas nagyon hasonlít. Nehezen megfogható a különbség, mert a Nyilas a szellemiséget képviseli, a Nyilas a szellemi vezető, míg a Vízöntő az ideológiákat/ eszméket képviseli (ugye az eszme/idea egy rögzült szellemi képzet: a valóságról alkotott, de a valóság szerves egészétől elkülönült, megmerevedett szellemi kép. Elkülönült+megmerevedett= Szaturnusz.) A Vízöntő nem akar vezetni, nem akar szellemi vezető lenni, mint a tüzes Nyilas, csak határozottan képviselni az ideáit- ami egyes esetekben szándéktalanul is ideológiai vezérré teszi viszont.

Azt még nem sikerült levezetnem a Szaturnuszból, hogy a Vízöntő forradalmisága hogyan következik, de a Nyilas és a Vízöntő közt ebben a szellemi vezető tekintetben az a fő különbség, hogy a Nyilas simán jól érzi magát, ha évezredes hagyományok alapján lehet szellemi vezető, míg a Vízöntő, ha szellemi vezető pozícióba kerül, akkor mindenképpen ki akarja forgatni a dolgokat a régi rendből.

Még egyszer: a Vízöntő teljesen jól elvan a saját egyedi világnézetével anélkül, hogy azt másokra erőltetné, a Nyilas meg akkor is közölni akarja az általa képviselt szellemiséget, ha abban semmi egyedi vagy új sincs.


Az lehet, hogy a tűz hangulatalapú és az egyenesség eleme, de az életerő árasztásáé is. A Kos esetében van az, hogy egyszerre hajlamos sok eneregia egyszerre kicsapni, robbanni, ez ritkán a sok mosoly jelölője. De egy Oroszlános, Nyilasos tűzenergia-áramlás már sokkal egyenletesebb. Ha nem is kedvel téged, egy Oroszlán vagy Nyilas simán képes lehet rád mosolyogni. Nem manipulációból vagy megtévesztésből, mint egy levegő jegy, hanem egyszerűen azért mert alaptermészete az energia árasztása. (Éppezért viszont, ha nemcsak nem kedvel, hanem egyenesen haragszik rád, azt az energiát is intenzívebben fogja áramoltatni egy tűzjegy.)


Az USA egyértelműen Nyilas. (Ezt nem magamtól tudom, hanem egy tanítótól, akire felnézek. Viszont magamtól is Nyilasnak tippelném.)


Skandináviában én is látom a Vízöntős potenciált, azt is értem, hogy Japánt miért gondolod Vízöntősnek, de én inkább Oroszlán népnek gondolom őket.


Én ugye nem jelentettem ki egyértelműen, hogy az oroszokat Nyilasnak tartanám, csak annyit írtam, hogy ez az egyik tippem. 2 alapja van a tippemnek:

1) az oroszok nagy része elszlávosodott szkíta, a szkíták meg Nyilasok. De ugye sok szkíta utódnép lett teljesen más jellegű, miután másik néppé váltak és a szkíta identitása szerte-foszlott, szóval ez önmagában bőven nem perdöntő.

2) az oroszok kb. a 17. századtól felvették a "majd mi megmondjuk, hogy mi legyen" szerepet először Európában majd az egész Földön is. Ugye USA vs. Oroszország = ki legyen a Föld ideológiai/kultúrális vezetője. Még régebben pedig az ortodox kereszténység központja is Oroszországba került. Ugye a vallás, mint szellemi iránymutatás is Nyilas jellegű valami.

máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Hát igen.Én ilyen felületes semmit mondó ember vagyok mer ilyeket fogyasztók csak.

Semmire sincs időm.

Még nagyon sokat kell tanulnom hogy olyan emelkedett és jobb ember lehessek mint te,kérdező.

Remélem egyszer felérek a színtedre...

máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!