Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tekinthető bizonyos értelemben...

Tekinthető bizonyos értelemben időutazásnak, ha egy jövőben bekövetkező eseményt valaki viszonylag pontosan megálmodik jóval korábban?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amire nincs az álmodást követően közvetlenül hatással, tehát álmában találkozik a saját fiával, de fél évszázad múlva.


Leírja hol, hogyan és hogy nézett ki az álomban, majd később az unokái fedezik fel ezeket az írásokat, amelyek azonosságot mutatnak a jövőbeni valósággal.



2015. jún. 18. 00:46
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
50%
Nem. Sem a jövőbe, sem a múltba nem lehet utazni, mert sem a jövő, sem a múlt nem létezik. Olyan történhet meg, hogy egy álom tartalma megvalósul valamikor később. Rengetegen álmodnak sok mindent. Törvényszerű, hogy néha némelyik egybevág bekövetkező eseményekkel.
2015. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az azt jelenti, hogy megálmodja a jövőt.


Iőutazás az amikor élsz egy x korban, átmész y-ba, ott vagy benne, és képes vagy a dolgokat megtenni ami hatással van a jövőre. (ha a jövőben teszel valamit, az is hatással van az azt követő jövőre.)

2015. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De mi van, ha álmodban, tényleg a jövőben vagy és ott olyan dolgokat teszel, ami hatással van a jövőre?


Pl. álmodban a saját unokád tudatalattijában vagy és így beszélgetsz a saját gyerekeddel 60 éves korában.


(Nyugi nem vagyok "elszállva", csak játszok ezzel a gondolattal. Nem hiszek az ilyen dolgokban, de most jó volt eljátszani ezzel.)


Egy időutazó az utazás pillanatában, honnan tudhatná, hogy nem álmodja az egészet? Álmodtam ilyet és az álomban nem tudtam megmondani, pontosabban ott jöttem rá, hogy a jövőben vagyok, de nem jöttem rá, hogy ki is vagyok és kivel is beszélek (a helyet tudtam, hol vagyok, de sok minden megváltozott), csak reggel, miután felébredtem és összeraktam a hallottakat.


Érdekes álom volt, soha nem volt hasonló álmom, amire emlékeztem is.

2015. jún. 18. 02:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Ozmium42 -nél a pont!

Egyébként nézd meg a Rubinvörös című filmet, biztosan tetszene neked és választ is találnál a kérdésedre :P

2015. jún. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Csak annyira időutazás, mint amennyire egy múltbéli esemény újra álmodása az.
2015. jún. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ozmium 42 rosszul mondja.

A mult is s jövő is létezik folyamatosan.

Nem időutazásnak hanem "jövő"nől érkező információfelvételnek mondanám.

Ezt jövőmegálmodásnak mondják( akiknél használatos).

2015. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Egyrészt az álmok nem "teremtenek" új információt. Annak, hogy látszólag megálmodod a jövőt, több oka lehet:

- nem tudatosan következtetsz jövőbeli dolgokra az általad ismert dolgok alapján;

- véletlenül épp azt álmodod, ami később megtörténik;

- memóriahibák, tudatos torzítások (ami nem a "te hibád", mindenki ilyen).


Másrészt ha meg is álmodod a jövőd, az nem időutazás, mivel egyértelműen megkülönböztethető maga a jövő megélése és annak álmodása a jelenben.


#6: a múlt és a jövő akkor létezne folyamatosan, ha nem lenne valami, ami elválasztja és sorrenbe állítja az események megtörténtét. Ezt időnek hívjuk. A jövőből pedig nem lehet csak úgy "információt felvenni". Főleg nem álmodás közben. Ez ezo-maszlag, semmi értelme.

2015. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ibra1536 ***** válasza:
A #7. érthetően levezette a választ
2015. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek a 7-el!


De ha gondolatkísérletben eljátszunk a jövőbe történő időutazás lehetőségével, akkor.:


- Én úgy tudom, hogy elméletileg a jövőbe való "utazás" lehetséges, ha fénysebességhez közeli sebességgel tudna valaki mozogni (Iker paradoxon).


Azonban innen a múltba, ha jól gondolom nincs visszatérés.


- Szokták, még írni, hogy elvi síkon a múltbeli időutazás sem kizárt és ezt un. "féregjáratokon" keresztül képzelhetjük el.


Azonban ott az időparadoxon, azaz, hogy, ha a múltat megváltoztatja valaki, azzal saját maga jövőbeli létezését is megakadályozhatja.


Szoktak itt Stephen Hawking-ra hivatkozni, hogy ő feloldotta a fenti paradoxont, mondván, csak egy idővonal van, amit nem lehet megváltoztatni.

De ez nekem, már csak olyan pletyka, mivel nem értek a fizikához. Kb. úgy tudnám ezt elképzelni, hogy az időutazó, egy passzív "szemlélő", aki minden ráhatástól el van zárva, magyarul többletinformációhoz sem juthat.


Úgy tudom elképzelni, az időutazást is, mint egy mérést, ahol jel és zaj van jelen, de olyan nagy a zaj aránya, hogy a mai tudásunknál semmivel több információhoz nem juthat az utazó.


Így információ sem keletkezhet a semmiből...


Magyarul a jövőből, csak egy az időben egy re mérhetetlenebbül zajos adathalmazt látna az utazó, ami semmivel nem adna több információt számára, mint a jelenlegi meteorológiai előrejelzések, vagy az égitestek pályaadatokból előre számított mozgása...


Magyarul az álmomban innen tudhatom, hogy csak álmodom és nem a jövőben vagyok!

Én így képzelem el laikusként.


Kérdés, ha így van, mi értelme lenne az időutazásnak, ami elvben lehetséges?

2015. jún. 18. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!