Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ébren álmodom és fel tudom...

Ébren álmodom és fel tudom magam kelteni?

Figyelt kérdés

1. Van úgy, h rosszat álmodom, felkelek, de az még igazából álom, és kényszerítem az agyam, hogy felkeljek. Ez nagyon nagyon nehéz általában, de sokszor sikerül. Elvileg ilyenkor az agyamat kényszerítem erre, de vajon hogyan lehetséges ez?


2. Álmaimban valahogy mélyen mindig tudom, h ez csak egy álom, tehát tudatában vagyok, h ez nem a valóság. Bármi rossz is történik, vagy nekem nem tetsző, akkor összeszorítom a szemem, kényszerítem magam, h felkeljek és ez mindig, minden esetben működik. És ez hogyan lehetséges?


Tudom, hogy nem szoktam mélyen aludni és általában a legapróbb neszre is felkelek, de hogy lehet az, hogy ennyire tudatosan álmodom?


2011. aug. 12. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez elég durva, ügyes vagy, én is örülnék ha tudnék !! És ezek szerint te nem is megtanultad, hanem magadtól megy:D


[link]


( [link] )

2011. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én is fel tudok kelni ha akarok

például egyszer azt álmodtam hogy jön egy hurrikán. na az nem tetszett ezért felkeltem úgy mint te

2011. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%

nem tudom,h neked hogyan sikerül anélkül,h naponta csinálnál sok "gyakorlatot" azért,h sikerüljön tudatosan álmodnod.

Én tavaly olvastam egy álmoskönyvben,h elő lehet idézni,és akkor álmodban egyszercsak "felébredsz",és tudod h álmodsz.Írt rá módszert is.

Ha neked sikerül gyakorlás nélkül,csak úgy magadtól,akkor az én szempontomból te nagyon szerencsés vagy,mert én már 1 hete próbálkozom megint tavaly óta,h sikerüljön,de még nem ment:(

Amúgy azt tudod,h ha tudatosan álmodsz,akkor bármit megtehetsz,amit ébren nem tudnál?:) pl. tavaly mikor először sikerült "éber álmodnom",ki akartam próbálni,h tényleg ez egy tudatos álom lenne? gondoltam megpróbálom a repülést,az nem menne az igazi valóságban.És sikerült! Körberepültem a szobát,de teljesen olyan volt,mintha ébren lennék,alig hittem el:)szóval amikor tudatosan álmodsz,akkor bármit megtehetsz,csak gondolj rá,vagy cselekedj(pl. ha repülni akarsz,ugorj fel) ;)

ja és amúgy velem is volt olyan,h rosszat álmodtam,és felakartam ébredni gyorsan,mert közeledett vmi sötét és félelmetes felém,ezért megcsipkedtem magam,de nem sikerült felébrednem,majd kiabálni kezdtem hangosan,h ébredj fel!ébredj fel!,becsuktam a szemem,és felébredtem :) megkönnyebbültem :)

2011. aug. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem "gyakoroltam". Csak ez már kiskoromtól bennem volt álmomban, h annyit kell tennem, h nagyon erősen összeszorítom a szemem, csak ez régen nem mindig jutott eszembe, de mondom, mostanában kivétel nélkül mindig. Mondjuk így a legkisebb baj elől is menekülök, pl ha már érzem álmomban, h valami rossz fog történni és sötétedik, akkor mondom magamban, h oké én ezt nem várom meg és kijövök és akkor mindig sikerül.


Ez a repüléses dolog pedig nekem is volt, h olyan helyeken voltam, amik valósak és minden napjaim helyszínei, és felugrottam és repültem (úszva szoktam, mert régen versenyúsztam, szóval álmaimban is így van jelen) és nem hittem el, h sikerül és azt hittem, h a valóság...aztán mégse az volt. :)


Ja meg még valami, van olyan is főleg mikor délután alszom félórákra, h képzelődöm egy dolgon és elgondolkozom rajta, h milyen lenne, ha arról álmodnék. Aztán elképzelem pl h egy nagyon jó pasival vagyok, pl szexelek és hirtelen ez átvált álomba, ami azért valósághűbb néha a képzeletnél és az történik, amit én akarok, pl arra gondolok, h de jó lenne, ha most ez a szuper pasi megcsókolna és meg is teszi. Tehát valamilyen szinten tudom irányítani az álmaimat, de közben tudom, h ez amolyan félálom. És volt már olyan is, hogy amikor ilyet csináltam, szóval nagyon megerőltettem az agyam, szédülni kezdtem álmomban de nagyon durván. Ez sem tudom, hogy mitől lehet.

2011. aug. 12. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Én valahogy álmodás közben gyakoroltam be a dolgokat. Tudatos álmodással kezdődött, ma már alvás közben azt is befolyásolni tudom, hogy milyen testtartásban kelljek fel.
2011. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Erre igazából mindenki képes , csak nem gyakorolják.Mert az az igazság hogy az agy irányít mindent.Amikor alszol elhagyod az asztráltesteddel a testedet , ezt sok gyakorlás után ébren is meg tudod csinálni , de ehhez minden nap relaxálnod kéne. Amíg nem vagy felkészülve nem szabad megpróbálkozni a test elhagyásával éber állapotban :) Különben én is fel tudom magam ébreszteni ha nem szeretnék tovább álmodni :)
2011. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Én is fel tudom magam ébreszteni, ha rosszat álmodok, és ha például szépet álmodok akkor tudom irányítani, hogy mikor keljek fel, és nem kell az álom legszebb részénél fel ébrednem..:D

Ja és az álom és az éberség közötti utat is átélem. Bár az elég ijesztő. Ezért néha nehezen alszok el, mert ez az átmenet folyton kizökkent.

Igazából én nem tudom, hogy ez mitől van egyes embereknél. Ez olyasmi tudati fejlettség. Kezdj el foglalkozni spirituális dolgokkal. Esetleg meditálj. Könnyebben le tudnál menni alfába mint az átlag ember...szerintem.. :)

2011. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ja és még valami! Semmiképpen ne ijedj meg ettől... Vedd áldásnak. ;)
2011. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Én mindig álmodok mikor lefekszek aludni... valahogy álom nélkül még sose keltem fel, nem is feküdtem le -.-". Néha rosszat álmodok, néha jót... és mindegyikre emlékszek... .

Nem minden reggel álmodok, de ha rosszat álmodok, akkor azonnal reagálok magamtól, hogy "kelj már fel te idióta". Utána pedig tisztán emlékszek arra, hogy mit álmodtam. Ha jót álmodok persze, hogy átadom magamat az álomnak :)).


"Tudom, hogy nem szoktam mélyen aludni és általában a legapróbb neszre is felkelek, de hogy lehet az, hogy ennyire tudatosan álmodom?"


Ezt én is kérdezhetném :P. Én még arra is felkelek, ha valaki a családból kimegy egy ajtón óvatosan... vagy akármilyen hangra .


És az a legfurcsább, hogy mindig felkelés előtt álmodok vagy 2 órával előtte o_O.

2012. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem is működik, hogy összeszorítom a szemem és felébredek.
2012. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!