Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Régen történt, de kíváncsi...

Régen történt, de kíváncsi vagyok arra, hogy mással is történt-e ilyesmi? És mit jelenthet az, ami most történik velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsi voltam. A szomszédban egy kedves néni lakott, akit nagyon szerettem, és minden egyes nap átmentem hozzá sütizni, beszélni, játszani. Mivel a lánya és annak a férje autóbalesetben haltak meg, és ő is jelen volt (szörnyű élményben volt része ekkor, de azt hagyjuk...) ezt sosem tudta feldolgozni. A férje is mellette halt meg az ágyon, ezt se tudta feldolgozni. Tehát lelkileg már nagyon gyenge volt, unokája sem volt, engem viszont annak tekintett. Sosem hívtam Giza néninek, mindig Giza mamának. :)


7 éves koromban viszont egy nap azt a hírt kaptam, hogy meghalt. Nem is értettem, hogy ez mit jelent, csak azt tudtam, hogy többé nem mehetek át hozzá.


Aznap este vele álmodtam. Álmomban nála voltunk, és órákig beszélgettünk. Az álmot is több órának éreztem. Elmagyarázta, mi történt, mit jelent a halál. Mondta, hogy fájt neki, hogy búcsúzás nélkül kellet itthagynia, de kapott egy lehetőséget(tehát az álmot). Elmondta, hogy az unokájának tekint, és nagyon szeret. Egyszer csak így szólt (pontosan emlékszem): "Mennem kell. Egyszer téged is szólítani fognak, de remélem, boldog életet fogsz élni. Várni foglak, Hajasbaba." És mosolygott, majd felébredtem. Anett a nevem, de mindig Hajasbabának hívott.


Furcsa, hogy sosem meséltem az álomról, hiszen azt hittem, hogy ez teljesen magától értetődő. Ha az életben nem tudott elbúcsúzni, akkor megjelnik az álmunkban. Azt hittem, mindennapos eset. Mostanában gondolkozom ezen egyfolytában, mert hallani szoktam ahogy valaki szólogat: "Hajasbaba... Emlékszel rám?"

Nagyon ijesztő. Lehet, hogy erről beszélt az álmomban? Hogy egyszer szólítani fognak? Csak abban reménykedek, hogy az ő szóítása nem jelenthet rosszat, hiszen szeret.


Mit gondoltok? Veletek történt hasonló? Mit tanácsoltok?


15L


2010. máj. 9. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Amit álmodsz, az szimplán csak a te agyszüleményed.

Szeretted volna ha elbúcsúzik, de nem tette meg életben, így megálmodtad magadnak álmodban. Ennyi.


És az, hogy téged most valaki szólítgat, az is csak a te agyszüleményed. Mivel anno komolyan vetted ezt az álmodat amit senkinek nem is mondtál el, viszont nem felejtettde el, még mindig emlékszel rá, erre a tudatalattid kitalált neked egy ilyet, hogy képzeld azt, hogy valaki szólítgat.


Lehet hogy a mai napig nem tudtad feldolgozni a halálát.

Én pszihológust tanácsolok, de aztán te tudod hogy kipróbálod e.

2010. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra, hogy csak az én agyszüleményem, de van valami, ami miatt elvetettem a lehetőséget. Egészen addig, fogalmam sem volt, mi az a halál. Ő mondta el, hogy például öregségben, betegségben az emberek meghalnak. Eltemetik őket, többé nem beszélnek, nem mozdulnak... Addig nem találkoztam a halállal, mert nem történt ilyen a csládban, tehát teljesen új volt.


Azért köszi a választ, megnyugtatott egy kicsit. :)

2010. máj. 9. 21:10
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az a helyzet,hogy az élet az szimplán csak a mi agyszüleményünk.Ha úgy is érzed,el ne hidd,csak az agyad hiteti el veled,hogy élsz.Ajánlom a pszichológust,aki szintén ugyanebben a betegségben szenved,ő is azt hiszi,hogy él,de legalább szegítszéget nyújthat hirtelen krízisz eszetén.. XD

komolyrafordítva,semmi sincs kizárva,nem tudjuk mi és hogy működik odaátt,nem kell egyből a pszichológushoz menni,ő is csak annyit tud a halálról,mint mi..

2010. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondtam én olyat, hogy pszichológushoz akarok menni? :)
2010. máj. 9. 21:37
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Mondtam én azt,hogy te mondtad hogy pszichológushoz akarsz menni?Az első tanácsolta,azért mondtam,hogy hülyeség..Foglalkozzanak csak a skizókkal,meg az igazán betegekkel!Tudod sokmindenkivel történnek ilyen dolgok,nem lehet,hogy mind beteg..
2010. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Az álmodról annyit, hogy igen is higyj benne!!!! Nekem Édesapám hirtelen halt meg szívrohamban 2 éve. Mellette voltam :( Egy hajnalon. Ő sem tudott elbúcsúzni tőlem. Következő éjszakán nekem is volt egy álmom. Mi álltunk a lépcsőházban (egy páran a közeli családból, de nem részletezem, hosszú lenne.. :) ) és Édesapám mindenkitől elbúcsúzott. És ami tényleg elég érdekes. Édesanyámtól úgy búcsúzott el, hogy a karjában tartotta (mint amikor az ifjú férj átviszi az asszonykát a küszöbön) és úgy csókolta meg. Másnap elmeséltem anyukámnak az álmom, és hogy én is mennyire intenzíven éreztem amikor átkaroltam... És anyukám azt felelte, hogy amikor összeházasodtak, az első táncukat a násznép előtt így "táncolták"... De én erről nem tudtam. Szóval én igen is hiszek benne!!!! Tök mindegy ki mit mond!!!


21/L

2010. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

22:20-as vagyok. Elfelejtettem..... A szólongatáshoz nem tudok túl sokat írni,talán beszélhetnél valakivel, aki ilyesmivel foglalkozik....


Minden jót! :)

2010. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom, hívd álmodban és kérdezd meg, mit szeretne mondani.

valami fontos lehet.

azt úgy csináld, hogy elalvás előtt gondolj rá

2010. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ugye nem te kívántad h bárcsak ott lenne veled?
2010. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a legtöbb amit tehetsz, hogy nem veszed komolyan az álmot, nézd úgy hogy azt csak te találtad ki.

Ami elég valószínű is.


Ha meg hangokat hallasz, vagy szellemet látsz, azt mondod , ilyen nincs, ez csak egy agyhiba lehet :)


Ha nem félsz a szellemektől és nem hiszel bennük, akkor el is tűnnek örökre.


Persze attól még gondolhatsz a nénire, mint egy szép emlék, de lényeg hogy ne félj.

2010. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!