Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van ennek az álomnak valami...

Van ennek az álomnak valami jelentése, vagy akármi?

Figyelt kérdés

Éjjel különös álmom volt. Zavaros és nem mindenre emlékszem, de megint (egyszer már megtörtént ez álmomban) visszamentem az időben nagyon régre, de a tudatom megvolt ugyan úgy, csak kicsit kellemetlen volt az egész szitu, hogy visszamentem kicsit sok évet. Aztán ahogy álmomban kimentem a konyhába nagyon valóságos volt, a konyhában elájultam, vagy nem tudom már mi volt... Át volt rendezve 2 bútor, a többi nagyjából stimmelt. Meg egy régi épületből is ugrott be kép, ahol régen éltem kiskoromban. Szóval a lényeg, hogy így időben visszamentem nagyjából. Aztán ott valaki (lehet én) tűzgolyókat dobált a rossz emberekre, mondva azt, hogy "el lesz hárítva minden probléma".

A legrosszabb és különösebb része viszont az az álomnak, hogy valószínűleg ezt is álmodtam csak, hogy én fekszek és ahogy egyre jobban gondoltam rá, így folyamatosan egyre jobban fájt a szívem. De ez nagyon valóságos volt, meg is ijedtem, mikor reggel felkeltem, hogy most ez álom volt, vagy mi... Aztán mikor visszaaludtam már csak egy macskát kergettem egy boltban. A szíves dologra van valami ötlet, meg úgy az egészre?


2013. nov. 12. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez elég zavaros leírás volt, de megpróbálok valamit kihozni:


Tehát visszamentél a konyhátokba, ami kissé át volt rendezve és egy épületbe ahol régen laktál. A múltbeli helyszínek alternatív módon jelentek meg, ez a biztonság iránti vágyat takarhatja esetleg.


A problémák elhárítása mágia, erőszak segítségével. Freud szerint az álmainkban a vágyaink öltenek testet.


Tehát a jelentés a következő: biztonságra vágysz mostanság, mert egy olyan probléma adódott az életedben, amit úgy érzel, földi eszközökkel talán el sem lehet hárítani. Ez a dolog ijedtséggel tölt el Téged.

A szíved szerintem igazából is fájt, de a külső ingerek beépülnek az ember álmaiba. Szerintem az lehetett, hogy a problémán, harcon, mágián felizgattad magad és talán féltél is egy pillanatra, majd a félelmed átirányult konkrétan a fájdalom létére, így magát erősítette kicsit a folyamat. Ne aggódj, nem hiszem, hogy szívbajos vagy.

A macska kergetése szintén a problémák hajkurászása lehet, mivel a macska a szanszkrit tantrikus álomszimbolikában a gondok, bajok jelképe.


Nincs valami gond amin mostanság rágódsz vagy őrlöd magad rajta?

2013. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez ésszerű magyarázat volt.

Igazából van itt egy pár dolog, de már mondhatni régóta. Majd megpróbálok figyelni az álmaimra, ha álmodok legközelebb.

A magyarázatot meg tényleg köszönöm. Nem számítottam ilyen jó elemzésre.

2013. nov. 12. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!