Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ha az álmomban tudom hogy...

Ha az álmomban tudom hogy képes vagyok és meg is ölök egy illetőt az azt jelentheti hogy a valóságban is meg tudnám tenni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 12. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni. Az álom még nem jelent semmit.
2015. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Missi_Key ***** válasza:

pszichológiai utóhatás nélkül? ..nem.

már azzal hogy feltetted ezt a kérdés látszik hogy zavarna ha igaz lenne.

2015. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Őszintén?

Lehet hogy nem... mármint csak úgy nem mennék oda lepuffantani de ha lenne egy olyan helyzet amit megálmodtam akkor lehet hogy igen.

2015. dec. 12. 22:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Viszont azthiszem igazad van.
2015. dec. 12. 22:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem olyan nehéz valakit megölni vagy kihasználni. A gondolattal pedig még könnyebb eljátszani, mert a következményeit te alakítod.

Ha valakit megölsz, akkor azért teszed, mert bántott téged vagy egy szerettedet és úgy gondolod, hogy nem kellett volna (és a jövőben sem). Tehát azért teszed, mert meg akarod akadályozni valamiben, amiből előnyöd lehet. (illetve nem derül ki/valósul meg valami az ő halálával, amiből hátrányod volna). Viszont van aki csak szimplán élvezi vagy valamilyen beteg téveszmét követ. Van akinek játék.

Én például el tudok magamról képzelni bármit (de ez még nem jelent semmit. Nem vagyok gyenge ember, hogy ne én irányítsam az életem). Szerintem sokunk rosszul van a vér látványtól. Sokunk elborzad a belsőszervektől vagy mások szenvedésétől. Én is. De sokunk például legalább egy állatot lazán feldolgoz. Az ember sem sokkal másabb biológiailag. Akár azt is érezheti a gyilkos, hogy hatalma van a másik felett, vagy valamit meg akar mutatni. Esetleg megkóstolni az embert. Máshogy gondolkodunk az életről és a halálól. Szóval szerintem a legtöbb gyilkos oka vagy a fájdalom levezetése, vagy a félelem, vagy az élvezet.

Mind szeretjük a fájdalmunkat levezetni és igazságot szolgáltatni vagy megmutatni a másik embernek, hogy nem uralkodhat rajtunk. Egyikünk sem szeret félni. És mind szeretjük az élvezetet, ami bármilyen perverzé és beteggé is fajulhat.

Viszont mi attól vagyunk különbek, hogy egyrészt tudunk magunkon uralkodni, másrészt látjuk, hogy a másik ember nem csak egy tárgy. Bár kíváncsi volnék, hogy ha nem derülne ki és nem is büntetnék, te mit tennél meg, amit most nem?

2015. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Missi_Key ***** válasza:

álmodsz valamit, megrémít, leírod...egy gyilkos nem írja le...ez bizonyíték.

ha meglenne benned az a valami, ami egy gyilkost hidegvérűvé tesz, nem itt sopánkodnál róla, hanem hulllát kaparnál el a kert végében.

2015. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De jó, hogy írtad. Teljesen kiment az ásó a fejemből. Köszi!
2015. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valójában semmi büntetendőt.
2015. dec. 12. 23:08
 9/12 A kérdező kommentje:
Az elző üzenetem erre a kérdésre írtam. "Bár kíváncsi volnék, hogy ha nem derülne ki és nem is büntetnék, te mit tennél meg, amit most nem?"
2015. dec. 12. 23:09
 10/12 anonim ***** válasza:

De ha muszáj volna valami rosszat tenned, mi voln, amit megtennél?

És miért nem tennél "rosszat"?

2015. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!