Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmok állnak valamilyen...

Az álmok állnak valamilyen összefüggésben az intelligenciával?

Figyelt kérdés

Régebben valaki azt mondta nekem, hogy aki mindig vagy majdnem mindig emlékszik az álmaira annak nagyobb az intelligenciája mint annak, aki nem. Mondjuk én ezt annyira nem tapasztaltam a környezetemben. Szerintetek van benne valami igazság?

És valamilyen más módon nem áll kapcsolatban az álom ás az intelligencia?(pl egy álom sokszínűsége vagy valami ilyesmire gondolok).



2013. okt. 16. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mondanék összefüggést. Szerintem akkor emlékszel az álmodra, ha fontos, vagyis, ha tudatalattid üzenete a tudatodnak, és oda kell figyelned erre. Én pl. van, hogy totál nem emlékszek álmokra, van, hogy olyan tisztán évek múlva is, mintha épp most ébredtem volna belőle, és van, amikor csak rémlik-rémlik, de nem tudom felidézni.


Megjegyzem, amikor rögtön leírtam az álmot, az sokat segített abban, hogy később jobban emlékezzek rá. :)


Esetleg azzal lehet összefüggésben az emlékezés, hogy mennyire tartod fontosnak az álmokat? Aki csak éli a napjait, és Vernon bácsihoz hasonlóan "áhh, badarság!"-ot mond még a furcsa álmokra is, mert úristen, mekkora szégyen furcsát álmodni, az jó eséllyel azonnal el is felejti a dolgot. :)

2013. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" majdnem mindig emlékszik az álmaira annak nagyobb az intelligenciája mint annak, aki nem."


Szerintem nincs köze hozzá, szerintem aki általában emlékszik az álmaira, az kipihentebb, és nem pörög pl problémákon az agya annyit, szóval meg tudnak maradni benne élénken az álmai.

2013. okt. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó válasza:
pl. van, aki csak álmodik róla :-)
2013. okt. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem nagyon hiszek abban, hogy az álmokkal a tudatalattink üzenne, bár néha vannak nagyon érdekes álmaim. Inkább csak szeretem újra és újra felidézni, elemezgetni az álmaimat. Sokszor nem is a cselekmény az izgalmas benne, hanem a hangulata.

Én általában pont akkor emlékszem az álmaimra amikor frusztrált vagyok és úgy érzem, hogy pont az álmaim miatt nem tudom annyira kialudni magam :D

Rengeteg álmomra emlékszem, némelyiket én is leírtam.


Várom a tovább véleményeket! :)

2013. okt. 18. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!