Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ennek mi a tudományos megnevez...

Ennek mi a tudományos megnevezése?

Figyelt kérdés

Kb fél éve volt az utolsó ilyen álmom.

Ilyenkor fizikailag érzem azt, ami az álmomban történik, és utána alvási paralízisem is van.

Itt egy példa:

Mentem haza, sötétedett már, és hirtelen felettem megjelent egy UFO (ilyen tipikus repülő csészealj), egy furcsa zúgás kíséretében. Valamiért lefeküdtem a földre és ilyen sugárral lassan elkezdtek felszívni. Éreztem, hogy már a lábam a levegőben van, és kétségbeesetten kapaszkodtam a fűbe. Ekkor felébredtem, gyorsan vert a szívem, és vagy fél percig nem tudtam mozogni.


De volt olyan is, amikor elütött egy autó, aztán egy másik a másik sávból is egy, ekkor tompa ütések értek, és éreztem ahogy tehetetlenül repülök ki az út szélére.

Meg még sorolhatnám az ilyen álmaimat.


Ezt a "jelenséget" hogy hívják?

Kösz a válaszokat.


19/F


2011. júl. 12. 02:00
 1/5 anonim válasza:
79%
ittas állapot
2011. júl. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Az álom akármiből állhat, az emlékeidből táplálkozik - pl átélt emlék, filmben látott jelenet, ilyesmik. Az ébredés utáni mozgásképtelenség az valóban alvási paralízis, a szívdobogás érzés a megnövekedett adrenalin miatt van, mivel menekülőre fogtad, de nem tudtál mozogni. Az alvásparalízis lényege pont ez - a szervezet védi a testet, nehogy a fölösleges mozgások miatt kárt tegyen magában. Az alvajáróknál ez a védőmechanizmus nem működik megfelelően!
2011. júl. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha rendesen alszunk, (mélyen), akkor a szívcsakrától fölfelé eső része a lelkünknek elmegy, és kalandozik egy másik világban. (más rezgésszám) Ott persze átél különféle dolgokat, amit álom gyanánt fogunk fel. Szerintem ez lehet veled ilyenkor. És szerintem, meditálj, fordulj a spiritualitás felé érdeklődéssel, (könyvek, csoportok) bizonyára vonzani fog, és szeretni fogod.
2011. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az elsőt alvásparalízisnek nevezik.
2011. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alaque ***** válasza:
Nem tudom, hogy hívják, de ha ilyenkor nem esel pánikba, hagyod magad sodródni, amikor jön a lebegésérzés, akkor remek testen kívüli élményekben lehet részed, miután felébredsz, pontosabban kilépsz az álomból egy az anyagi világhoz közel álló síkra. A testedet hátrahagyva röpítheted a tudatodat. Nem tudom, hogy tudományosan mivel magyarázható. Ezoterikus körökben asztrális projekciónak nevezik, és sokan (pl. én is) rengeteget gyakorolnak, kísérleteznek, mire akár csak részleges eredményt elérnek. Neked az első lépések spontán jönnek, én nagyon örülnék, ha nekem ilyen egyszerűen menne :)
2012. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!