Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért okoznak szinte garantált...

Ozmium42 kérdése:

Miért okoznak szinte garantáltan rémálmot bizonyos dolgok?

Figyelt kérdés
Ha az ember jóllakottan fekszik le aludni, vagy alvás előtt hideg vizet ivott, vagy ha az alvás felületes, például rövid délutáni szunyókálás, vagy visszaalvás, akkor gyakran rosszat álmodik. Ez miért van?
2015. szept. 30. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezek közül egyik esetben sem tapasztaltam rémálmot...
2015. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Legoman ***** válasza:
100%

Én sem tapasztaltam még, hogy rémálmot okoznának ilyenek.

A rémálmok nem attól függnek, hogy mit eszünk, hanem az attól, hogyan gondolkodunk, miként éljük napjainkat, mint minden álom.

A rémálmok visszatükrözik azokat az érzéseket, amiket általában mások felé irányítasz (lenézed őket, haragban vagy velük és folyton veszekedsz velük, ellenséges vagy, tele vagy negatív gondolatokkal stb.). A negatívumokat is feldolgozza az agyad, és álom képében jelenik meg.

A pozitívumok pedig pont az ellentettjét fogják létrehozni. Olyankor álmodunk szépeket, ha pozitívan gondolkozunk, barátságosak vagyunk másokkal, hálásak vagyunk magunkért, és másért, elfogadunk mindenkit, és ahol csak lehet szeretettel viszonyolunk a másikhoz.

2015. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem tapasztaltam egyiket sem. Éhesen nem szeretek aludni, visszalvás után pedig van amikor sokkal jobbat alszom.


Szerintem a visszaalvásnál nem a visszaalvás az oka a rémálolmnak, hanem a felébredésnek az álomnak van közös oka. Persze nem biztos.

Ha az alvás felületes, akkor annak is lehet negatív oka, ami miatt az lett.

A jóllakásnál esetleg gyomorsav égethet vagy az emésztés bezavarhat.


Most direkt jeges vizet fogok inni, mert kiváncsi lettem:)

2015. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

"ha az ember"

ezt honnan veszed? ha ez a saját tapasztalatod, attól ne vetítsd ki másra. Ha nem, kíváncsi lennék forrásra. Az előző hozzászólókhoz hasonlóan én se tapasztaltam egyiknél sem, hogy rosszabbat álmodnék mint általában...

2015. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, úgy látszik ezt benéztem. Mástól is olvastam hasonló összefüggéseket, ezért gondoltam, hogy általános lehet. Ezek szerint nem.
2015. szept. 30. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Emberfüggő lehet.Nálad ezek okoznak rémálmot, másoknál meg más.Én pl későn vacsorázom, sajnos mindíg alvás előtt, mégsem mindíg van rémálmom.Nálam érdekes módon a rémálmok időfüggők.Hajnal 2-3 között vannak általában a legparásabb rémálmaim, ezt megfigyeltem.És szabadnapokon, mikor reggeli ébredés után még visszafekszem szunyókálni és elalszom, akkor is furcsa álmaim szoktak lenni!
2015. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem szép álmaim sem nagyon vannak. Lehet vércsoportfüggő is, de szerintem még az is nagy általánosítás volna.
2015. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van,aki attól álmodik rosszat, lehet mástól is, és valaki szimplán beteg.
2015. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.. Megfigyeltem már h ha zsíros kaját eszek lefekvés előtt Akk rosszat álmodom...
2015. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!