Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent, ha álmomban, ,...

Mit jelent, ha álmomban, , emlékeket'' látok?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég furcsa lesz.

Egész este olyan érzés volt, mintha nem aludnék. Félálomban lehettem, és szörnyű hangokat hallottam,amiket mintha magnóról játszottak volna le, majd képeket láttam, de másodpercenként váltakoztak. Egyszer egy kisebb fiú voltam,aki éppen átrohant az úttesten a kocsik között, utána egy nagyobb lány, aki fára mászott, de leesett róla, a szülei meg felette kiabáltak.

Mikor felébredtem, csak a szememet tudtam mozgatni, a végtagjaim teljesen lebénultak.

Mikor már rendesen tudtam mozogni, hirtelen nagyon hangos zenét hallottam. Azt gondoltam, a magnóm van bekapcsolva, bár fogalmam sem volt, hogy ez hogyan lehetséges, mivel aznap egyáltalán nem hallgattam. A zenébe kiabálás vegyült-gondoltam apa az, azért, hogy halkítsam le a zenét. Úgy voltam vele, hogy bármilyen fáradt vagyok, felkelek, és kikapcsolom (?) de amikor megmozdultam, a hang recsegni kezdett, majd teljesen elhalkult. Reggel megkérdeztem a szüleimet, hogy hallották-e , de azt felelték nem.

A szobámban máskor is hallottak zeneszót azok, akik ott aludtak, vendégek, és családtagok is, de egyikük sem hisz az ''ilyenekben''.

Van valami jelentősége ennek? Vagy csak egy nagyon intenzív álom volt? És mi lehetett a ,,lebénulás''?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. ápr. 19. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom mi ez, csak azt tudom, nekem a bénultságra két magyarázatom van. Egyik, a saját tapasztalat, hogy amikor megöltek álmomban, és halálfélelmem volt ébredéskor, olyan jeges bénultságom volt, a másik, az unokabátyám, amiért ki lehet röhögni, ő és a családja (nagyszülők, ők és gyerekek, az egyik két éves volt) azt "álmodták", hogy kicsi szürkés, nagyfejű és nagyszemű lények állnak a szobában, egyik gyerek repült ki az ablakon, és unokabátyámnak elöntötte a méreg az agyát és nekik akart menni, hogy hagyják a gyerekeit, és ő nem tudott megmozdulni, akárhogy próbálta.
2011. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bénulás az alvási paralízis, és az nem baj, sokmindenkivel előfordul. Velem is volt már.
2011. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Érdekesen működik az agyad + alvási paralízis.
2011. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Valószínüleg vagy félálomban voltál,és ezért nem tudtál mozogni,vagy pedig alvásparalízis.Ami pedig a zeneszót illeti,én egyszer úgy keltem fel reggel,hogy kopognak a bejárati ajtón,mint az őrültek,és a nevemet ordítozzák.Mikor kimentem a szobámból,hogy megnézzem,ki keres ennyire,összetalálkoztam apuval,és megkérdeztem tőle,ki keresett engem.Azt sem tudta,miről beszélek.Aztán a konyhába megkérdeztem anyut is,hogy kopogott-e valaki ma,erre azt mondta,hogy senki sem volt ott.Szóval,tudom,milyen érzés.
2011. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az alvási paralízisnek utánanéztem, valószínűleg tényleg az volt :-S
2011. ápr. 20. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

A házatokban lakott más is régebben?Ez olyan zene, amit te is szoktál hallgatni, vagy valami szokatlan dallam?Szomszédból nem jöhet? Én arra tippelek, hogy ez valamiféle "lenyomat" az asztrál térben, amit te érzékelsz. Hogy más is érzékeli, ez megerősíti ezt a gyanúmat.

Másik dolog az, hogy alvásparalízis vagy testen kívüli élmény közben néha nagyon kifinomulnak az érzékek .Ilyenkor egyrészt távoli hangokat is egészen közelinek hallhatsz,amit normál tudatos állapotban észre sem vennél, másrészt ilyenkor a tudat nem biztos , hogy a fizikai síkon adott időben történő dolgokat érzékeli csupán.Az élménybe akár múltbeli hangok is beleszövődhetnek.Esetleg képzeletbeliek, bár újra megjegyzem, mivel más is tapasztalt hasonlót, ezért úgy vélem, a zene tényleg valós volt, valamilyen szinten.

A fáról leeső és az úttesten átszaladó fiú, meg a veszekedő szülők lehettek esetleg valós személyek, akiknek valaha közük lehetett a házhoz.És te ilyen érdekes élmény formájában láthattál bele a múltjukba.

Szóval, mindez talán a ház "emlékezetének" köszönhető.

2011. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, laktak a házban előttünk is, de nem tudjuk, hogy kik. A zene sajnos kicsit sem volt ismerős, és a hangulata inkább...vidám (?) volt. (Nekem azt sikerült leszűrnöm belőle)
2011. ápr. 20. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes lehetne, ha szomszédoktól, régi környékbeli lakóktól próbálnátok érdeklődni az előző lakókról.Igen, lehet, hogy ők hallgatták sokszor ezt a zenét.

Esetleg próbálkozhatsz valamilyen féle tértisztítással, ha zavar a jelenség.Bár előfordul,hogy hatástalan marad.Valószínű, hogy ha már sok évet eltöltöttetek a házban, akkor a régi hatások, lenyomatok meggyengülnek,mert a ti energiátok erősebb lesz majd benne.

Úgy tudom, a gregorián dallamok is jók tértisztításra...Zene ellen zenével ;)

2011. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Tértisztításra legjobb a vízágyú. :)
2011. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!