Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mért nem emlékszem az álmaimra?

Mért nem emlékszem az álmaimra?

Figyelt kérdés
nem emlékszem egy álmomra sem, és ez nagyon zavaró. :s hogyan lehetne megoldani, hogy emlékezzek rájuk? :I
2011. okt. 12. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Csak azokra az álmokra emlékszünk, amiknek felébredünk a közepén. Az h te nem emlékszel valójában jó, ha álmodból kelsz fel, kevésbé pihentető az alvásod!!!
2011. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Veszel egy zacskó feketeürmöt (gyógynövényboltban max 200 Ft), leöntesz egy evőkanálnyit forrásban lévő vízzel, 10 perc után leszűröd, aztán megiszod (nem keserű vagy ilyesmi) és lefekszel aludni.


Én ilyenkor több álomra is emlékszem az éjszakából, és csak ilyenkor. Ha mindennap használod, lehet, hogy egy idő után nem hat, én max heti 1-2x szoktam. Ja és terhesen ne igyad:P

2011. okt. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az első megválaszolta a lényeget. Ha csak akkor ébredsz fel, amikor az álmod már véget ért, az agy már nem fog rá emlékezni. Néha ez nem is baj, nekem volt egy máig is emlékezetes rémálmom, de senkit nem fogok vele untatni, pedig elég rendkívüli volt. Még azok is meglepődtek rajta, akik a csoporttársaim voltak még az orvosi egyetemen.
2011. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ember REM és NREM szakaszokban álmodik (utóbbiakba nagyon ritkán) és nem feltétlenül szükséges REM szakaszban felébredni ahhoz, hogy emlékezz az álmaidra. Persze sokat segít (olyankor majdnem biztos, hogy emlékszel az álmaidra) az sem valószínű, hogy fáradtabb leszel attól, hogy REM szakaszban ébredsz fel. Az is segít ha ébredéskor nem pattansz ki az ágyból, hanem csukott szemmel mozdulatlan maradsz és megpróbálsz visszaemlékezni, hogy mit álmodtál. Amire sikerül visszaemlékezned azt írd le. A REM szakaszok amúgy szabályos időközönként jelentkeznek, szóval ha utána nézel biztos ki tudod számítani neked kb mikor vannak.
2011. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!