Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mostanában egyre több régi...

Mostanában egyre több régi álmom jut eszembe. Van ennek valami oka?

Figyelt kérdés
Egy ideje észrevettem, hogy olyan álmok jutnak eszembe, amiket már nagyon régen álmodtam. A minap volt olyan, amit kb. 8-9 éves lehettem (15 vagyok), mikor megálmodtam. Nem mindegyik volt maradandó álom, néhány csak ilyen semmi... Nem értem, miért jutnak most csak úgy a semmiből eszembe olyan álmok, amiket már rég elfelejtettem. Ötlet?

2012. dec. 18. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Az emberi agy ilyen, néha eszedbejutnak olyan dolgok, amik amúgy nem szoktak.

Az sem biztos, hogy valóban megálmodtad, csak az agyad úgy emlékszik rá, hogy megálmodtad.

2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy inkább a deja vu-hoz hasonló élmény ez is?
2013. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az emlékeit nem felejti el az ember teljesen. Bent, a tudatalattiban megmaradnak, szinte hiánytalanul. Így nehezen mondanám meg, hogyan működik a gondolkodásod, de bizonyos helyzetek, szituációk hasonlósága előidézheti. Asszociációnak nevezzük, ha valamiről, valami más jut eszedbe.


Ez azért van, mert vannak közös pontjai a helyzetnek. Itt kibővülhet a kör illatokra, színekre, szituációkra, érzésekre, érzelmekre és egyéb eseménysorozatokra is gondolok.


Ezek valamelyikéből előbukkanhat egy arc, egy megtörtént epizód, vagy egy álom is.

2013. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Majzik KlaudiaKármen válasza:
Nekem 13 évesen kezdődött, és azóta folyamatosan észlelem. A durva,h még csak hozzá kapcsolódónak se kell történnie, egyszercsak a semmiből beugrik. Olyanoka amiket évekkel ezelőtt álmodtam. Most 27éves vagyok, és a héten is volt ilyen. Rákerestem a témára, így találtam a kérdésedre! :)
2013. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, tökéletesen ugyanígy vagyok vele én is. De azért jó tudni, hogy legalább nem én vagyok az egyetlen. :D Én még csak 16 vagyok, és kb. 1 éve észlelem ezeket. Talán nálam is olyan sokáig eltart majd, mint nálad. Mindegy, végül is nem rossz érzés. :)
2013. máj. 18. 16:26
 6/6 anonim válasza:
Csak nyugi! Nekem ennél durvább dolgok is vannak de már megszoktam!
2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!