Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy kb 20 éve...

Miért van az, hogy kb 20 éve szinte SOHA nem emlékszem az álmaimra?

Figyelt kérdés
Nem annyira álomfejtés, de talán tudjátok a választ.
2010. jún. 2. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Talán mert nem is álmodsz, így nincs is mire emlékezni.
2010. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Konkrétan álomra, mint képekre, hangokra nem, vagy az álom utáni érzésre se? Tudod, amikor tisztában vagy vele, hogy álmodtál, de csak az érzés van meg, nem tudod felidézni.
2010. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Talán mert nem is álmodsz, így nincs is mire emlékezni."


ekkora egy baromságot.


mindenki mindig álmodik, csak sok esetben egyáltalán nem emlékszik rá.

nekem is, jó ha havi egyszer emlékszek az álmomra.

2010. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én alig álmodok, és nekem az érzés sincs olyankor, szal ne akard bemagyarázni a hülyeségedet.

2010. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12:22-esnek igaza van!

Az ember mindig álmodik de van mikor nem tudja felidézni

2010. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 11:01

Szinte mindig emléxem, hogy álmodtam, de hogy mit arra nem, pedig nagyon szeretnék.

Úgy évente 1* van talán, hogy max egy pár óráig megvan (igaz az is ködös), de később csak arra emlékszem, hogy emlékeztem rá! :)Esetleg, hogy mennyire volt kellemes, vagy épp kellemetlen.

2010. jún. 2. 13:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Fontos lehet tudni, hogy igen valószínűleg mélyen alszom, és nem másodpercekig, hanem percekig is tudom nagyjából mit álmodtam, ha felébresztenek (ha magamtól ébredek, vagy céltudatosan időre -nagyon jó a belső órám- akkor max 5-10 másodpercig). Továbbá ezzel szemben eléggé stresszes életem van, nem jó körülményekkel teli, de depresszíósnak nem érzem magam kinőttem belőle úgy érzem 4-5 éve.
2010. jún. 2. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarod tudni miket álmodsz, akkor van erre egy módszer. Este elalvás előtt mondd el néhányszor, hogy: "Reggel mikor felkelek emlékezni fogok minden álmomra. Így legyen!". Persze akarnod kell és hinned benne hogy így lesz. Valakinek néhány nap gyakorlás kell, de ha eléggé akarod, akkor akár már másnap reggel emlékezni fogsz az álmaidra. Ezt egy könyvben olvastam, ami arról szól, hogy akár irányíthatod is az álmaidat. Nekem teljesen jól működik, bár az irányítást még nem próbáltam mert ahhoz több gyakorlás kell :)
2010. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán a stresszes életmód lehet az oka...valószínűleg zaklatottabb,zűrzavarosabb álmaid vannak,amiket eleve nehezebb megjegyezni.Azok az álmok általában jelentenek valamit,amikre kerek történetként emlékszünk.

Azt javaslom,legyen az ágyad mellett füzet és toll és mikor felkelsz,azonnal jegyezz le mindent,ami csak eszedbe jut álmodból.Ha reggel ezt visszaolvasod,talán több dolog is befog még ugrani az álmodból.

Másik lehetőség,hogy ébredés után többször is ismételgesd át magadban,azt amire álmodból emlékszel.

2010. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én tudom irányitani hogy álmodjak vagy ne.Amikor álmodni akarok olyankor nem alszok olyan mélyen.Gyakran azt is tudom irányitani hogy miről álmodjak.Ha pontosan nem is de ha kalandosat akarok vagy horrort azt tudom.De mindig nem jön össze.

:P

Trükk:hagyd a kezed hidegben alvás közben és horrort fogsz álmodni.

(nekem bevált)

2010. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!