Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az almok jelentenek valamit?...

Az almok jelentenek valamit? (lent)

Figyelt kérdés
Sokszor van olyan hogy almodok valamit es masnap, utana rajovok hogy ez valakivel megtortent miutan megalmodtam...es olyan is nagyon sokszor fordul elo, hogy ha olyan tarsasagba vagyok akiket szeretek es eleg jol ismerem oket, akkor vmi suttogast hallok...de nem azt ami korulottem van. Ez valami betegseg vagy hasonlo?? Raadasul nagyon hamar felejtek. van amikor arra sem emlekszek hogy mit ettem aznap reggel...ez tenyleg lehet valami komoly? a barataim mondtak olyansmit hogy olvasok masok gondolataiban, meg hogy latom a jovot, de en nem tudom h mit higgyek... 13/L
2010. júl. 9. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz topic.

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes

"a barataim mondtak olyansmit hogy olvasok masok gondolataiban, meg hogy latom a jovot, de en nem tudom h mit higgyek" Túlbonyolítod, mindesetre a barátaid tévednek...

2010. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem beszél hülyeséget a lány,én is pontosan ugyanilyen vagyok,na persze én nem suttogásokat meg ilyesmiket hallok.Ösztönből jön,van amikor álom formájában van úgy,hogy nem ismerem a célszemélyt,de ránézek és tudom mi lesz a következménye annak a kapcsolatnak,amibe a csaj belevágna azzal a sráccal.Na persze aligha hisznek nekem,de már dolgoztam a bebizonyításán.Eddig sikerrel jártam.Ez a képesség egyfajta Áldás vagy nemtudom mivel magyarázni,örülj neki,hogy ilyennel rendelkezel.CSerélhetünk MSN címet is és ott bővebben megbeszélhetjük.

Norbi11@vipmail.hu

16/F

2010. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is vannak ilyen húzásaim, amikor megérzek valamit és be is jön, pl egyszer jött az a tipikus mondat: Kérem húzzon egy tételt, és foglaljon helyet! és én néztem az ugyanolyan borítékokat, de kiszúrtam egyet ami valahogy felhívta magára a figyelmemet. Végül kihúztam azt a tételt, amit a legjobban tudtam. Nálunk nagyon ritkán járnak ellenőrök, tehát nem mindig van nálam jegy, de egy reggel csak ránéztem a táskámra, és mintha hiányzott volna belőle valami. Kerestem egy jegyet, aztán a buszon jött az ellenőr. Vannak rossz érzéseim néha az emberekről. De ennyi. Nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, mert nem tudom megmagyarázni, és mert valószínűleg mindenkinek vannak ilyen kisebb megérzései. Szerintem te se csináld, mert idegileg összezúz.
2010. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, mivel a tudományok rovatban van, én szeretném ezt a dolgot tudományosan megközelíteni, de kérlek benneteket, ne kövezzetek meg érte. :) Mindenkinek meg van a maga véleménye ugyebár... Na szóval:

Az, hogy megérzel dolgokat, annyit tesz, hogy tudat alatt az agyad kiszámolja a lehetséges változókat, és ha az ami ezután történik, a változók között volt, az agyad számított rá, ezért van mondjuk deja vu érzésed, ezért érzed, hogy tudtad hogy ez fog történni.

Álmodban is törénhet ugyanilyen fejszámolás furcsa képek alakjában.

A suttogás meg az élénk fantáziádnak tudható be. Ez nem jelenti azt, hogy beteg lennél, vagy hasonló. Nincs ezzel végülis semmi baj, csak én materialista vagyok és nem hiszek semmiben. No de ugye ez csak az én véleményem, nem kell rá adni. :)

2010. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

„Mindenki álmodik” — írja a The World Book Encyclopedia (1984, 5. köt., 279. o.). „ A legtöbb felnőtt a nyolcórás alvása során mintegy 100 percen át álmodik.” Az álom tehát szervezetünk normális tevékenysége.

A Harvard Egyetem Orvostudományi Karának munkatársa, dr. Allan Hobson kijelentette: „Ezek félreérthető ingerek, amelyeket a kezelést végző személy a maga módján sokféleképpen értelmezhet. Az álmok jelentőségét azonban az álmodó szemléletmódja, s nem az álom tartalma határozza meg.” A The New York Times tudományos rovatában megjelent közlemény a továbbiakban ezt írja: „ Azokban az iskolákban, ahol az álmoknak nagy jelentőséget tulajdonítanak, többféle módszert alkalmaznak az álmok lélektani értelmének megfejtéséhez, és mindezek más-más elméleti felfogást tükröznek vissza. Egy freudista más módon értelmezi az álmokat, mint Jung irányzatának a képviselői, és ismét másként az alaklélektan szakembere . . . Az idegrendszerrel foglalkozó tudósok viszont már azt a nézetet is hevesen támadják, hogy egyáltalán van lélektani értelmük az álmoknak”

Az ébrenlét óráiban öt érzékszervünk állandóan információkat és képeket közvetít az agynak, de az alvás során nem ez a helyzet. Az agy önmagában is alkot képeket, mindenféle külső, az érzékszervektől jövő adatbevitel nélkül. Ezért, amit az álmainkban látunk, és a tettek, amelyeket ezek folyamán tapasztalunk, időnként hasonlóak a hallucinációhoz. Lehetővé teszik, hogy olyan dolgokat tegyünk, amelyek áthágják a természeti törvényeket: például repüljünk, mint Peter Pan, vagy lezuhanjunk egy szikláról sérülés nélkül. Az idő is eltorzulhat, úgyhogy a múlt olyannak tűnhet, mintha jelen lenne. Vagy ha megpróbálunk elfutni, úgy tűnik, nem tudjuk irányítani a mozgásunkat — a lábunk nem akar engedelmeskedni. Azok az erőteljes hatások és élmények, amelyek az ébrenlét óráiban érnek bennünket, természetesen befolyásolják az álmainkatAzok a mindennapos dolgok is felszínre jöhetnek az álmainkban, amelyek elalváskor vannak az elménkben.Néha, amikor megpróbálunk megoldani egy problémát, akkor jut eszünkbe a megoldás, amikor alszunk. Ez talán azt tükrözi, hogy nem csak álomból áll az alvás. Egy része gondolkodás.

Az álmokról és az agyunkról szóló egyik könyv megjegyzi: „ Alvás közben nem az álmodás a legáltalánosabb elmebeli tevékenység, hanem a gondolkodás. Az alvás közbeni gondolkodás nem furcsa, és nem velejárója az érzékcsalódás. Általában mindennapos dolgokkal, gyakran a tegnap vagy a holnap életszerű eseményeivel foglalkozik, és rendszerint hétköznapi, alkotásképtelen és ismétlődő.”

Néhányan úgy érzik, hogy álmuk témái különleges üzenetet hordoznak számukra. Annak érdekében, hogy megfejtsék az álmokat, jegyzetfüzetet tartanak az ágyuk mellett, hogy lejegyezhessék őket, amikor felébrednek. Az olyan könyvek hasznát tekintve, amelyek megpróbálják megadni az álombeli szimbólumok jelentését, Ann Faraday The Dream Game című könyve ezt mondja: „ Az olyan álmoskönyvek, amelyekben utánanézhetsz az álmok témái és szimbólumai jelentésének, egytől egyig hasznavehetetlenek, akár hagyományosak, akár néhány modern, pszichológiai elméleten alapulnak.”

Mivel úgy tűnik, hogy az álmok főként az agyban keletkeznek, nem ésszerű azt gondolni, hogy különleges üzenetük van számunkra. Úgy kell tekintenünk ezeket, mint az agy egyik normális funkcióját, amely segít egészségesen tartani azt.

2010. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!