Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez az érdekes álmom?

Mit jelent ez az érdekes álmom?

Figyelt kérdés

November 5-én, reggel álmodtam.

Álmomban egy kórházban járkáltam, ahol először megszálltam (?), de utána eltévedtem. Ezután egy föld alatti, barlangjárathoz hasonló folyosón találtam magam, melybe valószínűleg a kórházból "jöttem át". Félhomály volt lent.

A fő-folyosóról olyan 40-50 méter után jobbra nyílt egy mellékfolyosó, ahol még sötétebb volt. Letértem oda. Ahogy sétáltam, megláttam a járat végén, középen egy kőszéket, melyben egy félelmetes külsejű lény ült. Valahogy így nézett ki (nem erősségem a rajzolás): [link]

Ezután a szóban forgó mellékfolyosó jobb oldalán észrevettem egy sziklaplacc-szerű, sima felületű, olyan 6-8 méter átmérőjű, kör alakú területet. Hirtelen ebből a "körből" nagy zajjal kiemelkedett egy félig nyitott, sziklahenger szerű építmény, amely belül üreges volt, és a a külső részét sok helyen moha, és zöld elszíneződés borította. Ahogy figyeltem, valami nagyszerű érzés azt sugallta, hogy ez egy ősi építmény, amely nagyon fontos valami miatt. Ezután elindultam visszafelé, a barlang lehetséges kijárata irányába. Ekkor több embert is láttam, amint a főjáratban gyalogol, de nem tér le jobbra. Amikor a mellékfolyosóról rátértem a főre, visszanéztem, és láttam, hogy továbbra is abban a kőszékben ül az említett, ijesztő lény. Ezután megint a kórház fényes folyosóján találtam magam, amint futok. Valamiért nagyon feszült, nyugtalan voltam, sietnem kellett valahová. Ahogyan futottam, elhaladtam egy lépcső mellett, ahonnan éppen jött fel az egyik, volt osztálytársam. Megálltam mellette, köszöntünk egymásnak. Ő valamiért nagyon haragudott rám. Ingerülten, emelt hangon mondott valamit. Talán, mintha az is "szerepelt" volna a kiabálásában, hogy "gonosz vagyok".

Ekkor kétségbeestem, és talán lefutottam jobbra a lépcsőn, de erre már nem emlékszem pontosan. Az is lehet, hogy a folyosón maradtam.

Ezután felébredtem.


2013. nov. 9. 15:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
Nagy a fantáziád ;) A rajz fura... De jó.
2013. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez egy zsiráf?

A viccet félre téve: Fogalmam nincs mit jelent, kicsit félelmetesen hangzik. Én is szoktam ilyeneket álmodni, mostanába sajnos egyre többször...

2013. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

17:18


Az álmok ilyenek. Nem találtam ki.

2013. nov. 9. 19:04
 4/18 A kérdező kommentje:

TheChampions


Ha jól megnézed, a fogai helyett ilyen agyarszerű kinövések vannak, és a fején is, csak azok nagyobbak, és nem fogak. A nyaka szelvényes.

2013. nov. 9. 19:08
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem a rajzról Csúszdékászné jut eszembe vagy ki x3
2013. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem reptillián-szerű volt, még ha nem is pont olyan. A feje olyan rovarszerű volt..., de hát nem csak ebből állt az álmom.
2013. nov. 9. 21:30
 7/18 anonim ***** válasza:

A kórház olyan hely ahol az embereket gyógyítják. Ha ezt szimbolikusan értelmezzük akkor a lélek gyógyításáról van szó. A föld alatti barlang a tudatalattid birodalma. A kör általános mandala szimbólum, az ember teljességét fejezi ki, az istenségek szimbóluma, a tökéletességé. A sziklák, a henger a föld alól, a túlvilági lény, mind az egész jelenet, ősi, személy feletti, archetipikus jelleget ad az álomnak. Olyan mint egy misztikus jelent, vagy egy beavatás. Lehet, hogy kellemetlen volt az álom de nem jelent rosszat.:)


Hány éves vagy?

2013. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hungaryan.


Köszönöm a hasznos és érdekes válaszod! :)

Tehát mondhatni, hogy a lelki gyógyulásom folyamatát, és a teljességemet, harmóniámat is jelentheti/jelezheti az álom? (Beteg vagyok sajnos.)

Amikor megláttam, hogy írtad a "beavatás"-t, valahogy azonnal éreztem, hogy valóban olyan hangulatú/mondanivalójú volt az álmom.

Ami még érdekes számomra, hogy következő nap (6-án, és szintén reggel) is részben hasonló álmom volt.

20 és fél éves vagyok.

2013. nov. 10. 12:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz pontosan elmagyarázni mit jelentenek ezek a szimbolumok. Ezek a kollektív tudattalanból származnak. Univerzálisak minden kultúrában. Tehát nem a te személyes tudatalanod terméke, számtalan mítoszban előfordulnak. Például az álom beli barátod aki haragudott rád a személyes tudattalnod terméke. Ami a pincébe történt univerzális. Mutatok példát rá:


[link]


[link]


A mandala a teljesség szimboluma, ez a személyiségünk magja. Gyakran szimbolizálják az istenséget a vallásokban.

Azért nehéz megmondani mi ez, mert részben nem is mi vagyunk és még is. Elvileg ez által vagyunk kapcsolatba az istennel vagy végtelennel. Olyan érzés ez mind a végtelen, vagyhogy minden egy és egy vagyok a világgal. Nevezik Ősvalónak, Selbst, Mélyén.


Kritikus élethelyzetbe is lehetnek ilyen álmok és rendszeresen visszatérhetnek hasonló szimbolmok.


[link]


[link]


Olyankor jelenik meg amikor a kászból kezd rend lenni. Amikor elfogadunk valamit, helyre áll a lelki békénk.


A mohos kő is erre az alapvető ősi jellegre akar utalni. A lény a tronon találd ki mi lehet!:)


Remélem nem vagy nagyon beteg és meggyógyulsz hamar!:)

2013. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Értem, mire gondolsz.

Érdekes elméletek, viszont más elnevezéssel már sokkal régebben ismerik őket, és még jóval többet is, mint azt biztosan te is jól tudod.

Régebben nem csak álomban láttam furcsaságokat.

2013. nov. 10. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!