Melyikhez áll közelebb az alábbi kép, és mennyire befolyásolhatta egy álom?
Figyelt kérdés
Rembrandt van Rijn Filozófus Meditációban ( [link] című képéről van szó. Érdekelne, hogy szerintetek ez a kép a jin-jang, vagy inkább a homokóra (idő) archetípusát rejti magában, és az is, hogy mi a véleményetek a képen levő figurák elhelyezkedéséről, van-e valamilyen rejtett jelentése, vagy csak a művészi fantázia szüleménye? Nem művészettörténeti elemzést kérek, csak egyszerű észrevételeket.2011. jún. 7. 22:37
1/9 anonim válasza:
elsö ránézésre: magány,félelem,titok...csak ez jut eszembe erröl a képröl.
2/9 A kérdező kommentje:
Magány és félelem? Hiszen erről a képről árad a nyugalom. Ránézek éa rögtön az jut eszembe, hogy ez a tökéletes nyugalmi állapotot ábrázolja, de aztán felnézek a sötét emeletre és... igen, a titok. De minek a titka?
Kösz, ilyen válaszokat várok. Érzések, benyomások.
2011. jún. 7. 22:52
3/9 anonim válasza:
Igen, nyugalom árad a képből, szerintem jin jang is egyensúlyban van, de inkább a homokóra archetípusa jellemző rá. A lényege a meglátásom szerint az a hely. Ahogy az ember meditációban befelé néz, és a csigalépcsőn lemegy a belső világába, vizuált szobájába. Remek a kép, nagyon tetszik!
4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis szerinted a lépcső csak az öreg tudatának kivetítése, valójában csak elmélyülését, a saját lelkébe való "aláereszkedést" szimbolizálja?
Érdekes, lehet benne valami. És mi a véleményed a kemencéről, és a mellette tevékenykedő alakról (most azért tekintsünk el a klasszikus németalföldi festészetre jellemző fény és színhasználattól -ami nélkül amúgy szerintem ez a kép nem lenne az, ami)?
2011. jún. 7. 23:28
5/9 anonim válasza:
a magány és a félelem a sötétségböl jött.Mintha egy magényosan ülö ember be lenne zárva,mint valami rab vagy rabszolga és mellette a gonosz,aki csak arra vár hogy mikor jön el a pillanat amikor megölheti a széken ülő áldozatát.Bocsi,nekem ez jön le. azért jó kép.
6/9 anonim válasza:
Arról az a véleményem, hogy a gyomrot szimbolizálja, ami ugye meditáláskor az, hogy a szakrális csakrába húzzuk az elmét ami a gyomor tájékán van. Ezzel azt akarja szemléltetni, hogy meditáció közben is működnek a dolgok, emésztés stb. Én ezt értelmezem belőle. Ha szoktál meditálni, akkor sejted miről beszélek.
7/9 anonim válasza:
Am meg eszembe jutott. amikor leereszkedsz a belső fénybe, a kinti (fenti) világot, sötétebbnek érzékeled.
8/9 anonim válasza:
Az idő jelenik meg, de ami nekem inkább hangsúlyosabb, hogy középen vannak, körülöttük az ég (ott vannak a csillagok). Így ott van körülötte a világegyetem (tér) és az idő. A Jing-Jang-ot is bele lehet látni, ha nagyon akarja az ember, de szerintem az semmiképpen sem szándékos (nyugati kultúrűban az eléggé új jelenség) És ahogy gondolkodik, a nő éppen tüzet gyújt.
9/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ne feledjük, hogy a jin-jang egy archetípus és mint ilyen, nem feltétlenül kell, hogy elterjedjen egy kultúrában, hiszen az egyetemes tudat része.
2011. jún. 9. 22:30
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!