Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ha egy tudatos álmomban...

Ha egy tudatos álmomban leszúrom magam akkor mi történhet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 21:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A tudatos álomnak annyi a lényege, hogy alváskor más agyterületek akítvak, mint ébren. A tervezésért, döntésért, gátlásért, ön-monitorozásért felelős terület ilyenkor "kikapcsolt". Tudatos álom esetén valamiért aktív lesz és ezért tudod, hogy álmodsz (nem kell ehhez kilépni a testedből).

Ha álmodban leszúrod magad, akkor lehet az, hogy nem lesz semmi, mert mondjuk hozzáteszed pluszban, hogy egyébként halhatatlan vagy most éppen, a másik lehetőség, hogy felébredsz. Mivel tudatos álom, attól függ, hogy mit csinálsz a leszúrós helyzettel (egyébként elég gyakran szoktam tudatosan álmodni)

2011. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ha egy tudatos alomban leszurod magad a fajdalmat fogod erezni es felebredsz. A valosagban nem is tortent veled semmi, csupan az agy idezi elo a fajdalmat. Ha a valosagban megvagod a kezed az amugy nem fajna, ha az agy nem kuldene utasitast a testnek, hogy fajjon. Ez ugyanigy mukodik alomban is. Viszont ha tudatos alomban vagy (ertem ezt ugy hogy teljes mertekben tisztaba vagy a korulmenyekkel es tudod hogy ki vagy) es leszurod magad semmi mas nem fog tortenni azon kivul hogy felebredsz. Az iment olvastam a valaszokban, hogy a fajdalmat azert erzzuk, mert mondjuk megnyomjuk a fejunket es akkor azt almodjuk hogy fejbelottek...nos ez nagyon nem igaz, persze valoban a kornyezeti tenyezok befolyasoljak az almokat, mondjuk leesik rolad a takaro, fazol es azt almodod, hogy tel van, de a fajdalommal egyaltalan nem igy van, azt CSAK az agy befolyasolja, az idezi elo. Es ezt mondom en, aki reg foglalkozik vele.
2011. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Pedig valóban van olyan eset, amikor "ráálmodsz a valóságra". Nekem is volt már ilyen. Ferdefal alatt van az ágyam, ha lefekszek, és kinyújtom a kezem, elérem a falat. Nagyon sokszor volt már olyan, hogy vergődtem, takarót igazgattam, mozgolódtam álmomban, és beütöttem a kezemet a falba. Nem mindig keltem fel azonnal, hanem azt álmodtam, hogy pl. kalapáccsal rávert a párom, miközben segítettem neki szerelni - ez egy konkrét példa volt, amire emlékszek. Olyan is volt már, hogy azt álmodtam, hogy épp pakolok be egy zacskóba ennivalót, mert készülök menni valahova. A valóságban pont egy zacskóval csörögtek a fejem mellett rokonaim, és felkeltem rá. Szóval hallani hallottam a zacskócsörgést, ahogy a beütött kezem fájdalmát is éreztem, csak alvás közben így kapcsolt az agyam.
2011. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
35%

"Es ezt mondom en, aki reg foglalkozik vele"

akkor szerintem még egy kicsit foglalkozz vele... :)

2011. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
a fejbe lőtt vok, azt hozzá kell tennem, hogy az állam, alatt egész pontosan, bal oldat az állkapcsom alatti belső részen, azt nem tom h sikerült vna megnyomni, de ezzel a külső befolyásolás dologgal is egyet kell, hogy értsek Ez még olyan 7 éves koromban történt, ment egy rajzfilm a tévében, és hát hugaim elég hangosan nézték, én meg még aludtam, és álmodtam, a szöveg alá (!) egy tíz percen keresztül, logikus eseményeket álmodtam a szöveg alá (Mondjuk előtte pár évvel láttam már azt a részt abból a rajzfilmből, úgyhogy talán tudatalatt az segített, összerakni az álmot)
2011. jún. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mint láthatjuk, valóban van ilyen. Az agyunk sokszor felfogja a környezetből jövő dolgokat, csak másképp reagálja le, mint ébren.
2011. jún. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Álmodban nem tehetsz magadban kárt mivel (sajnos a pontos elnevezését nemtudom) de az agyad kontrolállja a cselekedeteidet, ezért nem állsz fel álmodban, nem vered magadat, meg ilyenek. Aki alvajár, annál ez a dolog annyira nem fejlett ki. Például volt már olyan, hogy éjszaka felébredtem,és nem tudtam mozgatni a végtagjaimat. Ez is azért van, mert szellemileg felébredtem, de fizikailag még aludtam. Nem fog történni semmi,attól hogy az álmodban leszúrod magadat. :)

És azért van az,hogy álmodban meglőnek,és ha felébredsz fáj, mert amikor fordulsz, vagy csak elfekszed a kezedet, bevered a fejedet, valamid nagyobb erővel a falnak csapódik, vagy ilyesmi, azt az álmodban érzékeled,és az agyad másképp fogja fel. ezért fáj amikor felkelsz, vagy már másnap. :) De legtöbbször felébredsz,mert benned van az életösztön. :)

2011. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!