Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az álmom?

Mit jelent az álmom?

Figyelt kérdés

Egyik visszatérő álmom az, hogy egy liftbe beszállok, és az magától elindul mielőtt én még benyomnám a gombot, és megy lefelé, és én meg közben félek, ahogy zuhanok... Álmoskönyvben a lift azt jelenti, hogy mástól várjuk a megoldást. Szerintetek mennyire igaz ez?


26/N



2012. dec. 27. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Az álmoknak semmi jelentősége sincsen .

Én úgy tudom , hogy az álmok a te gondolataidból , észleléseidből összeollózott filmet készít az agyad .

Egy átlagos ember egy alvás alatt több százat álmodik de csak ritkám emlékszik valamire belőlük .

2012. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig sosem használok liftet, vidéki kisvárosban élek, itt sehol sincs lift, szóval nappal eszembe se jut a lift. Azzal egyetértek, hogy vannak olyan álmok, amiben a napi eseményeket dogozza fel az agy, de ezek nem visszatérő álmok, mint a liftes álmom...
2012. dec. 27. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:

szorongsz valamitől, vagy mostanában stresszes életet élsz.


Egy megfigyelés:

ugyan én nem vagyok nagy álomfejtő, de az álmoskönyvek nem érnek semmit. Felejtsd el őket.

Egy jó álomfejtő, jó pszichológus vagy jó emberismerő. Tehát nem az a fontos, hogy mit álmodtál, hanem az álom mit váltott ki belőled. Ha féltél és nincs közöd a liftekhez, akkor valami miatt szorongsz az életbe.

2012. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
általában arról álmodnuk ami hiányzik de nem mindig xdd lehet liftezned kéne :DDD
2012. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A lift jelképezheti azt, hogy a saját tudatalattid felé közeledsz. Ez ijesztő az ember számára, hiszen olyan dolgokat taszított le oda, amikkel nem akar szembesülni, amiket szégyell, vagy fél tőlük. Tehát egy tudatalatt őrzött információ újra és újra lehúz téged, mert azt akarja, hogy szembesülj vele. Hogy újra tudatos legyen, nem pedig elfojtott. De mivel félsz tőle, ezért nincs előrelépés az álomban. Megoldás lehet, ha ébren eldöntöd, és tudatosítod: szeretnéd megnézni, mi van lenn. Végső soron akkor fogsz bármit is meglátni, ha felkészült vagy rá. Általában ha az ember mély dolgokkal szembesül, arra emlékszik, de előfordulhat az is, hogy úgy lépsz túl ezen, hogy nem fogsz rá emlékezni.
2013. jan. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszol! Nagyon hasznos és érdekes számomra a válaszod, egyetértek, igazad lehet, remélem meg tudom mi vagy mik azok a tudatalattimban, köszi! BÚÉK!
2013. jan. 2. 14:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Most jutott eszembe, hogy a válaszod kicsit emlékeztet az Eredet (The Inception) c. filmre, ami az egyik kedvencem (álom az álomban, s ott is az egyik jelenetben lifttel mennek mélyebbre a tudatalattijukba)! Láttátok már? Üdv! :)
2014. máj. 29. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!