Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért érzem ezt álmomban?

Miért érzem ezt álmomban?

Figyelt kérdés

Álmomban sokszor olyan érzésem van, mintha ez az álom már valaminek a folytatása lenne, tehát egy előző álomnak. (ugyanaz a hely, emberek)

Ez csak egy sima érzés, amikor felkelek és ébren vagyok akkor már nem érzem így, csak akkor ott álmomban, tehát nem deja vu vagy ilyesmi.


Volt pl amikor álmomban egy viskóban voltunk, mèg soha nem álmodtam arról a helyről azelőtt és még csak hasonlóban sem jártam a való èletben, teljesen képzeletbeli volt, a tudatalattim szülemènye.

Elkezdődött egy törtènet, de èn álmomban, tudtam, hogy hol vagyunk, mintha már ezerszer jártam volna ott, ismertem az embereket, akiket eddig sose láttam, mert csak akkor abba az álmomba voltak benne.

Felidèztünk règi törtèneteket, mintha ezek már valóban meg törtèntek volna ès álmomban rendesen emlèkek jutnak eszembe (szag, bútorok, pillanatképek), aztán felébredek és nem értem, hogy miért éreztem úgy magam álmomban egy idegen helyen, mintha az a legtermészetesebb dolog lett volna akkor és ott.

Rendesen történetek közepébe csöppenek bele, ami hiába új, ott az álmomban úgy tűnik, mintha már a fél életemet ott töltöttem volna.

Ezt nem is tudom szavakba megfogalmazni, annyira érdekes érzés.

De vannak visszatérő helyek és emberek is az álmaimban, amik nem valósak, reggel sokszor már nem is emlékszem, hogy miről álmodtam. De pár hét múlva amikor álmodok bevillan ugyanaz, ilyenkor tudom, hogy ez egy álombeli hely,

ami nekem előjön az álmomban.

Napközben meg nem emlékszem rá, hogy mik azok, csak akkor amikor álmodok, akkor esik le, hogy én itt már voltam.

Veletek szokott lenni hasonló?


2016. jún. 30. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
ó te jó ég velem is folyton ez van :O szerintem ez sokakkal előfordul
2016. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szokott ilyen lenni.Csak sajnos nem találok rá magyarázatot.
2016. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gaery ***** válasza:

Szia!

Nekem egyből az ugrott be a példáidat elolvasva, hogy lehet egy előző életből jönnek vissza képek álom formában. Ez általában nem véletlen, célja van annak hogy a tudatalattid ezeket az emlékeket előhozza, és mivel alvó állapotban van legközelebb a tudatos és tudatalatti éned, álom formájában jönnek vissza a képek. Ha hiszel az előző életekben, esetleg lélekvándorlásban, vagy akár csak olvastál róla néhány napja és/vagy elgondolkoztál rajta hogy neked eddig milyen életeid lehetnek, lehet hogy a tudatalattid csak szeretné megmutatni neked milyen volt ha már amúgy is érdekelt :)


Ha viszont az ilyesmiket ki tudod zárni, akkor megeshet hogy a tudatalattid azért hozza ezeket a felszínre mert szükséged van/lesz rá hogy tudj ezekről. Nem kell megrémülni, nem feltétlenül egy figyelmeztetés, nem vagy veszélyben, valószínűleg semmi ilyen nincs a háttérben.

Ha ismét ilyen érzésed támad egy álomban és tudatos tudsz maradni, próbálj meg nem az eseményekre egy az egyben koncentrálni, hanem arra hogy egy-egy kép milyen érzést vált ki belőled, próbáld meg az érzést az emlékképpel összekapcsolni hogy ébredés után fel tudd idézni. Miután már ébren vagy, ha emlékszel még az álom részleteire, próbáld meg végiggondolni hogy egy adott érzés hatással van-e most rád vagy a környezetedre jelenleg, és mi váltja ezt ki. Ha nincs akkor pedig gondold át a jövőben mi válthatja ki ezt az érzést. Ha az érzés negatív, akkor próbálj meg a jelenben dolgozni rajta hogy elkerüld vagy megszüntesd.

2016. júl. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!